II. liga

Trutnov – Kobra Praha 2:6 (0:4, 2:0, 0:2)

Draci vstoupili do zápasu s velkým odhodláním, zároveň ale bez trojice Luštinec, Šimoníček, Karlík. Možná i proto měli zpočátku převahu hosté, kteří navíc soupeři připravili šok v podobě čtyř branek v rozmezí od 9. do 15. minuty.

Domácí se zvedli až v prostřední části a dva přesilovkové góly je vrátily do hry. Leč závěrečná část opět patřila hostům, kteří dvěma góly podtrhli své zasloužené vítězství.

Fakta – branky a asistence: 30. Březina, 35. Škvor (Chytráček, Březina) – 9. Evan (Čurda, Jakeš), 13. Čurda (Evan), 13. Eis (Slanina), 15. Kocman (Strnad), 53. Malý (Kalla, Kocman), 54. Eis (Slanina). Rozhodčí: Kareš – Potůček, Taksch. Vyloučení: 4:9, navíc Jakeš (Kobra) 10 minut OT. Využití 2:0. Diváci: 368. HC BAK Trutnov: Jeschke – Chaloupka, Poul, Antonín, Voženílek, Dufek, Škvor, Kozák – Perutek, Mašek, Zítka – Vacek, Janoušek, Smékal – Veselý, Chytráček, Březina.

Jindřichův Hradec – Vrchlabí 1:2 SN (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

Na góly chudší zápas se hrál nedaleko rybníka Vajgaru, ani v hale Jindřichova Hradce se ale takřka čtyři stovky diváků nenudily. Podával se útočný hokej, kterému nechyběla řada šancí, kralovali ovšem brankáři. Pro hosty byl nepřekonatelnou překážkou Gába, domácí nemohli přijít na kouzla Neužila.

Než přišla předposlední minuta utkání. V ní napřáhl od modré Jasečko a zdálo se, že horalé z duelu odejdou s krutou porážkou. Osm vteřin před koncem ale v power-play udeřil nestárnoucí Martin Filip a šlo se do prodloužení.

V něm branka nepadla, a tak musely rozhodnout nájezdy. I zde byli domácí úspěchu blíže, pak ale srovnal Bláha a ve čtvrté sérii rozhodl Vlach.

Fakta – branky a asistence: 59. Jasečko (Mazanec) – 60. M. Filip (Fořt, Bláha), rozh. náj. Vlach. Rozhodčí: Pokorný – Matějček, Mertl. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 380. HC Stadion Vrchlabí: Neužil – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč – Jakubec, Filip, Fořt – Matějka, Bláha, Šťastný – Krsek, Vlach, Půlpán – Marks, Srnský.