Hokejisté Hronova a Nové Paky dál zůstávají v tabulce druholigové skupiny Sever bez bodového zisku. Jediný východočeský celek, který zmar z úvodního dějství dokázal napravit, je královédvorský Rodos. Ten zvládl o dost lépe krajské derby na ledě Hronova a v tabulce se posunul na čtvrtou příčku. Soutěž pokračuje už v sobotu třetím kolem.

HC Wikov Hronov – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 0:4

Oba soupeři v úvodním kole odešli poraženi a derby jim tak mělo posloužit pro sběr premiérových bodů v sezoně. První třetina divákům mnoho radosti nepřinesla. Hra plná nepřesností nabídla nezáživný hokej s bezbrankovým stavem a skóre 0:0 svítilo na tabuli až do 35. minuty!

Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky v novém ročníku Chance ligy ještě nebodovali.
Vladimír Růžička na horaly nevyzrál. Tři body pečetila čerstvá posila Stadionu

Jaroslav BrázdilJaroslav BrázdilZdroj: Miloslav KnapTeprve v čase 34:28 otevřel střelecké konto zápasu hostující Dušek a jeho trefa se nakonec ukázala být vítěznou. V závěrečné periodě totiž domácí nedokázali najít recept na skvěle chytajícího Brázdila v brance Rodosu. A co víc, už po 43 vteřinách inkasovali podruhé z hole Luštince. Když se zanedlouho prosadil i Moučka, bylo v kotli hostujících fanoušků hodně veselo.

Svěřenci trenéra Zörklera si už tři body vzít nenechali a zaslouženou výhru pečetil při odvážné power-play trefou přes celé kluziště Vašíček.

Fakta – branky: 35. Dušek, 41. Luštinec (Valášek, Havlas), 45. Moučka (Tondr, Půhoný), 60. Vašíček. Rozhodčí: Veinfurter – Jiruška, Řezníček. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 200. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:3.

HC Wikov Hronov: Nečas (Ševců) – Suk, Řehák, Heligr, Pavelka, Sýkora, Degterev, Exner, J. Kynčl – Polej, Tjurin, Duchan – Kozák, Liutov, Romanov – Maršík, Teuber, Matouš. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Vašíček, D. Voňka, Franc, Matějíček, Muška, Petira, M. Tondr – M. Procházka, J. Dvořák, J. Ježek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Dušek – Vácha.

HC Vlci Jablonec n. N. - BK Nová Paka 4:2

Také duel na jabloneckém ledě nabídl bezbrankovou třetinu, přišla ale 26. minuta a dvěma slepenými góly v rozmezí necelé půlminuty se prosadili domácí. Nejprve dorážel puk za záda Vacka ve skrumáži Kačírek, poté dokázal zvednout kotouč mimo dosah gólmana Kapička a hosté byli rázem v útlumu.

Ve 38. minutě Vlci v přesilovce přidali třetí gól Plíhalem, hosté se ale nehodlali vzdát. V oslabení tří proti pěti (!) se Bruslaři vrátili do zápasu gólem Nezbedy a odpověď našli i na další přesilovkovou trefu z hole Kapičky. V 50. minutě se prosadil Šípek, víc už ale domácí soupeři nedovolili a do tabulky si tak připsali tři body.

Střetnutí obou soupeřů jen potvrdilo, komu se ve vzájemných duelech dlouhodobě daří lépe, v devíti zápasech dokázala Nová Paka v normální hrací době vyhrát jen jednou.

Fakta – branky a asistence: 26. Kačírek (Hric, Král), 27. Kapička (Brokeš, Abraham), 38. Plíhal (Kapička, Brokeš), 49. Kapička (Pavlů) – 45. Nezbeda, 50. Šípek (Serov). Rozhodčí: Battěk – Hradil, Dědek. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 200. Třetiny: 0:0, 3:0, 1:2.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Krofta) – Had, Pilek, Abraham, Mrkvička, Pavlů, Tržický, Bitman, Charvát, Kulda – Hric, Brokeš, Kapička – Kačírek, Nevyhoštěný, P. Král – Homolka, Plíhal, Hájek – Bouřil. BK Nová Paka: Vacek (Malyšev) – Hroudný, Jonáš, Suvorov, Leder, Junek, Serov, Šípek, Filip – Kerekanič, Krsek, Nezbeda – Petrov, R. Klíma, Malík – Hnik, Paršakov, Janoušek – Netušil, Ivaščenko, Foerster.

Další výsledky 2. kola: Letňany – Mostečtí Lvi 4:3, Děčín – Bílina 2:3.

Program 3. kola – sobota 18.00: Dvůr Králové nad Labem – Děčín, Nová Paka – Letňany, Bílina – Hronov, Mostečtí Lvi – Jablonec nad Nisou.