Hokejisté vrchlabského Stadionu vezou z malého derby na ledě jabloneckých Vlků suverénní výhru 8:2. Vykročili za ní skvěle zvládnutým závěrem úvodní části hry, v němž vstřelili tři přesilovkové góly, třetinu ovládli výsledkem 5:0 a o vítězi zápasu tak bylo jasno.

První měření sil v této sezoně ovládli hokejisté Hronova po samostatných nájezdech, odvetu si ale jasně podmanil soupeř z Děčína.
Třetina na jedničku, pak však velký průšvih. Wikov od Medvědů odjel s debaklem

V zápase se hattrickem blýskl útočník Tomáš Bláha, jenž je nyní se třinácti trefami společně s Davidem Chalupou nejlepším střelcem svého mužstva.

II. liga, skupina Západ – 25. kolo

Jablonec nad Nisou – Vrchlabí 2:8

Když se v této sezoně oba soupeři potkali poprvé, odvezli si Vlci z Elektromont arény dva body za úspěch v prodloužení. Odveta se však nesla ve zcela jiné režii. Hosté podporováni skupinou svých fanoušků začali dobře a už v 8. minutě se dočkali vedoucí trefy z hole Horáčka, jenž pálil hned po buly a „neviditelný“ projektil skončil mezi betony gólmana Jelínka.

Fandové Vrchlabí si při utkání na ledě Jablonce nad Nisou přišli na své.Fandové Vrchlabí si při utkání na ledě Jablonce nad Nisou přišli na své.Zdroj: Deník/Dagmar BřezinováKlíčová pro celý duel byla závěrečná pětiminutovka první třetiny. Během chvilky inkasovali úvodní dva tresty zápasu domácí Maďar se Špačkem a horalé v přesilovce krutě trestali. Po minutě byl na konci zdařilé kombinace Chrtek, v pokračující výhodě zvyšoval na 0:3 Tatar a po dalším vyloučení Vlků snadno skóroval ještě Chalupa.

To už bylo dost pro Jelínka, jenž přepustil místo v domácí brance Leškovi, jeho však v čase 19:50 překonal Bláha – 0:5.

Prostřední dvacetiminutovka nabídla kontaktní trefu Jablonce a k Abrahamovi se na startu třetí části přidal Pavlů, jenž možná v příznivcích Severočechů oživil plamínek naděje na zvrat. Ten ale hosté nepřipustili. Na 2:6 totiž záhy upravil Bláha, další přesilovku proměnil Jirků a 33 vteřin před koncem Bláha ještě zkompletoval hattrick.

Hokejisté z brány Krkonoš jednoznačnou výhrou úspěšně zahájili venkovní trip, na kterém je o víkendu čekají ještě souboje v halách Písku a Klatov. Pokud svěřenci trenéra Tomáše Jirků duely zvládnou, zajistí si s předstihem účast v A skupině nadstavbové části (část vítězů).

Trutnovští trenéři mohou být s produktivitou útočníka Davida Smékala spokojeni. V probíhající sezoně soupeřům nastřílel už 21 branek.
Pět branek Smékala, jedenáct jeho útočné letky. Přesto rekordní série skončila

Fakta – branky a nahrávky: 27. Abraham (Maďar, Foerster), 43. Pavlů (Kapička, Špaček) – 8. Horáček (Duchan), 17. Chrtek (Urban, Hlaváč), 18. Tatar (Bláha), 19. Chalupa (Chrtek, Urban), 20. Bláha (Cerman, Kozák), 47. Bláha (Chrtek, Chalupa), 57. Jirků, 60. Bláha (Chrtek, Chalupa). Rozhodčí: Glanc – Brož, Motl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:4. Diváci: 135. Třetiny: 0:5, 1:0, 1:3.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (od 19. Leško) – Starý, Kollert, Pavlů, Abraham, Had, Koutecký – Špaček, Jursa, Maďar, Brokeš, Dospěl, Foerster, Kačírek, Kapička, Bouřil. Trenér: Jan Šuráň. HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Abrahám) – Kaštánek, Bendík, Duran, J. Kynčl, P. Horáček, T. Perička, Kerekanič, P. Fiala – D. Chalupa, Chrtek, T. Bláha – Jakub Tatar, P. Urban, J. Hlaváč – Šlaicher, Duchan, A. Jirků – A. Cerman, M. Kozák, Šedivý. Trenér: Tomáš Jirků.

Tomáš Jirků, trenér HC Stadion Vrchlabí: „Dnešní utkání rozhodla první třetina. Soupeř byl nedisciplinovaný a my jsme ho v přesilových hrách potrestali. Zbytek utkání jsme měli ve svých rukou a celkem pohodlně jsme dokráčeli k vítězství.“

Hokejisté Jaroměře a Nové Paky se v aktuální sezoně potkali již počtvrté. Bodová bilance ze vzájemných střetnutí nyní vyznívá vyrovnaně.
První útok Litomyšle ukradl Kohoutům výhru. Chrudim doma prvně bez jediného bodu

Další výsledky 25. kola: Děčín - Hronov 12:3, Letňany – Ústí nad Labem 5:1, Klatovy – Příbram 1:5, Tábor – Chomutov 4:3 po prodloužení, Benátky nad Jizerou – Řisuty 8:4, Cheb – Kobra Praha 5:3, Písek – Mostečtí Lvi 5:4 po prodloužení.

Tabulka skupiny ZápadTabulka skupiny ZápadZdroj: denik.cz

Příští program – sobota 16.00: Příbram – Řisuty. 16.30: Cheb – Letňany. 17.00: Písek – Vrchlabí. 17.30: Mostečtí Lvi – Hronov, Chomutov – Ústí nad Labem, Klatovy – Děčín. 18.00: Tábor – Jablonec nad Nisou, Kobra Praha – Benátky nad Jizerou. Neděle 16.00: Klatovy – Vrchlabí (dohrávka 22. kola).