Nekonečná story „KHL v Hradci“ má další pokračování. Před třemi týdny to vypadalo na definitivní stop odvážným plánům, nyní je prý dohoda na spadnutí.

HC Lev Hradec Králové v nejprestižnější hokejové lize starého kontinentu? Na ČEZ Stadionu Omsk s mistry světa Jágrem a Červenkou či Magnitogorsk s Rolinkem a Petrem Sýkorou?

Smělý projekt, alespoň podle deníku Sport, dostává reálné kontury. „Je pravda, že poté, co se do celé věci vložil sám Alexandr Medvěděv, prezident KHL, tak všechno vzalo pozitivní směr,“ uvedl pro Sport Zdeněk Šesták, mluvčí klubu. „Po jeho intervenci se jednání posunula dál.“

Vedení HC Lev údajně sehnalo zbytek chybějících peněz na pokrytí rozpočtu (zhruba 400 milionů korun), což bossové KHL přijali s nadšením.

Proti však stojí pozdní termín konečného rozhodnutí. Oddíl momentálně nemá pod smlouvou jediného hráče, trenéra, sestaven není ani realizační tým.

„Pokud by Hradec dostal licenci a povolení od českého svazu hrát KHL, měl by velmi složité dát dohromady konkurenceschopný tým. Nevěřím tomu, že by se to povedlo. I když bych to Hradci přál,“ sdělil Deníku hráčský agent Robert Spálenka, jenž prostředí v Rusku zná dokonale.

Do jeho stáje patří například Tomáš Rolinek, Jaroslav Kudrna či Petr Čajánek. Tedy borci, kteří na Východě strávili významnou část kariéry. „V současné době můžu Hradci nabídnout Miloše Hořavu nebo Libora Pivka. Podepsáno nemá ještě ani Petr Čajánek, ale s Petrohradem se blížíme k dohodě. Nikoho jiného už volného nemám. A tak na tom jsou i ostatní,“ tvrdí Spálenka.

Jedním s požadavků šéfů KHL byla i rekonsktrukce ČEZ Stadionu, kterou má na starosti brněnská firma ABD Invest. „Jsme připraveni. Čekáme jen na konečné rozhodnutí,“ uvedl jednatel společnosti Petr Černý.

Firma má vybudovat nové kabiny, vyměnit mantinely, vytvořit místa pro novináře, tiskové středisko a místnost pro videorozhodčího. „Kabiny se nestihnou. Jsme domluveni, že by se mužstvo nastěhovalo do stávajících, které bychom jen opravili a přizpůsobili. Výměna mantinelů a další úpravy jsou poměrně nenáročné,“ dodal Petr Černý ze společnosti ABD Invest.

Tak šel čas

Prosinec 2009

• Deník jako první informuje o záměru, že by se v Hradci mohla hrát KHL.

Březen 2010

• HC Lev Hradec Králové je platným členem Českého svazu ledního hokeje.

• Vedení KHL přijelo na inspekční cestu do Hradce a odjíždělo spokojeno.

• Objevují se první zprávy, že Hradec nemá na ligu dostatek financí.

Duben 2010

• HC Lev v řádném termínu podává žádost o licenci.

• Vedení klubu čeká v Moskvě na rezultát. Podle Šalajeva nemá klub pokrytý rozpočet.

• Šéfové ligy si od Hradce žádají další podklady.

Květen 2010

• Jeden z členů vyjednávacího týmu – agent Jaroslav Zídek – tvrdí, že projekt zřejmě skončí neúspěchem.

• KHL přijala za nové členy Chanty Mansijsk a Kyjev.

• Česká tisková kancelář s odvoláním na zdroje v Rusku informuje, že Hradec je mimo hru.

• Mluvčí Zdeněk Šesták informaci dementuje. Prý se čeká na stanovisko KHL.

Červen 2010

• Deník Sport: Hradec je znovu blízko KHL.