I. HOKEJOVÁ LIGA

St 18.00: HC Chrudim (7. místo, 16 bodů) – HC Vrchlabí (1. místo, 24 bodů).

Prvoligový nováček se po nečekané výhře 3:1 v Chomutově nad kandidátem postupu chystá potrápit i lídra tabulky z Krkonoš. „Doufám, že další východočeské derby pro nás dopadne lépe než sobotní duel s Hradcem Králové, který jsme prohráli 3:4 po samostatných nájezdech,“ předeslal chrudimský trenér Martin Hosták, který si je dobře vědom kvalit dnešního soupeře.

„Vrchlabí hraje velmi dobrý, agresivní hokej a není náhoda, že vede tabulku. My jsme si přivezli sice z Chomutova několik drobných šrámů, ale věřím, že kluci podají stejně bojovný, disciplinovaný výkon,“ sdělil Martin Hosták, jenž doufá, že lídr přiláká letošní nejvyšší návštěvu.

Určitě k tomu vydatně přispějí fanoušci Vrchlabí, kterých se do Chrudimi chystá tradičně dost. A věří, že uvidí parádní hokejové představení, jakého byli svědky v pondělní bitvě s Kometou. Samozřejmě se stejným koncem, tedy vítězným. „Bude to ale těžké utkání,“ předpokládá trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek. Zopakují–li však jeho svěřenci výkon z minulého kola, s prázdnou by se z Chrudimi vracet neměli.

„Musím klukům poděkovat za perfektní nasazení, protože proti tak kvalitnímu týmu to bylo výborné,“ ohlédl se za zápasem s Brnem.

St 18.00: HC VCES Hradec Králové (9. místo, 15 bodů) – KLH Chomutov (5. místo, 18 bodů).

Na domácím ledě královéhradečtí hokejisté pokračují v sérii, ve které hostí favority první ligy. Po Kometě Brno (1:2) na východ Čech zavítá ambiciózní Chomutov. Hráči HC VCES mají za sebou dvě utkání na ledě soupeřů, v nichž získali celkem pět bodů. V prvním východočeském derby vyhráli v Chrudimi 4:3 po samostatných nájezdech a v pondělí na půdě poslední Třebíče 4:2, kde otáčeli nepříznivý stav 0:2.

Další ostrá zkouška je čeká dnes. Chomutov jistě bude chtít zvítězit o poznání více, jelikož v pondělí na vlastním ledě překvapivě zaváhal proti nováčkovi z Chrudimi, kterému podlehl 1:3. Utkání s Chomutovem zahájí vhozením slavnostního buly ředitel Fakultní nemocnice v Hradci Králové Leoš Heger. Spolu s ním dnešní zápas navštíví také František Kaberle starší a herec Tomáš Töpfer. Všichni tři budou o první přestávce v útrobách ČEZ Stadionu k dispozici fanouškům hradeckého hokeje během autogramiády.

II. HOKEJOVÁ LIGA

St 18.00: HC Klášterec nad Ohří (18. místo, 4 body) – HC Trutnov (17. místo, 5 bodů).

Přivézt první body zvenku. To je úkol, před kterým dnes stojí nováček z Trutnova. „Jinak hrajeme doma, jinak venku. Máme nezkušené mladé družstvo, které venku inkasuje rychlé góly, ale doma jsme byli dvakrát jasně lepší. Musíme zahrát v Klášterci stejně jako v zápasech před vlastními diváky – nutit soupeře k chybám, nepouštět ho do tlaku a přidat na důrazu,“ uvedl trutnovský asistent Milan Plodek.