V odvetném utkání krajské ligy nadstavbové skupiny A se na zimním stadionu pod Hankovým domem zrodil v neděli výsledek, příznivý pro domácí mužstvo. Dvoráci zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech.

„Škoda, že jsme však nezískali tři body. Aby nám ten bod potom nechyběl. Určitě jsme na to měli,“ litoval kouč Dvora Králové Jaromír Branda.
Jeho tým totiž bojuje o postup mezi čtyři nejlepší celky soutěže, které si zahrají finálovou skupinu krajské ligy, z níž vítěz bude mít právo hrát baráž o druhou ligu. Dvoráci jsou zatím pátí.

V utkání s Třebechovicemi však naznačili, že by to chtěli změnit. „Podle mě jsme byli lepší, ale prostě nedáváme góly,“ vykládal s lehkým úsměvem ve tváři trenér Branda. „I po vyrovnání soupeře na 2:2, kdy jsme inkasovali v oslabení, jsme v závěrečných deseti minutách měli dost šancí na to, abychom zápas rozhodli,“ dodal a připomněl obrovskou příležitost Vítka dvacet vteřin před koncem utkání.

V prodloužení se pak už spíše vyčkávalo na penalty. „Věřil jsem, že nájezdy nám Libor Barta vychytá,“ spoléhal Branda na pomoc domácí opory mezi tyčemi. Dvaačtyřicetiletý gólman nezklamal. Ani jeden z dvojice třebechovických hráčů si na něj nepřišel.

Naopak domácí hokejisté byli v této dovednostní disciplíně stoprocentně úspěšní. Jako první se na steč brankáře Petrů vydal mladík Svoboda. „Je to dvacetiletej kluk, který tyhle věci umí,“ zdůvodnil Jaromír Branda výběr svého prvního hráče. Správná volba – 1:0 pro Dvůr. A ani proti nominaci druhého domácího exekutora nikdo nemohl nic namítnout. Dušička vystřihl parádní blafák.

Dvůr Králové – Třebechovice 3:2 SN

Fakta – branky: 31. Kubelka (Dušička), 38. Motl (Voděrek), rozhodující nájezd Svoboda – 34. Hloušek (Rejzek), 50. Smutný (Kudr). Rozhodčí: J. Horák – Schánil, Srna. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 180. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0.

HC BaL Dvůr Králové nad Labem: Barta - Hamerský, Dufek (21. Šantroch), Vitebský, Krejcar, Mišinec, Pavelka – Vítek, Dušička, Kubelka – Rychtera, Zmítko, Všetečka – Svododa, Motl, Voděrek. SK Třebechovice pod Orebem: Petrů – J. Lochman, Mareček, Luštinec, Prajsler – Hloušek, Rejzek, Dostálek – Vinopal, Smutný, Kudr - Christ, Podzimek, Tuček.