„Jsem spokojený nejen s výsledkem, ale hlavně i s předvedenou hrou,“ liboval si královédvorský lodivod Jaromír Branda po vítězství… 8:3! „Všechny kluky musím pochválit, hráli perfektně. Plnili si všechny povinnosti a přistoupili k tomu, jak se má přistupovat k hokeji,“ pokračoval ve chvále svých svěřenců.
Dvoráci sice stejně jako ve středu v Jaroměři nezachytili začátek utkání a už ve druhé minutě prohrávali, nicméně pak velmi rychle na ledě začali úřadovat.

„Okamžitě jsme se zvedli. Dokázali jsme, že když plníme věci, které si řekneme, hrajeme dobře,“ potěšilo Jaromíra Brandu. V první třetině, která skončila pro domácí 3:2, mohli hráči podle dvorského trenéra vstřelit klidně sedm gólů. „Zase jsme však nedali tutové šance. Zazvonily tam tyče, nedoklepli jsme to do prázdný a tak dále, a tak dále,“ vyprávěl kouč.

S produktivitou svého mužstva byl však nakonec spokojený. „Hlavně první lajně se dařilo, dala šest gólů,“ vyzdvihl Branda výkon trojice Vítek, Dušička, Zmítko. „Především Lubko Vítek řádil jak černá ruka. Hraje v těžký pohodě a hned to je znát. Hrozně nám pomohl,“ poznamenal na adresu slovenského forvarda. Ten druhý zápas po sobě zaznamenal hattrick a výrazně tak dvorským hokejistům přiblížil účast ve finálové čtyřce.

Tým v tabulce sice stále zůstává na pátém místě, ale na čtvrtý Náchod už ztrácí pouze jeden bod. A zkuste si tipnout, s kým se doma Dvoráci utkají ve středu. Ano, Náchod! Do konce nadstavbové části zbývají dvě kola.

Dvůr Králové – Nová Paka 8:3 (3:2, 2:1, 3:0). Branky: Vítek 3, Zmítko 2, Říčař, Rychtera, Dušička – Haken, Šebek, Slabý. HC Bal Dvůr Králové nad Labem: Barta - Hamerský, Dufek, Říčař, Pospíšil, Vitebský, Šantroch - Vítek, Dušička, Zmítko - Rychtera, Svoboda, Všetečka - Motl, Hynek, Mišinec

Další výsledky: Nové Město – Jaroměř 3:6, Třebechovice – Náchod 6:4.