V aktuální sezoně se střelecky prosadil již podruhé. Zatímco však v duelu s týmem Klatov (9:2) se jeho gól v návalu dalších ztratil, trefa na ledě Děčína měla obrovskou váhu. Vrchlabský obránce LADISLAV PULEC na severu Čech otevřel skóre vyrovnaného utkání a na konci zápasu se se svými spoluhráči mohl radovat z cenného vítězství.

Ladislave, když vy v letošní sezoně skórujete, pokaždé jsou z toho tři body. To hodně potěší, viďte?
Asi na tom mám čuch (smích). Ne, je to spíš o tom, že se letos k šancím moc nedostávám. Takže, když nějaká přijde, snažím se ji využít. Nejlepší by bylo, kdybych dával branku každý zápas, a tím pádem by jsme každý zápas vyhráli.

Jak byste popsal svůj středeční gól?
Už na rozcvičce jsem si říkal, že se necítím úplně ve své kůži, ale jak se říká: když od toho člověk čeká nejméně, tak dostane nejvíce. S výkonem jako takovým jsem poměrně spokojený. Samozřejmě je pořád co zlepšovat a doufám, že se vše zlepší natolik, abych nedělal zbytečné chyby a nepřidělával našim brankářům práci.

V zápase chytali skvěle oba brankáři. Nemrzí vás trochu, že se vám nepodařilo udržet čisté konto? Pak by byl gól „made in Pulec" vítěznou trefou.
Mně nevadí, že moje branka nebyla vítězná. Samozřejmě jsme čisté konto chtěli, ale spíše kvůli Otovi. Ten by si to za ten zápas určitě zasloužil.

Povedlo se vám dvakrát v řadě vyhrát na ledě soupeřů, díky čemuž jste se vrátili do horní poloviny tabulky. Cítíte, že má mužstvo formu a může ve vítězné sérii pokračovat?
Mužstvo má určitě kvality na to, aby pokračovalo vítězným tempem. Ale na druhou stranu nás čekají mnohem těžší soupeři, než byla ta poslední dvě utkání. Určitě nás těší, že jsme ve vrchní polovině. Teď nás čeká těžký zápas, který když zvládneme, tak se dostaneme do té správné vítězné nálady.

Nyní vás čeká pražská Kobra. Jak se po čtrnáctidenní pauze těšíte před vlastní publikum?
Doma se nám samozřejmě hraje lépe. Naši fanoušci a diváci vytvářejí nevídané prostředí. Proto jsme před domácím publikem schopni porazit i soupeře, jako je právě Kobra. Chci tím říct, že na zápas doma se moc těším a doufám, že nám diváci opět ukáží, komu fandí.

Na co byste fanoušky rád nalákal? Jaký hokej by podle vás měl na Kobru platit?
Rád bych je nalákal na dobrý hokej. Určitě už se nemůžou dočkat, až nás zase uvidí skotačit po ledě. Co platí na Kobru ? Rozhodně kontaktní hokej, takže v zápase očekávám hodně osobních soubojů, což je divácky poměrně populární. A samozřejmě na ně budou platit góly, které jim vstřelíme (úsměv). Tak doufám, že se nám to povede a že svědkem toho představení bude co nejvíce našich fanoušků.

Dvě utkání na ledech soupeřů, zisk pěti bodů. Vrchlabští hokejisté zvládli venkovní dvojzápas skvěle a po úspěchu z klášterecké arény přidali vítězství i v děčínské hale. Předehrávku 25. kola střelecky pomohli rozhodnout Ladislav Pulec a Tomáš Bláha. Gólman Oto Jeschke navíc inkasoval pouze jednou.

II. liga

Děčín – Vrchlabí 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Fakta – branky a asistence: 41. Zika (Faigl) – 28. Pulec (M. Filip, Fořt), 32. Bláha (Kolář). Rozhodčí: Bejček – Marek, Rybáček. Vyloučení: 5:3. Bez Využití. Diváků: 250. HC Děčín: Lavinger – Hříbal, Stezka, Kaltenböck, Procházka, Saska, Molnár, Motejlek, Nikl – Faigl, Merta, Zika – Racek, Chládek, Kuchynka – Müller, Šetka, Vacek. HC Stadion Vrchlabí: Jeschke – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Pulec, Lenoch – Jakubec, M. Filip, Fořt – Jirků, Moučka, Šťastný – Březina, Bláha, Gengel – D. Filip, Svoboda.

Po bezbrankové třetině udeřili jako první horalé, to když spolupráce zkušeného dua Filip – Fořt využil přesnou střelou Pulec. Hosté byli za aktivitu odměněni ještě druhým gólem Bláhy. Ve zbytku utkání si Děčín přišel na dobře chytajícího brankáře Jeschkeho jen jednou, víc než snížení z hole Ziky ale Stadion soupeři ve středu nedovolil.