Tenhle „výlet“ vrchlabským hokejistům nevyšel podle představ. Horalé během úterka a středy odehráli dva venkovní zápasy na severu Čech, po porážce v hale Chomutova ale nestačili ani na soupeře z Ústí nad Labem.

Co měly oba souboje společné? Našlo se toho dost. Tak například. V obou soubojích vstřelili Východočeši první i poslední gól zápasu, pokaždé to však stačilo jen na prohru rozdílem dvou branek.

V listopadu při porážce 3:4 vstřelil Patrik Urban v Chomutově jednu z vrchlabských branek, ve středu rovnou dvě.
Tři kapitánovy body nestačily. Dvoudenní trip na sever začal porážkou od Pirátů

A ještě jedna shoda. Jak proti Chomutovu, tak proti Ústí nad Labem horalé v této sezoně zapsali třetí porážku v řadě. Rozdíl je v tom, že Slovan dokázali v říjnu loňského roku jednou porazit, zatímco Chomutov doma podruhé vyzvou až za týden.

II. liga, část vítězů – 8. kolo

Ústí nad Labem – Vrchlabí 4:2

Úvodní perioda nabídla hned několik brankových příležitostí a více jich bylo k vidění na straně domácího Slovanu. Gól ale nepadl žádný. To až ve 25. minutě, kdy matador Hlaváč krásně uvolnil o dost mladšího Tatara a ten mířil před Cikánkem přesně – 0:1.

Popis provinění na portále onlajny.cz: Petr Fiala svým výhozem kotouče trefil nohu jednoho z fanoušků na tribuně ústeckého stadionu, za což si odsedí dvě minuty.

Náskok horalům dlouho nevydržel. Ve 30. minutě domácí tak dlouho napadali soupeřovi rozehrávku, až se puku zmocnil Kordule, kotouč předložil Costovi a ten nezadržitelně skóroval. Ještě před koncem prostřední části hry nabídl domácím druhou přesilovku v utkání vyhozením puku mezi diváky Fiala a zámek v obranné třetině Východočechů dokonal přesnou ranou opět Costa – 2:1.

Pokud hosté mysleli na zvrat, hned na startu třetí periody na něj mohli zapomenout. Uběhlo totiž pouhých 26 vteřin, když se před Vacka dostal Martin Tůma a sólovou akci zakončil nejlépe jak mohl – 3:1.

Do konce zápasu se už více než šest stovek diváků dočkalo po jednom gólu na každé straně. Na 4: nejprve zvýšil Tůmův jmenovec Bláha, vteřinu před koncem kosmeticky upravil stav zápasu vrchlabský Chrtek.

Hokejisté Vrchlabí a Ústí nad Labem se v předchozích sezonách častěji potkávali v první lize.Hokejisté Vrchlabí a Ústí nad Labem se v předchozích sezonách častěji potkávali v první lize.Zdroj: Anton Martinec

Jelikož Kobra podlehla v domácím prostředí Příbrami, zůstává Stadion na šesté pozici s pětibodovým náskokem na Pražany.

Třikrát měli hokejisté Hronova příležitost oslavovat ve středečním duelu vstřelenou branku. Na výhru nad Děčínem to ale stačit nemohlo.
Marný boj. Wikov doma nestačil ani na Děčín, cesta z poslední příčky mizí v mlze

Fakta – branky a nahrávky: 30. Costa (Kordule, Kuchynka), 37. Costa (Trefný, Záruba), 41. M. Tůma (Roubík, Bláha), 52. M. Bláha (Roubík) – 25. J. Tatar (J. Hlaváč, P. Urban), 60. Chrtek (D. Chalupa, F. Moník). Rozhodčí: Hlinka – Toman, Goltsch. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 628. Třetiny: 0:0, 2:1, 2:1.

HC Slovan Ústí nad Labem: Cikánek (Stahl) – Vacík, Polata, Bartoš, Drtina, Trefný, Funk, Záruba, Šefl – Kordule, Horký, Damašek, Costa, M. Tůma, M. Bláha, Roubík, Kuchynka, Smola. HC Stadion Vrchlabí: D. Vacek (Krinwald) – Oliva, Boukal, Hladík, Kaštánek, P. Fiala, Duran, Pelda – T. Šlaicher, J. Hlaváč, Chrtek, P. Urban, Krsek, M. Kozák, Kříž, D. Chalupa, Idžan, F. Moník, Jakub Tatar, R. Šlaicher.

Ohlasy trenérů

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Těžký zápas a důležitá výhra. Měli jsme dobrý začátek zápasu, několik velkých šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. I soupeř měl v první třetině velké šance, ale ty pochytal Lukáš Cikánek. Ve druhé třetině jsme inkasovali jako první, ale začínali jsme soupeře přehrávat fyzicky. Výsledek jsme do přestávky otočili a na začátku třetí třetiny jsme brankou na 3:1 zápas rozhodli a dovedli do vítězného konce.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí): Po včerejším utkání s Chomutovem, kde jsme až do konce zápasu sahali po bodech, nebo po dramatu, jsme dnes nastoupili na čtyři pětky a snažili jsme se hrát zodpovědně na nulu. Paradoxně, když jsme se dostali do vedení, jsme přestali hrát jednoduchou hru a dodržovat věci, které jsme si řekli a soupeř nás začal přehrávat. Když se Slovan dostal do vedení 2:1, měl prakticky zápas pod kontrolou. Sice jsme se dostávali do slušných šancí, ale asi zaslouženě odjíždíme bez bodu.

Další výsledky 8. kola: Tábor – Letňany 2:1, Kobra Praha – Příbram 2:4, Mostečtí Lvi – Chomutov 5:6 po prodloužení.

Program 9. kola – sobota 17.00: Příbram – Ústí nad Labem. 17.30: Chomutov – Tábor. 18.00: Vrchlabí – Letňany, Kobra Praha – Mostečtí Lvi.