Hokejoví fandové si mohou oddechnout. Také v příští sezoně uvidí klub HC Vrchlabí v soubojích první hokejové ligy. Zastupitelé totiž ve středu oddílu schválili klíčovou dotaci.

Kromě sedmimilionového příspěvku na provoz zimního stadionu radnice hokejovému klubu přiklepla také jeden milion na činnost A–mužstva. Pro návrh, který už předtím prošel radou, zvedlo ruku 12 ze 17 přítomných zastupitelů. Dotace platí od začátku letošního června do konce května 2011. Bez této finanční injekce by první liga ve Vrchlabí s jistotou skončila.

Podle majitele HC Vrchlabí Petra Dědka oddíl nedokáže v příští sezoně bez pomoci města naplnit zhruba třicetimilionový rozpočet. „Došlo k ekonomické krizi a naši partneři nemohou dávat tolik peněz jako dříve. Přestože jsme rozpočet na letošní rok seškrtali, neuměli bychom ho naplnit. Požádali jsme proto město, aby nám poprvé pomohlo s financováním výkonnostního hokeje,“ vysvětlil podnikatel, který do vrchlabského hokeje vstoupil před šesti lety a tým z krajské ligy dotáhl až do druhé nejvyšší hokejové soutěže.

Z městské pokladny půjde letos na hokej a provoz stadionu, který z 50 procent využívají školy a veřejnost, největší částka v historii. Včetně 1,3 milionu pro mládežnický hokej to dohromady dělá přes 9 milionů korun. „Myslím si, že to město zvládne,“ řekl starosta Jan Sobotka.

Peníze pro hokejový oddíl zastupitelé ve středu schválili i přesto, že městské finance nejsou zrovna v nejlepší kondici. Rekordní, osmisetmilionový rozpočet města na rok 2010 je totiž kvůli půlmiliardovému kanalizačnímu projektu Čisté horní Labe našponovaný jako nikdy předtím. Díky krizi a výpadku daňových příjmů se navíc musejí uskromnit veškeré městské organizace.

Dotaci pro HC Vrchlabí nakonec po zhruba dvouhodinové diskuzi podpořili zastupitelé napříč všemi politickými stranami. „Není možné teď peníze ubrat a v příštím roce přidat, protože by to znamenalo likvidaci vrchlabského hokeje,“ upozornil starosta Jan Sobotka. Výše dotace je srovnatelná s částkami, kterou na prvoligový hokej dávají další města, obdobně velká jako Vrchlabí.