Nečekaná zpráva přišla z hokejového oddílu HC Stadion Vrchlabí. Dávno po odeslání přihlášky do Chance ligy hrozí, že klub druhou nejvyšší soutěž v republice nebude moci hrát. Důvod? Partnerský HC Dynamo Pardubice projevil zájem o ukončení smlouvy s podkrkonošským klubem a navíc chce Chance ligu s Vrchlabím vyměnit za druhou ligu, na kterou získal práva od týmu Dvora Králové nad Labem.

Dvorští hokejisté slaví první vítězství v semifinálové sérii play off druhé ligy proti Mosteckým Lvům. Doma vyhráli 3:1.
Ve Dvoře Králové nad Labem končí dospělý hokej. Hrát tu bude jen mládež

Podrobnosti v pondělí prozradil v tiskové zprávě sportovní manažer HC Stadion Vrchlabí Jiří Jakubec.

Vrchlabí fanoušciVrchlabí fanoušciZdroj: Anton Martinec„V tomto týdnu jsme obdrželi informaci od našeho partnerského klubu HC Dynamo Pardubice, že má zájem s okamžitou platností vypovědět naši dohodu o spolupráci na působení našeho klubu v Chance lize. Pardubice mají zájem o výměnu práv pro účast v Chance lize za práva pro druhou ligu, které získaly od Dvora Králové nad Labem. Je to pro náš klub velice nečekaná rána a vzniklou situaci intenzivně komunikujeme a snažíme se ji řešit. Aktuálně máme tým a veškerý chod klubu připravený pro fungování v Chance lize, bohužel bez silného extraligového partnera nejsme schopni sestavit konkurenceschopné mužstvo.“

Zpráva je natolik čerstvá, že si na podrobnosti budeme muset počkat. S pokračováním Chance ligy ve Vrchlabí to ale rozhodně nadějně nevypadá.

„V současné chvíli intenzivně projednáváme několik variant dalšího postupu. Jakmile bude jasnější situace ohledně budoucnosti našeho A týmu, budeme o ní neprodleně informovat,“ dodal Jakubec.

Vrchlabští hokejisté se již těší na novou sezonu, ve které se jen během základní části představí šestadvacetkrát před vlastním publikem.
Start v Sokolově, poprvé doma si vrchlabští hokejisté zahrají proti Litoměřicím

V tiskové zprávě zároveň poděkoval sponzorům a v poslední větě vlastně přiblížil, jakému osudu je vrchlabský dospělý hokej momentálně nejblíž: „Moc doufám, že nám zachováte přízeň i když bychom působili ve druhé lize, což se momentálně jeví jako nejpravděpodobnější varianta.“

Reakce Petra Dědka na TwitteruReakce Petra Dědka na TwitteruZdroj: denik.cz