„Přitom si myslím, že jsme začali dobře. Dali jsme první gól,“ pustil se na webových stránkách klubu do rozboru utkání vrchlabský kouč Josef Řeháček. „Škoda odraženého kotouče od mantinelu, který znamenal šťastný gól pro Jihlavu,“ poznamenal k rychlému vyrovnání Dukly. Stránský se trefil čtrnáct vteřin po Čalounovi.

V první třetině se mezi mantinely odehrával naprosto vyrovnaný boj. Od druhé části však začali mít převahu domácí. „Byli jsme dost pod tlakem. Bylo hodně vyloučených, výrazně nás podržel gólman. Naštěstí třetina dopadla, jak dopadla,“ oddechl si Řeháček po bezbrankové části.

Jenže již po 26 vteřinách závěrečného dějství jeho tým prohrával. „Třetí třetina pro nás nezačala dobře. Dostali jsme branku, ale musím říct, že jsme se nijak nepoložili, stále jsme doufali ve vyrovnání, což se podařilo,“ měl hostující trenér radost z Kubešova vyrovnání.

Uplynula však opět jen chvilka a horalé v utkání inkasovali potřetí. „Tam jsme to měli lépe zahrát po taktické stránce, měli jsme chvíli podržet puk a uklidnit hru. Myslím, že bychom pak šli do prodloužení,“ prohlásil Josef Řeháček.

Jeho tým potom sice třetí branku před závěrečným klaksonem vstřelil, avšak Gengelův gól rozhodčí neuznali pro kopnutí bruslí. „Láďa mi říkal, že to nohou bylo, takže bylo v pořádku, že nebyla uznána,“ potvrdil Řeháček. Vrchlabské naděje na body vzápětí pohřbil svým druhým gólem v zápase Hodek. Jihlava doma vyhrála po šesti zápasech.

V sobotu hrají vrchlabští hokejisté doma, od 18 hodin budou hostit Olomouc.