Vrchlabský favorit si góly rovnoměrně rozdělil do všech třetin, zatímco vcelku dobře hrající hosté žádnou ze svých příležitostí v branku proměnit nedokázali.

V DD Elektromont aréně se sice hrál atraktivní duel prvního s druhým, mnohem důležitější bitvy ale svedly zbylé dva východočeské celky. Trutnov na domácím ledě hostil jablonecké Vlky, stejně jako hokejisté Nové Paky v hale Děčína ale nezískal ani bod. Hlavně z toho důvodu jsou oba zmiňované týmy po třiceti kolech mimo postupovou šestku do play off.

Vrchlabí - Dvůr Králové n. L. 3:0

Nejsledovanější zápas středečního programu nabídl hokej hodný play off. Oba celky předvedly disciplinovaný výkon, rozdíl ve skóre však zapříčinila produktivita obou mužstev. Ráz zápasu dala už druhá minuta, ve které hosté zaváhali v rozehrávce a po vynikající kombinaci přihrávajícího Rolinka se zakončujícím Sýkorou domácí vedli 1:0. Na další branku se čekalo 30 minut. Ačkoliv si více gólových příležitostí dokázali vytvořit hosté, prosadit se dokázal až vrchlabský Kastner, jenž "ukrytou" ranou z mezikruží zvyšoval na dvoubrankový rozdíl.

Ve třetí třetině se oba soupeři snažili o další góly, ani ty největší šance ale další změnu ne a ne přinést. Až přišel úplný finiš utkání. Nejprve si dvojnásobnou přesilovku vynutili hosté. Po chvíli se ale poměr hráčů na ledě zcela otočil a ve výhodě pěti proti třem přidal třetí vrchlabský gól Matějček.

Fakta – branky a asistence: 2. Sýkora (Rolinek), 32. Kastner (Hozák, Chalupa), 60. Matějček (Hlaváč, Vágner). Rozhodčí: Battěk – Kettner, Maňák. Vyloučení: 6:7, navíc Tondr 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 1454. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Abrahám) – Havránek, Jirků, Vágner, Vašíček, Bendík, Voženílek, J. Moník, Kynčl – Mrňa, Hlaváč, Bednář – P. Sýkora, Matějček, Rolinek – Hozák, Kastner, Chalupa – Bláha, Urban, F. Moník.
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Čáp) – Petira, M. Tondr, Karlík, Matějíček, Mocek, Franc – Brokeš, Hrazdira, Fořt – Svoboda, Havlas, Luštinec – Ježek, Hoskovec, Dušek – Půhoný, Sedláček, Šedivý.

Trutnov - Jablonec n. N. 3:5

Pro oba soupeře šlo o nadmíru důležitý zápas, ve kterém se na první branku čekalo do 7. minuty. V ní se prosadil exvrchlabský Maďar, aby domácí v rozmezí 15. a 17. minuty skóre bleskově otočili.

Bohužel pro Draky hosté 46 vteřin před úvodní sirénou srovnali, ve druhé třetině získali vedení na svoji stranu a ve zbytku utkání už si cenné vítězství pohlídali.

Fakta – branky a asistence: 15. Škvrně (Kubinčák, Fedulov), 17. Starý (Planý, Vácha), 51. Planý (Višňák, Kubinčák) – 7. Maďar (Miškovský, Plíhal), 20. Plíhal (Maďar, Nevyhoštěný), 25. Krejsa (Nezbeda, Homolka), 44. Pavlů (Nezbeda), 54. Pavlů (Plíhal). Rozhodčí: Šmika – Žídek, Dědek. Vyloučení: 4:7, navíc Vácha 10 minut OT. Využití: 1:2. Diváci: 345. Třetiny: 2:2, 0:1, 1:2.
HC BAK Trutnov: Krofta (Ašenbrenner) – Kynčl, Leder, Junek, Vácha, D. Jirásek, Suk, Višňák – Starý, Janoušek, F. Jirásek – Škvrně, Fedulov, Kubinčák – Krsek, Tatar, Poul – Planý, Bucek .

Děčín - Nová Paka 6:5

Třikrát v této sezoně hokejisté Nové Paky nastoupili proti Děčínu, pokaždé z toho byla porážka a jen jednou alespoň jednobodový zisk. Výhry se nováček soutěže nedočkal ani na čtvrtý pokus.

Hosté sice brzy vedli, absolutně ale nezvládli závěr první dvacetiminutovky a po té druhé už domácí Medvědi vedli 5:1. Bruslaři mezi 44. a 46. minutou dokázali snížit na rozdíl jediné branky, když ale děčínský Volráb v 53. zkompletoval hattrick, bylo o vítězi rozhodnuto.

Fakta – branky a asistence: 16. Petráš (Zajan, Černohorský), 19. Volráb (Chovanec, Tůma), 20. O. Sýkora (Faigl, Oliverius), 29. Volráb, 40. Faigl (O. Sýkora, Oliverius), 53. Volráb (Dörner) – 5. Vrba (Malík, T. Půlpán), 44. Foerster (A. Půlpán, Hric), 45. Dvořák (Hnik), 46. Hric (Pohl), 59. Mlčoch (T. Půlpán, Dvořák). Rozhodčí: Luczków – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 350. Třetiny: 3:1, 2:0, 1:4.
BK Nová Paka: Vacek (Dressler) – Abraham, Mlčoch, Pohl, Müller, Suvorov, Bezděk – A. Půlpán, Ukhin, Hidveghy – Dvořák, Hnik, Malík – T. Půlpán, Foerester, Hric – Vrba.

Další výsledek 30. kola: Řisuty – Mostečtí Lvi 2:3 po samostatných nájezdech.

Program 31. kola – sobota 11. ledna 17.00: Nová Paka – Vrchlabí, Dvůr Králové nad Labem – Bílina. 17.30: Mostečtí Lvi – Děčín. 18.00: Jablonec nad Nisou – Řisuty.