Druhá hokejová liga jede ve svém tradičním tempu středa – sobota – středa a ve skupině Sever o účast v play off nadále bojuje východočeské trio. Hráči Dvora Králové nad Labem v 17. kole nečekaně odevzdali body poslednímu Děčínu, rozdílem jediné trefy padli také Bruslaři z Nové Paky proti Letňanům.

Rekordní osmou výhru za sebou v sobotu slavil Hronov, ten však o den později nezvládl dohrávku 13. kola a prohrál na ledě Jablonce nad Nisou.

II. liga, skupina Sever

Dvůr Králové nad Labem – Děčín 3:4

Jiří Půhoný, HC RodosJiří Půhoný, HC RodosZdroj: Miloslav KnapLídr tabulky se chtěl doma omluvit fanouškům za středeční debakl z haly Hronova a proti poslednímu Děčínu odehrál výbornou první třetinu. Místo aby ale vedl vysokým rozdílem, nesl si Rodos do šaten hubené vedení 2:1, když na dvě trefy Půhoného dokázal v přesilovce zareagovat Smola.

Trenér Tomáš Topol má s týmem Nového Města velké plány. První si vytyčil už v základní části sezony.
Úvodní část sezony chce Topol s Novým Městem vyhrát. A své Spartě pořád věří

Stejný hráč v prostřední části vyrovnal a v 58. minutě dvěma góly favorita a jeho příznivce doslova šokoval. Domácí ještě dokázali v power-play snížit, vyrovnat už nikoliv a na domácím ledě si tak připsali třetí porážku v sezoně.

Fakta – branky a asistence: 6. Půhoný (Moučka, Dvořák), 12. Půhoný (Dvořák, Voňka), 60. Valášek (Matějíček) – 18. Smola (Volráb, Horák), 31. Smola (Fojt), 58. Smola (Tůma, Lavinger), 58. Smola (Fojt, Loukota). Rozhodčí: Mejzlík – J. Všetečka, Hofman. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 470. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:2.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Marek (Brázdil) – Muška, M. Tondr, Matějíček, Franc, Petira, Voňka, Vácha – M. Procházka, Bláha, Dušek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Jan Dvořák – J. Ježek.

Nová Paka – Letňany 1:2

Nová Paka - Letňany 1:2Nová Paka - Letňany 1:2Zdroj: Petr ČepekBruslaři ve svém dalším utkání hostili druhé Letňany a favoritovi byli vyrovnaným soupeřem. V každé třetině padlo po jednom gólu. V 17. minutě to byl extrutnovský Kastner, jenž v přesilovce dokázal využít přihrávky bývalého reprezentanta Hlaváče a poprvé překonal brankáře Vacka.

Prostřední část nabídla svižný hokej, tentokrát však s gólovým vyjádřením na straně Novopackých. Opět se stav měnil v přesilové hře, využít ji dokázal Komarov.

Když už se v závěrečné periodě zdálo, že se oba soupeři o druhý bod poperou v prodloužení, vymyslel Lokalíček ukázkovou přihrávkou šanci pro Kastnera, a ten Letcům zajistil všechny tři body.

Fakta – branky a asistence: 26. Komarov (Hnik, Dvořák) – 17. Kastner (Hlaváč, Řepík), 56. Kastner (Lokajíček, A. Půlpán). Rozhodčí: Vystšejn – Kettner, Brož. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 352. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1.

BK Nová Paka: Vacek (Kundrík) – Komarov, Hroudný, Iakhanov, Suvorov, Leder, Filip, Serov – Jaroslav Dvořák, Hnik, Foerster – Paršakov, Nezbeda, Krsek – Šípek, Kerekanič, Dlask – Klíma.

Bílina – Hronov 4:13

Samuel Duchan, HC WikovSamuel Duchan, HC WikovZdroj: hchronov.czPouhé dvě pětky dali pro utkání s rozjetým Hronovem dohromady hokejisté Bíliny a nepříjemnou marodkou sužovaný tým navíc soupeře v zápase vůbec nešetřil. O vítězi duelu bylo rozhodnuto už po první třetině, po té druhé Hronov vedl 6:2.

To však domácí netušili, co je čeká ve třetí dvacetiminutovce. Východočeši v ní outsiderovi nasázeli dalších sedm branek a pohodový zápas dovedl k rekordní výhře sezony. Navíc jím prodloužili vítěznou sérii již na osm utkání.

Fakta – branky a asistence: 29. Uher (Mašek), 36. Daniel (Kubinčák, Šefl), 44. Jungvirt (Zdeněk, Kubinčák), 54. Uher (Nerad, Mašek) – 14. Degtěrev (Lavrenov, Moník), 16. Lavrenov (Nazarov, Degtěrev), 20. Nazarov (Lavrenov, Sýkora), 24. Šlaicher (Kozák, Sýkora), 28. Lavrenov (Moník), 34. Tyurin, 42. Nazarov (Matouš, Jirků), 42. Tyurin (Romanov), 51. Matouš (Jirků, Nazarov), 54. Exner (Matouš), 56. Exner (Jirků, Sýkora), 57. Tyurin (Šlaicher), 59. Bucek (Lavrenov, Kynčl). Rozhodčí: Valda – Toman, Janíček. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 59. Třetiny: 0:3, 2:3, 2:7.

Bitka v podání boleslavského Jana Stránského a hradeckého Kellyho Klímy.
Sérii Lvů přeťali Bruslaři. Hradec dvakrát dotáhl ztrátu, ale ani to nestačilo

HC Wikov Hronov: Nečas (28. Ševců) – D. Sýkora, Exner, J. Kynčl, Degterev, Heligr, Romanov, Oliva – Kozák, Kučera, Matouš – Lavrenov, Šlaicher, Duchan – Tyurin, F. Moník, Nazarov – Bucek, Štědrý, Chalupa – Jirků.

Další výsledek 17. kola: Mostečtí Lvi – Jablonec nad Nisou 7:8.

Dohrávka 13. kola

Jablonec nad Nisou – Hronov 3:2

Před dohrávkou 13. kola se jak domácí Jablonec, tak Hronov dokázaly vměstnat mezi nejlepší čtyřku tabulky a Mostecké Lvy vystrnadily na pátou příčku. Spolu se pak mohli hokejisté obou klubů mohli ve vzájemném duelu poprat o průběžné třetí místo.

Bitvu lépe zahájili Severočeši a během první poloviny zápasu si vybojovali dvoubrankový náskok. Ten hosté během dvou minut smazali, ale rozhodující gól přece jen vsítili domácí, když v čase 53:49 potřetí překonal Nečase v přesilové hře Král.

Fakta – branky a asistence: 15. Homolka (Plíhal), 26. Hric (Plíhal), 54. Král (Pavlů, Hájek) – 36. Tyurin (J. Kynčl, T. Jelínek), 37. Duchan (T. Jelínek). Rozhodčí: Zavřel – Juránek, Brož. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 188. Třetiny: 1:0, 1:2, 1:0.

HC Wikov Hronov: Nečas (Ševců) – D. Sýkora, Exner, J. Kynčl, Degterev, Heligr, Romanov, T. Jelínek – Kozák, Kučera, Matouš – Štědrý, Šlaicher, Duchan – Tyurin, F. Moník, Nazarov – Bucek, Jirků.

Program 18. kola – středa 18.00: Jablonec nad Nisou – Dvůr Králové nad Labem, Hronov – Nová Paka, Letňany – Děčín, Bílina – Mostečtí Lvi.