Dvoráci to na Řisuty umí, soupeře dokázali přehrát ve všech pěti duelech základní části. Pokud se v tomto ročníku ještě potkají, muselo by to být až ve vyřazovací části soutěže.

Dvůr Králové nad Labem - Řisuty 6:2

Rodos sice v utkání od osmnácté vteřiny prohrával, hostům ale náskok dlouho nevydržel. V 7. minutě využil první přesilovou hru dvorský Luštinec a ve druhé početní výhodě otáčel skóre Hoskovec.

To už se hrála prostřední část zápasu, ve které domácí o svém vítězství rozhodli. Snaživému soupeři totiž dokázali nastřílet čtyři branky. Jednu hezčí než druhou.

V závěrečné periodě se utkání už spíš dohrávalo. Středočeši sice dokázali přidat druhou branku, posléze ale ztropili další faul a třetí využitou přesilovkou upravil na konečných 6:2 Svoboda.

Fakta – branky a asistence: 7. Luštinec (Matějíček, Valášek), 28. Hoskovec (Mert, Půhoný), 34. Matějíček (Půhoný, Luštinec), 38. Brokeš (Sedláček), 39. Svoboda (Fořt, Ježek), 54. Svoboda (Mocek) – 1. Patyk (Novák), 51. Rendla (Petráš). Rozhodčí: N. Marek – Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 3:5, navíc Kolařík (ŘIS) 10 minut OT. Využití: 3:0. Diváci: 487. Třetiny: 1:1, 4:0, 1:1.
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Čáp) – Franc, Mert, Matějíček, Karlík, Mocek, Petira – Fořt, Ježek, Svoboda – Luštinec, Havlas, Valášek – Dušek, Hoskovec, Půhoný – Šedivý, Sedláček, Brokeš.

Řisuty (v bílém) odolávaly statečně nabité sestavě Vrchlabí.
Bruslaři padli, dalším týmům z regionu se dařilo

Ohlasy trenérů

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „V úvodu nás trochu zaskočila rychlá branka našeho soupeře, ze které jsme se chvilku dostávali. Velkou váhu jsem tomu ale nedával, protože jsme věděli, že času zbývá hodně. Důležitý byl vyrovnávací gól v naší první přesilovce. Soupeře to zlomilo, protože v úvodních minutách byl hodně aktivní. Druhou třetinu jsme odehráli přesně tak, jak jsme chtěli. Bylo tam hodně bruslení, častá střelba a povedly se nám i přesilové hry. Před třetí částí jsme si řekli, že by byla škoda si něco pokazit. I závěrečné minuty ale nabídly spoustu našich šancí. Zápas jsme odehráli v dobrém tempu i náladě. Snad jsme i pošetřili síly na středeční derby s Trutnovem.“

Michal Jäger, trenér TJ HC Řisuty: „Dnes jsme měli skvělý vstup do utkání, když jsme se ujali vedení hned během prvního střídání. Bohužel jsme inkasovali v oslabení a tak se šlo do kabin za stavu 1:1. Utkání, dle mého názoru rozhodla situace, kdy jsme za stavu 2:1 pro domácí nevyužili stoprocentní šanci a z protiútoku smolně dostali gól. Potom už bylo velmi těžké se do zápasu vrátit. A když už jsme se nadechli k náporu za stavu 5:2, byli jsme vyloučeni za přísný faul, který si dotyčný pán vyčetl z křišťálové koule. Duel definitivně rozhodla další branka domácích v přesilové hře."

Ve 37. kole zbývá odehrát (sobota 1. února): Nová Paka – Trutnov, Mostečtí Lvi – Jablonec nad Nisou, Bílina – Děčín.

Program 36. kola – středa 29. ledna 18.00: Dvůr Králové nad Labem – Trutnov, Vrchlabí – Děčín, Nová Paka – Jablonec nad Nisou, Bílina – Řisuty.

Turnovští hokejisté v utkání proti Jičínu nebyli daleko od senzace.
Turnovští trápili lídra z Jičína, po porážce ale přepustili třetí místo rivalovi