Sobotní večer se ve druhé hokejové lize týkal i kompletního podkrkonošského kvarteta. Nejlepšího výsledku dosáhl vrchlabský Stadion, který si na ledě Bíliny otevřel doslova střelnici. Vyhrál také královédvorský Rodos, zatímco trutnovští Draci na ledě Mosteckých Lvů prohráli gólově atraktivní přestřelku.

Dvůr Králové nad Labem - Děčín 4:0

Svěřenci kouče Malinského přivítali na svém ledě tabulkově lépe postaveného soupeře, poctivým výkonem jej však porazili na oko hladce 4:0. Po vyrovnané první třetině vystřílel Rodosu dvoubrankový náskok Ježek, v závěrečné periodě pak bezmála pětistovku diváků rozradostnili ještě góloví útočníci Brokeš s Půhoným. Výborný výkon Dvora vyšperkoval vychytanou nulou bezchybný gólman Čáp.

Fakta – branky a asistence: 27. Ježek, 31. Ježek (Matějíček), 53. Brokeš (Šedivý, Hrazdira), 55. Půhoný (Dušek). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Pechánek, navíc Balcar (DĚČ) 10 minut OT. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 480. Třetiny: 0:0, 2:0, 2:0.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Janský) – Mocek, M. Tondr, Matějíček, Karlík, Franc, Petira – Brokeš, Hrazdira, Šedivý – Valášek, Ježek, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek.

Bílina - Vrchlabí 2:8

Už po 31 vteřinách hry otevřel stav zápasu vrchlabský Jirků a jako by tím předznamenal vysokou výhru svého mužstva. Přes polovinu zápasu to ale žádný „fičák“ nebyl. Domácí se drželi. V debakl se z jejich strany utkání proměnilo až v závěrečné periodě. Dvěma góly se na výhře Stadionu podíleli jak Jaroslav Bednář, tak Petr Sýkora.

Fakta – branky a asistence: 16. T. Urban (Zdeněk, Pokorný), 52. Zdeněk – 1. Jirků (Bednář), 25. Bednář (Urban, Mrňa), 32. Vágner (Kastner, Matějček), 36. Sýkora (Hlaváč, Matějček), 45. Mrňa (Bednář, Jirků), 54. Chalupa (Urban, Vágner), 56. Bednář (Mrňa), 58. Sýkora (Vágner). Rozhodčí: Velčovský – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 9:8, navíc Voženílek 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 231. Třetiny: 1:1, 0:3, 1:4.

HC Stadion Vrchlabí: Abrahám (Soukup) – Jirků, Havránek, Vágner, Bendík, Vašíček, Voženílek, J. Moník, Kynčl – Sýkora, Urban, Bednář – Hlaváč, Kastner, Mrňa – Hozák, Matějček, Chalupa – Dvořák, F. Jirásek, F. Moník.

Mostečtí Lvi - Trutnov 8:6

Po celý zápas trutnovští hokejisté na mosteckém ledě doháněli náskok soupeře, body však nezískali. Přesto mohli sever Čech opouštět se ctí, v hale favorita se za svůj výkon rozhodně stydět nemuseli. Čtyřmi góly se ve městě proslulém povedeným českým seriálem blýskl Daniel Svoboda.

Fakta – branky a asistence: 1. Smolka (Kýhos, Kuncl), 7. Fučík (Čmolík, Bakrlík), 18. Mical (Drašar, Řehoř), 32. Urbánek (Havlůj, Mical), 40. Drašar (Řehoř, Mical), 42. Smolka (Kýhos, Polák), 51. Řehoř (Drašar, Mical), 56. Kýhos (Mical, Urbánek) – 5. Krsek (Poul), 27. Martínek (Janoušek), 34. Svoboda (Starý), 41. Svoboda (Starý, Jirásek), 50. Svoboda (Fedulov), 59. Svoboda (Starý). Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 320. Třetiny: 3:1, 2:2, 3:3.

HC BAK Trutnov: Ašenbrenner (Vlk) – Faltys, Višňák, Vácha, Suk, Kynčl, Jirásek – Kubinčák, Janoušek, Jedlička – Starý, Fedulov, Svoboda – Krsek, Martínek, Poul – Tatar.

V souboji týmů, které byly v sezoně bez vítězství, Trutnov porazil Strakonice 88:76 po prodloužení.
Po šesti letech prodloužení v Trutnově. Basketbalistky vypotily první výhru

Další výsledek 11. kola: Nová Paka – Řisuty 2:4.

Program 12. kola, středa 23. října od 18 hodin: Vrchlabí – Dvůr Králové nad Labem, Trutnov – Jablonec nad Nisou, Děčín – Nová Paka, Řisuty – Mostečtí Lvi.