Ladislav Lubina se narodil 11. února 1967 a během hokejové kariéry vystřídal řadu adres. Nejvíce spjatý byl s pardubickým Dynamem, se kterým také získal československý titul v sezoně 1988/1989, následně i dvě stříbra v české extralize (1993/1994 a 2002/2003). Úspěšný byl v Pardubicích i jako trenér, když v roli asistenta dovedl Dynamo k titulu.

Ještě jako hráč si druhé a třetí místo prožil s Třincem, medaile ale vozil i z akcí s národním týmem. Bronz pomohl vybojovat na OH v Albertville v roce 1992, stejný kov pak na třech světových šampionátech.

Ladislav Lubina.
Janecký k Lubinově skonu: Umřít takto mladý je prostě blbý

Vedle sportovních úspěchů však po sobě Lubina zanechal i černou stopu. V červenci 2008 způsobil u Trotiny na Královéhradecku dopravní nehodu, při níž vjel do protisměru a narazil do protijedoucí dodávky, kterou řídil otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Lokvenc starší zahynul a Lubina pak od nehody utekl.. Dne 11. května 2009 byl za tragickou nehodu, útěk od nehody a neposkytnutí pomoci odsouzen na 2 roky podmíněně.

V roli trenéra Ladislav Lubina naposledy působil u prostějovských Jestřábů, právě ze zdravotních důvodů u mužstva loni skončil. Tato adresa se mu v hokejovém životě stala poslední. Zemřel po roční beznadějné léčbě.

Ladislav Lubina.
Janecký k Lubinově skonu: Umřít takto mladý je prostě blbý

„Bohužel nás dnes zastihla smutná zpráva, že nás navždy opustil Ladislav Lubina. Byl to člověk, který svůj hokejový život spojil s Pardubicemi. Všechny nás tato zpráva zasáhla. Za celý klub chci vyjádřit upřímnou soustrast rodině a přátelům,“ řekl k úmrtí Ladislava Lubiny člen představenstva HC Dynamo Pardubice Dušan Salfický