Jak sezonu začali, tak ji po Novém roce místní hokejisté končí. Hráči Lomnice o víkendu zvládli nejprve předposlední utkání základní části Pražského přeboru, o den později si pak navíc upevnili vedení v tabulce kraje Libereckého.

V obou případech dosáhli hráči z Pojizeří na sedmigólovou hranici. Zatímco v sobotním domácím utkání s Roudnicí měli navrch a soupeř dotahoval až v závěrečné třetině, v neděli na ledě VTJ se hrál vyrovnaný zápas, který rozhodl jediný hráč – Darek Rudiš!

Lomnice n. P. – Roudnice n. L. 7:5 (2:0, 4:2, 1:3)

Souboj druhého se čtvrtým celkem aktuální tabulky zvládli lépe domácí hráči. Po dvě třetiny měli utkání jasně pod kontrolou a zaslouženě ho dovedli do vítězného konce. „Hráli jsme to, co jsme chtěli, systémově dobře, dařilo se nám. Branky jsme obdrželi vlastně až v závěru, kdy už jsme nebyli tolik koncentrovaní a kdy jsme už tolik neplnili pokyny. Zápas jsme ale vyhráli zaslouženě," řekl trenér domácího výběru Martin Knap.

Smutnit ale nemusí ani Roudnice. Ta nakonec díky prohře Loun získala definitivu účasti v TOP 4 také, a i ona se může těšit na play off. Nyní zbývá vyřešit jen otázku vítěze základní části. Zatímco Lomnice v jejím posledním kole míří na led Zbraslavi, Hvězdu čeká těžký zápas právě v Roudnici.

Fakta – branky a nahrávky: 7. J. Syrovátka (Špaček, Rudiš), 18. Maryška (Junek, Kinčl), 22. Vašek (Lemfeld, Karásek), 25. Lemfeld, 33. Rudiš (Špaček, J. Syrovátka), 40. Martinec (Vašek, Lemfeld), 49. Vašek (Lemfeld, Karásek) – 23. Sailer (Barcal), 37. Kopecký (Nenadál), 48. Barcal, 53. Kopecký (Pokorný), 60. Sailer (Vacek). Rozhodčí: Neťuka – Doležal, Štrébl. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 112. HC Lomnice n. P.: Vinklář – Vágenknecht, Divila, Martinec, Kuch, Kinčl, Sehnoutek – J. Syrovátka, Rudiš, Špaček – Karásek, Lemfeld, Vašek – Maryška, L. Syrovátka, Junek.

Ostatní: Hvězda – Louny 6:2 (3:0, 1:1, 2:1), Olympik – Letňa-ny 1:9 (0:3,1:3,0:3), Bohemians – Zbraslav 7:5 (2:1, 3:4, 2:0), Žiž-kov – Kobra B 5:5 (1:3, 0:2, 4:0).

PŘEBOR LIBERECKÉHO KRAJE

VTJ Liberec – Lomnice n. P. 6:7 (3:2, 1:3, 2:2)

One man show! Nedělní utkání si pro sebe rezervoval útočník Darek Rudiš. Právě on totiž díky statistice čtyř branek a tří nahrávek dokonale zničil odpor liberecké VTJ. Lomnice tak pět kol před koncem má v tříbodovém systému na čele liberecké soutěže náskok jedenácti bodů.

„První třetina byla trochu smolná. Nejprve jsme dostali gól po nepřirozeném odrazu puku od mantinelu, pak jsme vyrobili dvě hrubky v obranném pásmu a prohrávali. Do druhé třetiny jsme ale přeorganizovali hru, což přineslo potřebný efekt a hlavně otočení skóre. V poslední dvacetiminutovce jsme zápas kontrolovali, hráli z defenzivy, ale další chyba v rozehrávce přinesla branku na 5:7 a Liberec se dostal do hry. Naštěstí jsme ale výhru udrželi. Co se týče výsledků, tak se víkend opět povedl, ale jedenáct inkasovaných gólů je na můj vkus příliš," řekl kouč Knap, který následně pochválil také bodovou explozi Rudiše.

„Darek je výbušný hráč a když mu to vyjde, dokáže vstřelit branky a rozhodovat zápasy. Tenhle mu vyšel skvěle a zastoupil Martina Vaška, kterému se dařilo v sobotu. Ale znovu opakuji. Jsme rádi, že nejsme tým jednoho, ani dvou hráčů. Všichni se dokážou zastoupit, máme vyrovnaný tým a z toho těžíme," těší trenéra.

Fakta – branky a nahrávky: 6. Holata, 12. Burkoň (Herda), 15. Beránek (Šnajdr), 24. Herda (Šesták, Burkoň), 51. Tomíček, 58. Herda – 10. Rudiš, 18. Rudiš (Kuch David), 22. Lemfeld (Rudiš), 25. Rudiš (Vágenknecht), 37. J. Syrovátka (Rudiš), 45. Karásek (Rudiš), 48. Rudiš (Karásek). Rozhodčí: Krejbich – Touš, Novák. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:2. Diváků: 38. HC Lomnice n. P.: Vinklář – Sehnoutek, Vágenknecht, Kuch, Martinec, Karásek, Košťák – Rutkovský, Rudiš, J. Syrovátka – Vašek, Kedršt, Lemfeld – L. Syrovátka, Ješko, Junek (od 21. Vala a Karásek).

Další zápas: Česká Lípa – Frýdlant 10:3 (3:2, 5:1, 2:0).