Krajská liga

Trutnov – Nová Paka 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Fakta – branky a asistence: 13. Chytráček (Luštinec, Kozák), 48. Šimoníček (Kozák, Janoušek), 59. Luštinec (Veselý, Chytráček) – 16. Zvolenský. Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Janovský. Fauly: 5:3. Bez využití. Diváků: 238. HC Trutnov: Škop – Poul, Junek, Procházka, Kozák, Antonín – T. Veselý, Chytráček, Luštinec – Janoušek, Šimoníček, Zelenka – Perutek, Mašek, Zítka.

Zatímco trutnovští hokejisté už s umístěním na druhém místě do konce dlouhodobé části nepohnou, hostující celek měl oč hrát. A bylo to vidět. Ač před utkáním svěřenci kouče Malinského posbírali přesně dvojnásobný počet bodů, v samotném zápase šly papírové předpoklady stranou. Byl to urputný boj.

Úvodní změna skóre na sebe po pár šancích na obou stranách nechala čekat do 13. minuty. Veselý přistrčil puk šikovně Chytráčkovi a nejlepší domácí kanonýr i s přispěním hostujícího beka otevřel stav zápasu – 1:0. Radost diváků ale ještě ani nedozněla a už bylo srovnáno. „Zeleným" pláchl Zvolenský a na jeho ránu nad vyrážečku nestihl Škop zareagovat.

Také prostřední perioda nevybočila z vyrovnaného dění na ledě a tentokrát se však brankáři překonat nenechali. Rozhodnout tak muselo závěrečných dvacet minut. Dvanáct minut před koncem se do úniku dostal Šimoníček a dělovkou div neprotrhl síťku za Bouškou – 2:1. Hosté se nevzdávali a nečekaně brzy sáhli i k power-play. Jenže puku se zmocnila nejúdernější trutnovská formace a na konci povedené kombinace byla v čase 58:58 trefa Luštince do prázdné branky. Ač Novopačtí ve hře bez brankáře ještě pokračovali, další gól již nepadl.

Z arény pod Hankovým domem Třebechovice odjely s desítkou

To byla kanonáda. Domácí hokejisté navýšili své šance na účast v baráži o krajskou ligu. Na domácím ledě rozstříleli rezervní tým Třebechovic a v tabulce mají na třetí Opočno pětibodový náskok. Ještě ale zdaleka není vyhráno!

Krajská soutěž

Dvůr Králové – Třebechovice B 10:1 (1:0, 3:0, 6:1)

Fakta – branky a asistence: 20. Komárek (Lelka), 21. Dvořák (Zmítko), 33. Komárek (Voděrek), 35. Zmítko (Rychtera, Dvořák), 42. Dufek (Petráš), 46. Zmítko (Rychtera, Vitebský), 47. Voděrek (Komárek, Lelka), 49. Blaha, 51. Dvořák (Kasan), 51. Rychtera (Zmítko) – 44. Erban (Špička). HC Dvůr Králové: Karban – Vitebský, Říčař, Mišinec, Prokůpek, Laš, Dufek – Rychtera, Zmítko, Bláha – Komárek, Voděrek, Lelka – Petráš, Motl, Kasan – Dvořák, Krejcar.

Zajímavou vzájemnou bilanci mají letos dvorští hokejisté se soupeřem z Třebechovic. Nejprve mu na domácím ledě podlehli 2:4, pak vyplenili jeho půdu výhrou 8:0. Třetí bitva se více podobala té z třebechovického ledu. Dvoráci vyhráli přesvědčivě 10:1, ačkoliv na první gól se pořádně nadřeli. Zařídil jej až v čase 19:06 Komárek, jenž byl se třemi kanadskými body jedním z nejlepších hráčů utkání.

V tabulce patří Dvoru tři kola před koncem druhá příčka s náskokem pěti bodů na Opočno. Přiblížit se účasti v baráži může podkrkonošský celek již tuto středu, kdy se představí na ledě vedoucího Nového Bydžova.