Vrchlabští hokejisté v úvodním utkání nového roku přestříleli soupeře z Ústí nad Labem 7:2, když o výsledku rozhodli třemi góly v prostřední části zápasu. Svěřenci trenéra Petra Hlaváče výhrou ve 27. kole západní skupiny II. ligy přidali osmý tříbodový úspěch v řadě a v tabulce se drží jen dva body za čtvrtými Letňany.

Vrchlabští hokejisté už pomalu vyhlížejí nadstavbovou část sezony. V té základní je ale čekají ještě čtyři utkání.
Horalé hostí ústecký Slovan. Sportovní manažer prozradil cíle do zbytku sezony

II. liga Západ – 27. kolo

Vrchlabí – Ústí n. L. 7:2 (0:1, 3:0, 4:1)

Souboje Stadionu se Slovanem patří už roky k hokejovým klasikám a středeční pokračování jejich zápolení nabídlo více než sedmi stovkám diváků kupu branek. Více jich k radosti většiny fanoušků ve vrchlabské aréně padalo do hostující sítě a to přesto, že úvodní periodu domácí hokejisté prohráli.

Stalo se tak zásluhou trefy Jana Kloze, jenž se prosadil na začátku 17. minuty, když před gólmanem Vackem tečoval nahození spoluhráče Popely.

logo HC Stadion Vrchlabílogo HC Stadion VrchlabíZdroj: denik.czOd druhé třetiny už se ale hrálo podle krkonošských not. Hned po 65 vteřinách vyrovnal po parádní Chalupově přihrávce zpoza branky Krsek, ve 28. minutě využil přesilovou hru Kastner a krátce po odehrání poloviny zápasu zvyšoval už na 3:1 Jirků. Tím duel skončil pro gólmana Kliku, jenž hlavně při třetí brance neměl čisté svědomí a místo v brankovišti přepustil náhradníkovi Stahlovi.

Ten držel čisté konto až do 49. minuty. V ní ale další početní výhodu využil Chrtek a po necelé minutě hry zvyšoval už na 5:1 Tatar.

Hosté sice také dokázali využít přesilovku, poté co se povedenou ranou prosadil Lukáš Sýkora, poslední slovo ale patřilo horalům. Nejprve se parádním sólem blýskl Krsek a v čase 56:25 také Chrtek přidal svůj druhý zásah v utkání, když využil už třetí vrchlabskou přesilovku v utkání.

V úplném závěru si ještě hráči obou mužstev připravili pro spokojené diváky dvě nefalšované bitky, po nich už ale rozhodčí jen rozdali vyšší tresty a zápas mohl skončit.

Hokejisté Hronova na děčínském ledě herně nepropadli, soupeř ale trestal každou chybu, navíc se mu dařilo vytvářet si přesilové hry. A v nich uměl udeřit.
Medvědi nad síly Wikova. O premiérové novoroční body Hronov zabojuje až v Chebu

Fakta – branky a nahrávky: 22. Krsek (D. Chalupa), 28. Kastner (Chrtek, P. Urban), 32. Jirků (P. Urban), 49. Chrtek (P. Urban, Kastner), 50. Tatar (Matějček, Kynčl), 55. Krsek, 57. Chrtek (Kynčl) – 17. Kloz (Popela, Trefný), 53. L. Sýkora (Kloz). Rozhodčí: Battěk – Kučera, Pěkný. Vyloučení: 8:9. navíc Chrtek, Perička, Jirků – Yailov, Amirov všichni 5 minut + OK. Využití: 3:1. Diváci: 731.

HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, T. Perička, Bendík, J. Kynčl, Kozák, Boukal – Chrtek, Kastner, Šlaicher – Krsek, P. Urban, D. Chalupa – Moník, T. Bláha, Tatar – A. Jirků, Š. Matějček, A. Cerman. HC Slovan Ústí nad Labem: Klika (32. Stahl) – Amirov, Gottfried, L. Sýkora, Funk, Trefný, Popela, Eklund – M. Simon, Bernat, M. Dubský – Anosov, Kloz, Rudovský – M. Bláha, Huovinen, Kuchynka – Yailov, Špaček, Nedoma.

Zdroj: DENÍK/Jakub Vítek

Další výsledky 27. kola: Chomutov – Řisuty 8:2, Příbram – Tábor 3:5, Kobra Praha – Mostečtí Lvi 5:6, Cheb – Písek 2:3 po prodloužení, Benátky nad Jizerou – Kralupy nad Vltavou 3:6. Letňany mají volný los.

15. TJ HC Řisuty 25 3 0 5 17 63:149 14

Program 28. kola – sobota 17.00: Příbram – Ústí nad Labem, Písek – Děčín. 17.30: Chomutov – Benátky nad Jizerou. 18.00: Tábor – Vrchlabí, Cheb – Hronov, Řisuty – Letňany, Kobra Praha – Kralupy nad Vltavou. Mostečtí Lvi mají volný los.