Kdo by to byl před sezonou čekal? Ohlédněme se tedy v krátkosti za průběhem ročníku a tím, jak se svěřenci kouče Aleše Hrubého prokousali až do vyřazovací části náročné a dlouhé soutěže.

PŘÍPRAVA

Letní příprava probíhala na jednu stranu v klidu, na druhou v nejistotě. Tým trénoval, leč nebylo jisté, jak se klub postará o finanční zajištění. Generální sponzor ukončil činnost a vedení klubu shánělo všechny možné prostředky na to, aby mohl hokej ve městě dál fungovat. Čas byl ale neúprosný a Dvoráci s ním boj nakonec prohráli. Úvodní zápas s Náchodem museli odložit a nakonec jej u „zeleného stolu“ po soupeřově odvolání kontumačně prohráli 0:5. Důvodem byly nevyřízené registrace hráčů. Naštěstí pro druhé kolo již bylo vše v pořádku.

ZÁKLADNÍ ČÁST

Pak ale začala pozitivnější část roku. Vedení nejen že dalo dohromady registrace, přemluvilo ale také dvorského srdcaře, trenéra Aleše Hrubého, jenž se ujal kádru, přičemž ani netušil, v jakém stavu jej najde. Cíl zkušený lodivod dlouho netajil. „V naší těžké situaci nemůže být snad nic jiného, než udržet tým pohromadě do konce této sezony,“ prohlásil Hrubý před začátkem.

Jenže právě kouč dokázal se svým asistentem Pavlem Markem mužstvu zvednout hlavu a po úvodní porážce v Jaroměři, vyhrál Dvůr sedmkrát v řadě, dlouho soutěži vévodil, aby nakonec s přehledem postoupil do finálové skupiny ze třetího místa.

Výsledky Dvora v základní části soutěže: Hronov 6:5 po nájezdech, 5:4 v prodl., Jaroměř 2:4, 2:4, Třebechovice 2:9, 4:2, Nová Paka 6:5, 1:7, Nové Město 4:2, 2:1, Náchod 0:5 kontumačně, 11:5, Opočno 5:2, 3:5, Nový Bydžov 6:1,6:3.

FINÁLOVÁ SKUPINA

V této fázi aktuálního ročníku již neměl Dvůr co ztratit. Kdo by se ale nechtěl poprat o postup mezi nejlepší čtyři? Zvlášť, když si Dvoráci do skupiny přenesli 16 bodů a průběžné třetí místo. Následných deset kol pak tým odehrál jako na houpačce. Úspěchy střídaly nepovedené zápasy, ty rozhodující ale jediný okresní zástupce v Krajské lize zvládl. To když v 8. kole vyhrál na ledě vedoucího Hronova a pak v utkání roku udolal rivala z Jaroměře. „Jsme šťastní. Hráči zaslouží můj obdiv, vytvořili opravdový tým a já se těším na play off, v němž opět nemáme co ztratit a rozhodně nehodláme soupeři dát postup zadarmo,“ usmívá se již kouč Hrubý.

Výsledky Dvora ve finálové skupině: Hronov 5:8, 7:4, Nové Město 3:2 po náj., 2:6, Nová Paka 8:3, 2:4, Jaroměř 2:1, 4:2, Třebechovice 1:4, 3:6.

Semifinále odstartuje dnes od 18 hodin v Hronově.