Tomáši, vy jste se už před koncem základní části netajil přáním jít právě na pražskou Kobru.
Je to tak. Všichni kluci v šatně si přáli derby se Dvorem. Já jsem svůj názor řekl už v dřívějším rozhovoru a fanouškům ze Dvora se moje myšlenky moc nelíbily (úsměv). Nicméně moje slova se potvrdila. Všechny zápasy byly odehrány v duchu fair play a oba týmy si zahrály hezký hokej.

Zápasy to byly opravdu pohledné a zároveň v nich padalo hodně branek. Co sérii rozhodlo ve váš prospěch?
Fanouškům se ta utkání musela líbit. Jak říkáte, padalo hodně gólů. Ačkoliv ty konečné výsledky byly docela divoké, až dle skóre jednoznačné, žádný zápas nebyl brzy rozhodnutý. Neřekl bych, že se ta série někde lámala, nebo v ní byl nějaký zlomový bod.

Před čtvrtým duelem jste byli ve výhodě. Domácí museli, zatímco vy byste se přinejhorším museli vrátit k pátému duelu domů.
Možná jsme byli malinko klidnější, protože jsme věděli, že případný pátý zápas budeme hrát doma, kde cítíme velkou sílu. Nakonec jsme ale byli rádi, že jsme zvládli perfektně odehrát už poslední duel na Kobře a oslavit postup do dalšího kola. Všichni kluci ze strany soupeře nám popřáli hodně štěstí do dalšího kola a my v něm postoupíme dál. Mužstvo na to máme dostatečně kvalitní.

Jak to viděl trenér Petr Hlaváč„Čtvrtý zápas byl z celé série nejvyrovnanější. Dlouho se to tahalo, my dvakrát vedli. Soupeře podle mě zlomil náš třetí gól. Domácí už hráli oslabení o některé hráče a na další zvrat nejspíš neměli sílu. Myslím, že si diváci tuto sérii užili. Zatímco loni byla šťastnější Kobra, letos jsme to my.“

JÍZDNÍ ŘÁD DRUHÉ VÝZVY V PLAY OFF

Středa 14. března., 18.00: Jablonec – Vrchlabí
Pátek 16. března, 18.00: Vrchlabí – Jablonec
Neděle 18. března, 18.00: Jablonec – Vrchlabí
Případné další termíny: úterý 20. a čtvrtek 22. března.