V pátek odpoledne vrchlabský klub odtajnil jméno posily pro blížící se play off. Než se ale dvojnásobný mistr světa Jan Hlaváč připojí k týmu, čekala jeho budoucí spoluhráče ještě mistrovská utkání.

To první horalé odehráli proti Bílině. Soupeř ze severu Čech v závěru základní části potřebuje každý bod. S nováčky z Letňan a Dvora Králové totiž bojuje o poslední dvě postupová místa do vyřazovacích bitev. Cestu za úspěšným výsledkem hostům tentokrát měla ulehčit situace ve vrchlabském kádru, kde trenéru Petr Hlaváčovi scházela řada opor.

Vrchlabí - Bílina 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Fakta – branky a asistence: 5. Šťastný (Chleborád, Filip), 21. Šťastný (Filip, Moník), 55. Jirků – 10. Doležal, 53. Kobes (Kail). Rozhodčí: Barek – Laczko, Roischel. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 862. HC Stadion Vrchlabí: Abrahám – Chleborád, Abraham, Jirků, Matějček, Tržický, Pojkar – Moník, M. Filip, Šťastný – Kerekanič, Urban, Oppelt – Šimoníček, Pšurný, Erban.

I přes díry v sestavě velelo tabulkové postavení domácímu celku vyhrát a tuto roli Vrchlabští začali plnit už po pěti minutách. Vyloučení bílinského Kolíčka potrestal Šťastný a bezmála devět stovek diváků se v ochozech mohlo poprvé radovat. Na 2:0 mohl zvýšit mladíček Moník, místo toho ale přišel soupeřům protiútok a na jeho konci bylo vyrovnání z hole Doležala.

V prostřední části hry to byli opět domácí, kdo brzy skóroval. Znovu zásluhou Šťastného, jenž si už po 54 vteřinách vychutnal gólmana Chabra a vrátil svému celku vedení. Kdo ale čekal, že tím vrchlabský kanonýr odstartuje brankové hody, musel být zklamán. Ano, šancí byla spousta, na další změnu se však publikum načekalo až do 53. minuty.

V té hosté povedenou kombinační akcí vyrovnali, za pouhých 71 sekund ale výborně chytajícího Chabra prostřelil Jirků a právě tato rána se stala vítěznou trefou utkání. Pojistku už domácí nepřidali, tři body přesto získali zcela po zásluze.