„Byl jsem rád, že jsem vůbec od trenéra dostal šanci hrát,“ povídal po zápase jednadvacetiletý hokejista. Ve svém útoku do boje s lídrem „vedl“ dva krkonošské mazáky, Patrika Becka a Ladislava Kubeše. „Hrálo se mi s nimi výborně. Jsou to bruslaři, bojovníci. Navíc, když hrajete v první lajně, více se na vás sází a dostanete více prostoru ke hře,“ pravil Mikšovský. „Škoda jen, že jsme nezískali nějaký bod,“ mrzela ho ztráta. Po Hradci (4:5sn) a Chomutově (0:6) třetí v řadě.

Ústí přitom na to, aby si z Krkonoš odvezlo tři body, stačilo jen jednou dostat puk za záda gólmana Štůraly. Vrchlabí totiž na druhé straně nedokázalo brankáře Salfického překonat ani jednou. Šance skórovat měl i Adam Mikšovský.

První: nájezd na Salfického ze strany. „Už to bylo z hodně ostrého úhlu, a tak jsem se alespoň zkusil nějak natlačit a hodit mu to do betonů, ať se to nějak odrazí,“ popsal neúspěšný výpad z první třetiny. Více však litoval situace dva na jednoho, kdy dostal puk na hokejku od Kubeše. „Láďa mi to dobře podal, ovšem střela mi vůbec nesedla. Chtěl jsem to dávat z první,“ vyprávěl. „Utkání nakonec rozhodla jediná dorážka,“ dodal, že tak, jako mělo Vrchlabí štěstí na začátku roku v Ústí, kdy jediný gól vstřelil Krupka z rohu kluziště, se role týmů pod Krkonošemi obrátily. „Bez gólů se vyhrát nedá,“ uzavřel Mikšovský první část své víkendové hokejové kapitoly.

Ta druhá přišla na řadu včera v Trutnově. Adam Mikšovský patří mezi ty hráče, kteří nastupují i v kádru druholigového nováčka. „Najíst, spát a zápas,“ pousmál se nad kolotočem, který jednadvacetiletý hráč musí často absolvovat.

„Hrát hned druhý den zápas není lehké. Musím hodně spát. Nohy jsou těžký a ztuhnou. Důležitá je regenerace. Dobře se po zápase protáhnout, abych se zbavil toho laktátu z kyseliny mléčné,“ vysvětlil mladý forvard, který včera v Trutnově nastoupil v zápase proti České Lípě.