Dvorští mladíci totiž odehráli dobrý zápas a favorizovanému Náchodu uštědřili zaslouženou porážku 4:2. Velkou měrou se o ni zasloužil domácí gólman Pavel Škop, ale také střelec dvou branek Jakub Kozák. Zajímavostí slušně hraného utkání byl fakt, že všech šest branek padlo až v závěrečné třetině. Hráči HC Tambor v nadstavbové části sezony ještě neprohráli.

Krajská liga

Dvůr Králové - Náchod 4:2 (0:0, 0:0, 4:2)

Dvoráci do utkání kvůli zdravotním problémům nastoupili bez řady opor a pořádnou zkouškou si prošla především čtveřice obránců, která zaslouží absolutorium. Po dvě třetiny sledovali prokřehlí diváci průměrný hokej, ten ale s přibývajícím časem nabíral na obrátkách. Už v prostřední periodě si oba kolektivy vytvořily řadu obrovských šancí, oba brankáři ale předváděli opravdu vynikající zákroky.

Závěrečná část ale přinesla pomstu útočníků. Vše odstartovala domácí přesilovka na začátku třetího dějství. Protihráčům pláchl Mišinec, puk naservíroval Voděrkovi, a ten konečně otevřel skóre 1:0. 46. minuta nabídla druhou trefu Kozáka, na ni ale dokázali hosté v přesilovce odpovědět Pánkem. Jenže radost jim vydržela jen 59 vteřin. Pak totiž Kozák podruhé šťastně zacílil a znovu to bylo o dva góly. V té době se pod Hankovým domem pořádaly doslova gólové hody a Jurča nečekaným nahozením zaskočil jinak spolehlivého Škopa 3:2. Těsný rozdíl však znovu vydržel jen minutu. V čase 52:45 totiž zaúřadovala nejmenší útočná dvojice v republice, Komárek nabil Rychterovi, a ten krásnou ranou upravil stav na 4:2. Hosté ještě zkusili power-play, v ní se ale skóre neměnilo ani po střele Lelky, který prázdnou branku minul.

Dvoráci v nadstavbové části sezony ještě neprohráli a v soutěži O pohár předsedy KVV se ujali vedení. To se pokusí udržet v nedělním souboji na ledě Nového Bydžova (17.00). Ve stejnou dobu odstartuje také očekávané semifinále play off, v němž Trutnov vyzve na domácím ledě Hronov a Vrchlabí přivítá hokejisty Nového Města.

Fakta branky a asistence: 42. Voděrek (Mišinec), 46. Kozák (Mišinec), 50. Kozák (Voděrek), 53. Rychtera (Komárek) - 49. Pánek (Šejnoha), 52. Jurča (Petr). Rozhodčí: Kubišta - Pošvář, Pechánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváků: 150. HC Tambor Dvůr Králové: Škop - Vitebský, Laš, M. Krejcar, Prokůpek - Lelka, Komárek, Rychtera - Voděrek, Kozák, Mišinec - Langpaul, Dvořák, Černota.