4. finálový zápas:

Vrchlabí - Trutnov 6:4 (1:2, 2:1, 3:1)

Fakta, branky a asistence: 4. Oppelt (Bláha, Svoboda), 24. Hamerský, 27. Jirků, 44. Fořt (Jakubec), 53. Pulec (Weiss), 54. Jakubec (Urban) - 12. Luštinec (T. Veselý), 20. Seidl, 33. Luštinec z trestného střílení, 59. Šimoníček (Chytráček). Rozhodčí: Veinfurter - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 5:9, navíc S. Procházka (TU) 5 minut + OK. Využití: 2:1. V oslabení: 1:2. Diváků: 1920 (vyprodáno). Konečný stav série 3:1. HC Stadion Vrchlabí: Z. Biegl - Hlaváč, Provazník, Lochman, Hamerský, Pulec, Zázvorka, Bušek - Jakubec, Urban, Bláha - Fořt, Oppelt, Lepka - Jirků, R. Svoboda, Weiss - Marek, Blažej. HC BAK Trutnov: R. Biegl - Antonín, Procházka, Seidl, Karlík, Malinský - Zelenka, Šimoníček, Březina - Luštinec, Chytráček, Veselý - Filip, Perutek, Mašek - Kašák.

Trutnovští přijeli do haly rivala s jasným cílem: navázat na středeční vítězství a vrátit finálovou sérii ještě jednou na břeh Úpy. O podobných plánech ale nechtěla domácí družina slyšet a již po čtyřech minutách proměnila počáteční nápor v gól Oppelta 1:0. Odpověď hostů byla rázná. Nejprve Luštinec z brejku srovnal a po chybě v domácí rozehrávce otočil stav 38 vteřin před úvodní sirénou Seidl 1:2.

Hokejové El Clásico, to je ale bitva plná zvratů. V nástupu do druhé části nejprve vyrovnává Hamerský a po něm se individuálně prosazuje Jirků 3:2. Ve 33. minutě přišel okamžik, na který by určitě nejradši zapomněl sudí Veinfurter. Ten nejprve nařídil trestné střílení za faul na Luštince, po jeho následné ráně do tyče ale k překvapení celé arény i útočícího hráče signalizoval gól (více na straně 20).

Za vyrovnaného stavu 3:3 vstoupila obě mužstva i do závěrečné třetiny nejen tohoto zápasu, ale nakonec i celého finále. Vrchlabí ji totiž odehrálo skvěle. Ve 44. minutě nejprve Fořt tečí vrátil vedení na domácí stranu a vítězoslavné chorály odstartovaly sedm minut před koncem slepené trefy Pulce s Jakubcem 6:3. Při vší snaze i s ohledem na předchozí finálové obraty již neměli hosté šanci na zvrat. Závěrečný gól Šimoníčka byl jen kosmetickou úpravou, a tak se cesty obou podkrkonošských rivalů poprvé v sezoně rozdělily.

Zatímco ve finále rozdávaly radost příznivcům hokeje oba týmy, slavit mohl jen jeden z nich. Vrchlabští převzali pohár pro krajské šampiony a zahrají si o II. ligu, pro Trutnov naopak sezona definitivně skončila. Poděkování ale zaslouží všichni aktéři této báječné show!

1. finálový zápas

HC BAK Trutnov - HC Stadion Vrchlabí 6:7

Fakta, branky a asistence: 4. T. Veselý (Seidl, Chytráček), 6. Chytráček (T. Veselý, Poul), 12. T. Veselý (Chytráček), 13. Vlček (Šimoníček, Filip), 34. Chytráček (Luštinec, T. Veselý), 60. Luštinec (Chytráček) 11. Hamerský (Svoboda), 15. Fořt (Urban, Hlaváč), 32. Fořt (Provazník, Urban), 32. Jirků (Pulec), 47. Svoboda (Bláha), 53. Bláha, rozhodující nájezd Urban. Rozhodčí: Machač Hidvéghy, Petr. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:2. Diváků: 1422. Třetiny: 4:2, 1:2, 1:2 0:0, 0:1. Stav série: 0:1.

2. finálový zápas

HC Stadion Vrchlabí - HC BAK Trutnov 5:4

Fakta, branky a asistence: 1. M. Svoboda (Bláha), 2. R. Svoboda (Provazník), 45. Bláha (Weiss), 54. Fořt (Jakubec, Hamerský), 60. Provazník - 7. Veselý (Luštinec), 23. Šimoníček (Procházka), 30. Březina (Mašek, Antonín), 35. Filip (Procházka, Antonín). Rozhodčí: Samek - Špika, Svoboda. Vyloučení 5:3, navíc Blažej 5 minut+OK Seidl 5 minut+OK a Procházka 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváků: 1920 (vyprodáno). Třetiny: 2:1, 0:3, 3:0. Stav série: 2:0.

3. finálový zápas

HC BAK Trutnov - HC Stadion Vrchlabí  6:4

Fakta, branky a asistence: 14. Chytráček (Antonín), 20. Březina (Zelenka), 45. Procházka (Březina), 49. Chytráček (Luštinec), 59. Chytráček (Luštinec, Procházka), 60. Luštinec - 16. Oppelt (Pulec), 18. Fořt (Jakubec), 26. Urban, 54. Oppelt (Weiss). Rozhodčí: Pahulák - Pechánek, Řezníček. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 1694. Třetiny: 2:2, 0:1, 4:1. Stav série: 1:2.