Po utkání museli nejprve skousnout vyřazení svých miláčků z play off druhé ligy, pár minut po závěrečné siréně na ně ale nepříjemnější zážitek teprve čekal.

Vrchlabských fanoušků se na sokolovské zimáku v pondělí sešlo přibližně 50. Mezi nimi i rodinní příslušníci hráčů. Hosté v utkání prohráli 2:1 a jinak povedený ročník pro ně skončil. Když došlo na děkovačku za celý průběh sezony, předvedla se nechvalně domácím klubem najatá agentura, která se v průběhu zápasu i po něm měla starat o bezproblémové dění v hale.

Co že přesně se v hale stalo? Ve chvíli, kdy hostující diváci děkovali svým hokejistům za výkon, zapálil jeden z nich světlici a hodil ji na zem. Lidé z bezpečnostní agentury na fanoušky naběhli, použili slzný plyn a došlo k potyčce. Po chvíli na pomoc svým příznivcům přes plexisklo přeskočili i někteří hokejisté a nakonec přispěchali i sokolovští fandové, když viděli, co pracovníci bezpečnostní agentury předvádí.

„Bylo to něco šíleného. Použili slzný plyn, který zasáhl i vedle stojící děti. Tohle bezpečnostní agentura nezvládla. Jako by se chtěli její lidé jenom prát a prát,“ řekl Deníku jeden z domácích fanoušků. Na sociálních sítích jsou komentáře peprnější.

„Kropili to hlava nehlava, přímo z metru do očí. Inkasovala i třináctiletá holčička, skoro celý náš sektor.“
(úryvek z vyjádření vrchlabských Supras)

Jeden člověk skončil se zraněním v nemocnici, další měli problémy s očima.

Hokejový Baník přišel s vyjádřením, ve kterém uvádí, že po pondělním zápase s bezpečnostní agenturou ihned ukončil spolupráci. „Mrzí nás situace ze závěru utkání a za nepříjemný zážitek se všem návštěvníkům stadionu omlouváme. Věříme, že nová opatření již nedovolí, aby se situace opakovala,“ stojí v prohlášení.

Podle zástupců HC Baník Sokolov najatá agentura nezvládla svůj úkol. „Konflikt mezi částí fanoušků a bezpečnostní agenturou byl zbytečnou černou tečkou za jinak vynikající sérií zápasů. O pořádek na stadionu se postará už jiná agentura.“

Incident prošetřuje i policie. Mluvčí krajské policie Kateřina Böhmová uvedla, že při potyčce byla zraněna jedna osoba.

close Vrchlabské příznivce po utkání nepřiměřeně napadla ochranka stadionu. info Zdroj: Anton Martinec zoom_in