Dvakrát s nulou a dvakrát za tři body. Podkrkonošská mužstva odehrála sobotní dějství II. ligy bezchybně. Vrchlabí si stejně jako v prvním kole poradilo bez obdržené branky s Kolínem, podruhé v sezoně také Trutnov vyzrál na Letňany. Hokejisté Dvora Králové měli volný los.

Návrat k poctivosti a pevné defenzivě

Za poslední tři zápasy Vrchlabští inkasovali 11 branek, v utkání s Kolínem jako by se ale vrátili k poctivé defenzívě, která je zdobila na startu sezony. Vždyť právě v úvodním utkání na ledě Kolína tým neinkasoval a udržet nulu se Stadionu, respektive brankáři Jakubu Soukupovi, podařilo i v domácí odvetě.

Soukupovy nuly
1. kolo - Kolín (v) 1:0
2. kolo - Nymburk (d) 4:0
9. kolo - Kolín (d) 4:0

„Nepovedl se nám zápas s týmem Letňan, který jsme prohráli, a v Bílině to bylo celý zápas nahoru dolu. Měli jsme týden volno, něco jsme si k tomu řekli, podívali se na video a v sobotu to byl znovu ten poctivý výkon. Musím opravdu pochválit kluky, jak přede mnou hráli,“ liboval si po výhře 4:0 nad Kolínem vrchlabský brankář Jakub Soukup.

Pohledný zápas v DD Elektromont aréně sledovalo bezmála tisíc diváků a ti do svých domovů odcházeli spokojeni. Skóre otevřel již ve 4. minutě využitou přesilovkou Vašíček a v čase 12:40 upravoval Mrňa na 2:0. Zbylé dva góly zápasu se vešly do třetiny druhé. Nejprve zakončil rychlou útočnou akci Aleš Půlpán a na 4:0 doladil stav Hidveghy.

Vrchlabí si v tabulce pojistilo vedoucí příčku a gólman Soukup v sezoně zapsal již třetí nulu. Za sedm odchytaných zápasů, což je skvělý počin. „Tohle se mi ještě asi nepodařilo. Před dvěma roky jsem měl v Ústí dvě nuly za sebou, jinak si nic podobného nevybavuji. Ale znovu musím říct, že je to práce celého týmu,“ dodal ke svému výkonu bezchybný Soukup.

Konečně bodovali i mimo své království

Tři domácí výhry, venku však ani bod. Trutnovská bilance venkovních zápasů před výjezdem do Letňan nehovořila pozitivně, o to veselejší byl návrat z hlavního města. Pro vývoj utkání byly důležité starty úvodních dvou třetin. Už ve 43. vteřině poslal Draky do vedení Kubinčák a na začátku prostřední periody zvyšoval Svoboda na 0:2.

Od té chvíle hosté svištěli za cennými třemi body a ve zbytku duelu ještě za záda domácího brankáře přidali další čtyři góly. Dvěma se v utkání prezentoval Vojtěch Kubinčák.

„Hráli jsme jako tým a plnili všechno, co jsme si řekli před zápasem. Hlavně proto jsme byli v celém utkání úspěšní,“ radoval se po důležitém vítězství strážce trutnovské branky Patrik Ašenbrenner. Pro něho i celý tým šlo o nejvyšší výhru v sezoně, navíc jak už bylo napsáno, prvně z ledu soupeře.

Když pak brankář udrží čisté konto, vždycky je to bonus nejen pro něho, ale i pro všechny spoluhráče. „Tak samozřejmě nula potěšila. Něco takového jsem potřeboval, protože jsem v posledním duelu na ledě Mostu dostal 'bůra‘. Odehráli jsme asi nejlepší duel sezony. Kdybychom takhle hráli každý zápas, můžeme snad porazit každého soupeře,“ řekl dále Deníku Ašenbrenner.

Už tuto středu Trutnov zajíždí do Kolína. Vrchlabí se představí v Nymburku, Dvoráci na ledě Letňan.