Jakube, vaše lajna byla u všech vstřelených branek. Vy sám si odnášíte tři kanadské body. Šlo o nejpovedenější večer v této sezoně u vás?
V téhle sezoně asi po osobní stránce jo. Pro nás jsou hlavně ale důležité tyhle tři body. Zvlášť z ledu Bíliny, kde se opravdu nehraje dobře.

Vy jste ve středu uspěli ve Vrchlabí a tři body se od vás čekaly i zde. Byl to severu Čech hodně těžký zápas?
Byl hodně těžký. Bílina nám nedarovala ani kousek ledu a bylo tam hrozně moc soubojů. Jsme vážně rádi, že jsme se toho jejich stylu nezalekli a vybojovali tři body.

Vašemu týmu se hrubě nepovedl měsíc listopad. Teď jste ale zaznamenali třetí výhru ze čtyř utkání. Jste tedy z nejhoršího venku?
Musíme doufat, že jsme. Teď už si nemůžeme dovolit žádné klopýtnutí. V každém zápase se hraje o důležité body a my do toho musíme jít pořád naplno. Už není kam ustupovat.

Poznat je to i v tabulce. Vrátili jste se na pátou příčku a na pozice potřebné pro play off ztrácíte devět bodů. Půjde to ještě dohnat?
Musíme věřit, že půjde. Pravda tedy je, že musíme i věřit, že nám týmy z druhé skupiny pomohou a budou úspěšní proti Nymburku a Kolínu. My zase potřebujeme vyhrávat nad týmy kolem nás a bodovat i proti soupeřům ze skupiny Sever.

Los vám zdá se přeje. Čtyři z příštích pěti duelů odehrajete doma. Berete to jako velkou výhodu?
Určitě. Fanoušci jsou pro nás hodně důležití a především na domácím stadionu jsou pořádně slyšet. Samozřejmě doufáme, že teď budou chodit ve větším počtu. I proto, že se nám zase začalo dařit. My uděláme vše, abychom hlavně doma vyhrávali. Však na této úrovni se hokej hraje hlavně pro radost a pro diváky.

Tři kanadské body v zápase stejně jako vy zaznamenal také Vojtěch Kubinčák. Jak se vám hraje s takto zkušeným spoluhráčem? Berete to jako velkou školu?
Je to pro mě velká zkušenost. Vojta toho má za sebou fakt hodně. Pro něj to je možná i poslední sezona a já se snažím, abych si ji trošičku užil. Snad i jeho hra vedle mě baví a doufám, že se nám spolu bude dařit ještě víc než doteď.