Pořádně vyrovnaná zdá se být letos hradecká skupina Krajské ligy Královéhradeckého a Pardubického kraje. Potvrdilo to její jubilejní 10. kolo, které se hrálo v neděli večer.

Ambiciózní tým Nového Města nad Metují doma proti Třebechovicím usiloval o navýšení náskoku v čele tabulky, místo povinného vítězství se však dočkal šokující porážky a nabídl tak svůj post rivalovi z Jaroměře.

Uspět ale nedokázal ani druhý tým tabulky. Ten výsledkově narazil v Novém Bydžově a domácí Stadion jej tak na pozici vystřídal.

Dvorští hokejisté poprvé v sezoně vyzráli na soupeře z Letňan. Doma jim na výhru stačil jediný gól.
Hit kola rozhodl jedinou trefou Půhoný. Vedle Dvora uspěly i Nová Paka a Hronov

Ve hře byl i loni druholigový Trutnov. Draci podruhé během jednoho týdne zvládli přehrát poslední Opočno a po nepovedeném vstupu do sezony se rázem přihlásili do boje o nejvyšší příčky. S ohledem na menší počet odehraných utkání mohou Trutnovští už brzy pořadím zamíchat ještě více, stačí například uspět ve středečním šlágru proti aktuálnímu lídrovi tabulky.

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje

Hradecká skupina

Nový Bydžov – Jaroměř 4:2

Fakta – branky a asistence: 25. M. Černý (Štěpán, Bezděk), 32. Pilný (Spal, Jebavý), 49. Postolka (Štěpán, Bezděk), 51. Hlaváček (Bezděk, Postolka) – 44. Mertlík (V. Háze), 55. Souček (D. Voňka, Vágner). Rozhodčí: Šmika – Boček, Roischel. Vyloučení: 12:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Třetiny: 0:0, 2:0, 2:2.

Nové Město nad Metují – Třebechovice pod Orebem 2:6

Fakta – branky a asistence: 15. Mach (Klust, V. Petr), 27. Lelka (T. Veselý, Reichmann) – 11. J. Drašnar (J. Plíhal, Podzimek), 30. J. Wolf (Kostka), 41. T. Drašnar (Jušta), 42. Matouš (M. Javůrek, Mlateček), 46. J. Wolf (Jušta), 53. J. Wolf (Jušta, T. Drašnar). Rozhodčí: T. Veselý – Hofman, Šesták. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:4.

Opočno – Trutnov 1:7

Fakta – branky a asistence: 36. D. Komárek (Sajdl, J. Řehák) – 14. Višňák (Šimoníček), 22. Smékal (Janoušek), 27. Jakub Tatar (Višňák), 31. Janoušek, 43. Oppelt (Janoušek, Jan Tatar), 48. Smékal (Vacek, Višňák), 50. Šimoníček (L. Gabriel, Višňák). Rozhodčí: T. Padevět – P. Karlík, Figer. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 1:3, 0:3.

Program 11. kola – středa 18.00: Třebechovice pod Orebem – Nový Bydžov, Jaroměř – Náchod, Trutnov – Nové Město nad Metují.

Krajská liga Libereckého kraje

Na Liberecku se v neděli dařilo hokejistům Jičína, kteří na vlastním ledě porazili soupeře z Frýdlantu v Čechách. Duel se vyvíjel poměrně hladce ve prospěch domácích, závěr si ale Jičínští zbytečně zkomplikovali, když za stavu 5:1 dovolili hostům snížit na rozdíl jediné trefy. Pojistku přidal až v poslední minutě Kollman. V tabulce zůstávají Východočeši na druhém místě za Turnovem.

Pardubický kouč Richard Král už by nerad vypadl s týmem už ve čtvrtfinále jako v loňské sezoně s Mladou Boleslaví.
"Král Richard" Richard Král: Zabíjet hráče defenzivou by nemělo cenu

Jičín – Frýdlant v Čechách 6:4

Fakta – branky a asistence: 2. Dvořák (Prokop), 5. Hladík (Krumpholc), 14. Žalud (Kollman), 50. Hladík (Pilař), 51. Němec (Prokop), 60. Kollman – 22. Doubek (Beníšek, Rubeš), 53. Šír (Kožarik), 54. Beníšek, 55. Matějka (Chlum). Rozhodčí: T. Mareš – Ječný, L. Svobodová. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1. Diváci: 152. Třetiny: 3:0, 0:1, 3:3.