Středeční večer patřil na osmi zimních stadionech třináctému dějství západní skupiny druhé hokejové ligy. Do hry šly také oba východočeské celky. Hokejisté Vrchlabí se představili v aréně děčínských Medvědů, hronovský Wikov se vydal na led Řisut.

Jako první svůj part dohrál podkrkonošský Stadion, který se v hale děčínských Medvědů musel o tři body hodně rvát. Po dvě třetiny totiž neustále doháněl náskok soupeře, až vynikajícím nástupem do periody závěrečné získal vládu nad utkáním. Vyrovnání hostům zajistil po dvaadvaceti odehraných vteřinách třetí části Chalupa, v čase 41:16 už horalé vedli zásluhou trefy Jana Hlaváče.

Tomáše Bláhu na led k utkání proti Písku doprovodil šestiletý syn Matouš. Hokejistovi Vrchlabí se tím splnil jeden velký sen.
Vrchlabský Bláha na ledě střílí góly, doma se pere s domácími úkoly pro prvňáčka

Právě branka bývalého reprezentanta byla nakonec vítěznou ranou. Domácí už odpověď nenašli, naopak Vrchlabští za záda gólmana Lavingera přidali ještě dva góly. V čistě hraním utkání byly hlavním rozhodčím rozdány pouze čtyři dvouminutové tresty, dva na každé straně.

Druhá hokejová liga, skupina Západ, 13. kolo

HC Děčín – HC Stadion Vrchlabí 3:6

Fakta – branky a nahrávky: 8. Macek (Tůma, Gottfried), 31. L. Nezbeda (TS), 38. T. Nezbeda (Brož, Kaltenböck) – 23. Krsek (Kozák), 36. Urban (Hlaváč, Bendík), 41. Chalupa (Jirků, Chrtek), 42. Hlaváč (Duran), 45. Krsek (Tatar, Kynčl), 60. Chrtek. Rozhodčí: Valda – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 401. Třetiny: 1:0, 2:2, 0:4.

HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Brož, Kaltenböck, Kučera, Charvát, Klement, Mikulec – D. Tůma, T. Nezbeda, Faigl – Zajan, L. Nezbeda, Trávníček – Macek, J. Tůma, Gottfried – Horák. Trenér: Tomáš Mareš. HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Krinwald) – Perička, Bendík, J. Kynčl, Kerekanič, Duran, Kozák, P. Horáček, P. Fiala – D. Chalupa, Chrtek, A. Jirků – F. Moník, P. Urban, J. Hlaváč – Krsek, Jakub Tatar, T. Bláha – A. Cerman, Duchan, Šlaicher. Trenér: Tomáš Jirků.

Ohlasy trenérů

Tomáš Jirků, trenér HC Stadion Vrchlabí: „Odvážíme si z Děčína důležité tři body. První třetinu jsme odehráli poměrně dobře, ale nedokázali jsme zužitkovat šance a po jedné chybě sami inkasovali. Druhá třetina byla z naší strany špatná, přesto jsme pořád věřili, že zápas dokážeme otočit. Výborným vstupem do třetí části jsme vyrovnali skóre a následně zápas i otočili. Další vývoj utkání jsme si již zkušeně pohlídali.“

Další výsledky 13. kola: Mostečtí Lvi – Příbram 2:5, Letňany – Jablonec nad Nisou 9:3, Tábor – Cheb 5:1, Písek – Chomutov 4:3 po prodloužení, Klatovy – Kobra Praha 4:2, Benátky nad Jizerou – Ústí nad Labem 3:4 po prodloužení, Řisuty – Hronov 4:8.

Radost, jakou v sezoně ještě nezaznamenali. Hokejisté Hronova na ledě Řisut (přesněji ve Slaném) nastříleli osm branek.
Střelecká exploze Wikova. Dosud nejslabší druholigový útok ve Slaném naděloval

Program 14. kola – sobota 16.00: Příbram – Ústí nad Labem. 17.00: Písek – Jablonec nad Nisou. 17.30: Mostečtí Lvi – Vrchlabí, Chomutov – Hronov, Klatovy – Letňany. 18.00: Tábor – Děčín, Kobra Praha – Řisuty, Cheb – Benátky nad Jizerou. Utkání Řisuty .