Sérii přípravných utkání zahájili svěřenci trenérského dua Baďouček - Malinský v úterý na ledě tradičního účastníka I. ligy Benátek a po soustředěném výkonu zvítězili 3:0. Hattrickem se blýskl navrátilec do vrchlabského dresu Tomáš Nouza, jenž všechny tři vstřelené branky stihl za sedm minut prostřední části hry.

V brance se čistým kontem prezentoval gólman Jakub Soukup a trenéři svým svěřencům na úvod herní přípravy takřka neměli co vytknout.

Hned o dva dny později čekalo horaly druhé přípravné utkání a tentokrát za svým soupeřem vyrazili do Šumperka. Zde na ně čekal taktéž nováček Chance ligy a ač nešlo o mistrovské body, šlo brát duel jako hodně prestižní záležitost. Vždyť oba soupeři se měli původně potkat v neuskutečněné kvalifikaci o postup do první ligy.

A znovu se s utkáním lépe vypořádal hostující celek. Východočechy poslal v 11. minutě do vedení Pochobradský, do konce třetiny srovnal Vacín a v prostřední části mířili přesně vrchlabští Hozák s Filipem Moníkem. Závěrečná perioda přinesla nejprve kontaktní branku z hole domácího Milfaita, závěrečné minuty ale patřily jasně Stadionu. Hosté během 182 vteřin nastříleli za záda střídajícího gólmana Altrichtera další čtyři branky a z konečného výsledku udělali na oko jasnou záležitost.

S oběma soupeři se nyní Vrchlabští popasují v domácích odvetách. Nejprve v úterý v DD Elektromont aréně přivítají Benátky, ve čtvrtek pak Draky ze Šumperka.

Benátky - Vrchlabí 0:3

Fakta - branky a asistence: 29. Nouza (Voženílek, Chrtek), 34. Nouza (Chrtek), 36. Nouza. Rozhodčí: Battěk, Čáp – Horažďovský, Žídek. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 150. Třetiny: 0:0, 0:3, 0:0. HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Hrstka) – Kolmann, Šedivý, Aubrecht, Kovář, Jirásek, Had – Drábek, Dlouhý, Špaček – Jiruš, Pabiška, Wiencek – Šeliga, Šafařovský, Cikhart – Žemba, Čederle, Kotyza. HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Štěpánek) – Linhart, Blažej, Oliva, Niko, Voženílek, Jirků, J. Moník – Heřman, Chrtek, Nouza – Machač, Pochobradský, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník.

Šumperk - Vrchlabí 2:7

Fakta - branky a asistence: 17. Vacín (Milfait), 54. Milfait (Gewiese, Jaroš) – 11. Pochobradský (Oliva), 29. Hozák (Urban), 31. F. Moník (Mrňa), 57. Niko (Matýs), 57. F. Moník (Chalupa, Chrtek), 58. Mrňa (Hozák, Urban), 60. Urban (Hozák, F. Moník). Rozhodčí: Dufka, Marovský – Bezděk, Šimčík. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 200. Třetiny: 1:1, 0:2, 1:4. Draci Pars Šumperk: Peksa (30. Altrichter) – Gewiese, Dosek, Dudycha, Nepokoj, Spálovský, Švec, Věntus, Kališ – Jaroš, Milfait, Vacín – Uhlík, Potočný, Krejčík – Hložek, Spratek, Hroch – Haluza, Scheuter, Horký. HC Stadion Vrchlabí: Štěpánek (Soukup) – Oliva, Niko, Jirků, J. Moník, Kynčl, Voženílek, Faltys – Matys, Pochobradský, Machač – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník, Chrtek, Chalupa – Šlaicher.

Ohlasy trenérů
Martin Sobotka (Draci Pars Šumperk): Jsem přesvědčený o tom, že ten výsledek neodpovídá hře, kterou jsme hráli. Na druhou stránku si myslím, že je to dobrá facka na úvod přípravy. Dělali jsem opět stejné chyby jako v Havířově, a sice, že jsme ztráceli kotouče ve středním a útočném pásmu. Měli jsme fáze v utkání, které byli dobré, kdy jsme si vytvořili šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Dnes jsme také dostali dva góly v oslabení. Důležité je zmínit, že početní nevýhody jsme ještě netrénovali, protože nemáme natrvalo rozházené formace. Hráče stále zkoušíme.
Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí): Myslím si, že ten zápas je trošku zkreslený tou závěrečnou třetinou, kdy se nám podařilo dát čtyři góly. Abych byl upřímný tak jsem čekal před touto situací trošku jiný stav, ale takhle to dopadlo. Co se týče dvou výher ze startu přípravy. Já těm výsledkům takovou váhu nepřidávám. Snažím se soustředit hlavně na hru mančaftu, tedy abychom přenesli to, co se učíme na tréninku do zápasu.Ten výsledek je pro mě až na druhým místě. Dneska se pár chyb objevilo, takže pro nás je to další práce. Po těch dvou zápasech bych asi se sestavou nedělal žádná unáhlená rozhodnutí, ale zhruba představu o nějakém složení do sezóny mám. Lámat chleba se bude příští týden, kdy budeme hrát odvetu, jak s Benátkami, tak se Šumperkem.

Přípravné zápasy HC Stadion Vrchlabí

  • 11. 8. 2020: Benátky – Vrchlabí 0:3
  • 13. 8. 2020: Šumperk – Vrchlabí 2:7
  • 18. 8. 2020: Vrchlabí – Benátky (18.00)
  • 20. 8. 2020: Vrchlabí – Šumperk (18.00)
  • 25. 8. 2020: Ústí n. L. – Vrchlabí (18.00)
  • 1. 9. 2020: Vrchlabí – Ústí n. L. (18.00)
  • 3. 9.: Slavia Praha – Vrchlabí (17.30)