Kompletní trojice okresních rivalů vyrazila v nedělním podvečeru do hokejových arén, aby se pokusila vydolovat co nejvíce bodů do tabulky krajské ligy. V době, kdy vrcholila úspěšná snaha českých tenistů o zisk „salátové mísy", zvedali ruce do výše borci z Vrchlabí a Trutnova. Naopak Dvoráci odešli z ledu znovu poraženi, když doma nestačili na Třebechovice.

Krajská liga

Náchod - Vrchlabí 3:9 (0:3, 1:2, 2:4).

Fakta - branky a asistence: 35. Vondřejc (Karel), 47. Petr (Chudý), 56. Chudý (Šejnoha, Petr) - 3. Kovář (Marek), 19. Fořt (Oppelt), 20. Bláha (Zázvorka), 22. Fořt (Bušek), 29. Kovář (Marek), 42. R. Svoboda, 47. Bláha, 48. Bláha (M. Svoboda), 54. Jakubec (Bláha, M. Svoboda). Rozhodčí: Veinfurter - Havelka, Řezníček. Vyloučení: 7:8, navíc Dostál (NA) 10 minut OT. Využití: 2:1. Diváků: 250. HC Stadion Vrchlabí: Biegl - Hamerský, Bušek, Hlaváč, Pulec, Provazník, Zázvorka, Mádle - Marek, Kovář, Fořt - Bláha, Jakubec, M. Svoboda - R. Svoboda, Lepka, Oppelt - Jirku, Blažej.

Náchodští momentálně atakují příčky potřebné pro play off, a tak pro ně byl nedělní zápas mimořádně důležitý. Vrchlabští se však nechali inspirovat utkáním v Novém Městě a na soupeře vlétli. Tak jak se na favorita celé soutěže patří. Již ve 3. minutě otevřel skóre Kovář a skvěle vyšla hostům pasáž kolem úvodní přestávky: 19. Bláha, 20. Fořt a 22. znovu Fořt, přesně tak šly za sebou góly, které navýšily skóre až na 0:4! Když se v polovině utkání trefil podruhé Kovář, bylo o vítězi rozhodnuto definitivně. Ve zbytku utkání se střelecky prosadili i domácí, Vrchlabí ale přidalo další čtyři trefy a hattrick při nich dokonal Bláha.

Trutnov - Semechnice 10:0 (6:0, 4:0, 0:0).

Fakta - branky a asistence: 5. Luštinec (Chytráček, T. Veselý), 11. Procházka (Zelenka), 12. Chytráček (Luštinec), 13. Vlček (Zelenka, Kašák), 13. Šimoníček (Perutek, Mašek), 20. Kašák (Procházka, Zelenka), 22. Luštinec (Chytráček), 23. Karlík (Kašák, Procházka), 25. Vlček (Procházka), 39. Luštinec (Chytráček). Rozhodčí: Horák - Bednář, Runštuk. Vyloučení: 2:9. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 232. HC BAK Trutnov: M. Veselý (31. Pech) - Synek, Antonín, Poul, Seidl, Karlík, Procházka (od 41. Kuna) - Perutek, Šimoníček, Mašek - T. Veselý, Chytráček, Luštinec - Vlček, Kašák, Zelenka.

Že bude mít region nejvyšších českých hor v polovině soutěže dva celky na medailových pozicích, o tom rozhodli hokejisté Trutnova ve střetnutí se Semechnicí. Domácí tým byl v souboji s předposledním celkem tabulky jasným favoritem a svoji úlohu potvrdil již v úvodu. V 5. minutě otevřel střeleckou listinu Luštinec, ale nejlepší pasáží Trutnova bylo období od 11. do 13. minuty. Během několika vteřin se totiž domácí prosadili hned čtyřikrát! Když ve 25. minutě zvyšoval Vlček již na 9:0, zdálo se, že by se krajská liga mohla dočkat rekordního výsledku v historii. Nakonec ale byli domácí k soupeři úzkostliví a poslední gól přidal ve 39. minutě Luštinec. Pro navrátilce do trutnovského dresu to byl třetí úspěch v utkání, tedy hattrick!

Dvůr Králové - Třebechovice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1).

Fakta - branky a asistence: 11. Smutný (Kudr), 24. Stříteský (Polák), 24. Šafář (Kostka), 41. Polák (Suchý). Rozhodčí: Maštalíř - Šmika, Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. Diváci: 190.

Také dvorští hokejisté chtěli na domácím ledě uspět, jenže proti Třebechovicím jen potvrdili, že jim úvodní polovina základní části vůbec nevyšla. Vysoké výhry nad Opočnem a Semechnicí určitě nejsou dostatečným pozitivem pro věrné fanoušky. Právě poslední duel byl navíc utkáním, v němž Dvoráci na body pomýšlet mohli. Jenže znovu doplatili na střeleckou mizérii! Stejně jako v domácím souboji s Jičínem nevstřelil HC Tambor ani jeden gól, a tak nemohl na body ani pomyslet. Třebechovičtí hosté zápas rozhodli ve 24. minutě, kdy během dvaceti vteřin vsítili dvě branky.