Na oba trutnovské celky čekaly hokejové turnaje, které patří k vůbec největším v Evropě. Však se také obou účastnilo hned dvaatřicet týmů.

Loni hokejisté Trutnova nečekaně vyřadili Novou Paku z play off, letos ji připravili o výhodnější postavení po základní části.
Pohár hejtmana pro novoměstský Spartak. Bruslaři v derby zaváhali a začnou venku

Ve výpravě nechyběli rodiče hráčů a ti si spolu s nadějemi trutnovského hokeje užili dny plné sportu a zábavy. Šlo však hlavně o dobrou reprezentaci a tento úkol obě party splnily nad očekávání.

Dva skvěle zorganizované turnaje navštívili mladí hokejisté z Trutnova a spolu se svými trenéry a rodiči si ve Francii užili dny plné hokeje, zábavy a cestování.Dva skvěle zorganizované turnaje navštívili mladí hokejisté z Trutnova a spolu se svými trenéry a rodiči si ve Francii užili dny plné hokeje, zábavy a cestování.Zdroj: foto: reportéři HC TrutnovTřináctiletí borci se ve svém turnaji umístili na velmi solidním osmém místě a z úst trenéra Vondráčka si vyslechli samá pochvalná slova. „ Pro kluky byl turnaj velikou zkušeností, protože relativně hráli proti starším soupeřům a za to jim patří velké díky,“ řekl Krkonošskému deníku mládežnický kouč, jenž sám stále patří k hlavním oporám trutnovského A mužstva.

Ještě většího úspěchu pak dosáhla mladší výprava devítiletých hokejistů. „Benjamínci“ v Brianconu od začátku turnaje předváděli vynikající výkony, kterými se nakonec probojovali do finálového zápasu. V něm sice soupeři podlehli, přesto mohli slavit skvělý úspěch, jímž konečné druhé místo rozhodně bylo.

Briançon je francouzská obec v departementu Hautes-Alpes v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur. V roce 2009 zde žilo 11574 obyvatel.

„Celý tým předváděl parádní týmové výkony, spolu s rodiči kluci vytvořili super partu a turnaj si užili. Na cestě do finále přitom odehráli těžká utkání, v nichž byly vidět velká dřina, úsilí, napětí a hlavně emoce,“ pochvaloval si jeden z trenérů Petr Chytráček, taktéž hráč dospělého HC Trutnov.

Společně se všichni trenéři shodli, že je samozřejmě stále na čem pracovat, avšak hráčům, kteří do Francie vyrazili, složili poklonu. „Klukům patří velké uznání. Obě kategorie se na turnajích se vším dokázaly poprat a pěkným výsledkem prosadily náš klub ve světě. Těší nás také, že kluci soupeřům ukázali, kde že Trutnov leží a že i u nás se hraje dobrý hokej.“

Takhle pálí Zdeněk Křížek. Trutnovský obránce se na senzační otočce v Třebechovicích pod Orebem podílel dvěma góly. Přidal ještě jednu asistenci a prožil skvělý večer.
Stav 0:5? Pořád byla teprve třiadvacátá minuta, hraje se šedesát. Času bylo dost

Oba týmy byly vděčné za neutuchající podporu svých rodičů, kteří při turnajích vytvořili výbornou atmosféru. Dík ze strany všech členů výpravy pak zamířil k řidičům Trutnovské autobusové dopravy, Radkovi a Petrovi, za skvělou spolupráci a ochotu.

Zdroj: reportéři HC Trutnov

Gap je francouzské město, ležící v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur v Alpách, asi 100 km jihovýchodně od Grenoblu. V roce 2015 v něm žilo 40776 obyvatel.

Opomenout však nelze ani Město Trutnov, které hokejovou výpravu obohatilo o dárky a reklamní předměty, včetně památeční knihu města. Právě ty pak mohli hráči rozdávat svým soupeřům a dát jim tak najevo, odkud, že na turnaj pro výborné výsledky přijeli.

Dva skvěle zorganizované turnaje navštívili mladí hokejisté z Trutnova a spolu se svými trenéry a rodiči si ve Francii užili dny plné hokeje, zábavy a cestování.Dva skvěle zorganizované turnaje navštívili mladí hokejisté z Trutnova a spolu se svými trenéry a rodiči si ve Francii užili dny plné hokeje, zábavy a cestování.Zdroj: foto: reportéři HC Trutnov