Pátý z plánovaných sedmi přípravných duelů na novou sezonu odehráli ve čtvrtek hokejisté vrchlabského Stadionu. Oproti středeční bitvě na půdě Hronova připravili horalé na soupeře z Letňan ještě zkušenější sestavu a ta si s Pražany poradila výsledkem 4:0.

Vrchlabí – Letňany 4:0

Fakta – branky a nahrávky: 5. Moník (Bendík, Urban), 10. Chrtek z trestného střílení, 18. Chalupa (Urban), 27. Urban (Chrtek, Moník). Rozhodčí: Šmika – Všetečka, Brož. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 293. Třetiny: 3:0, 1:0, 0:0. HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Krinwald) – Vácha, Perička, Duran, Bendík, Voňka, J. Kynčl, P. Fiala – F. Moník, Urban, Krsek – T. Bláha, Chrtek, D. Chalupa – Šlaicher, Duchan, A. Jirků – Kerekanič, Tatar, Cerman. HC Letci Letňany: Brázdil (Baranov) – Gurjevskij, L. Chalupa, Havelka, Čížek, Mikulec, Z. Fiala, Patzelt – Vacín, Hozák, Pražák – Labuzík, Pejchal, Arnošt – Uhlík, Dobrov, Kušej.

Poslední srpnová středa patřila mezi hokejovými mantinely dalším přípravným zápasům. V Hronově se potkaly domácí tým s Vrchlabím.
Hronovští na úvod přípravy sympaticky prohnali rozehranějšího rivala z Vrchlabí

Finalista loňského ročníku druholigové skupiny Sever dorazil do Krkonoš v okleštěné sestavě, naopak do té domácí se vrátil Patrik Urban, jenž v přípravě pendluje mezi mateřským týmem a ligovým Kolínem. Kapitánské céčko si na dres přilepil Tomáš Bláha.

HC Stadion v přípravě
HCV – Jablonec n. N. 6:0
Pardubice B – HCV 3:4
Jablonec n. N. – HCV 1:2sn
Hronov – HCV 3:4
HCV – Letňany 4:0
7. září: HCV – Hronov
14. září: Děčín – HCV

Východočechům se parádně povedl vstup do utkání. Nejprve si šance vytvořily obě strany, při střelách Urbana a exvrchlabského Hozáka byli však pány situace gólmani Vacek s Brázdilem.

V polovině 5. minuty už si sympatická návštěva zaburácela, když po akci Bendíka s Urbanem dorážel puk do sítě Moník. Převaha Stadionu vedla k dalším příležitostem a v 9. minutě navíc k nařízení trestného střílení, ze kterého Chrtek zvyšoval na 2:0.

S ještě lepším skóre šli Vrchlabáci poprvé do šaten zásluhou trefy Davida Chalupy, jemuž náramně přihrával Urban. Chvíle pro borce, který v utkání stihl nejprve dvě asistence, přišla krátce před uplynutím poloviny zápasu. To Urbana našel Chrtek a domácímu kanonýrovi nezbývalo než zasunout kotouč za Brázdilova záda počtvrté.

V závěrečné části si domácí hned několikrát vyzkoušeli hru v oslabení, hostům však skórovat nedovolili, když jednou Vackovi pomohla i branková konstrukce.

Horalé tak v přípravě vyhráli i pátý duel v řadě, ten další odehrají příští středu na vlastním ledě proti Hronovu.

Ohlasy trenérů

Petr Hlaváč, asistent trenéra HC Stadion Vrchlabí: „První dvě třetiny jsme hráli celkem dobře. Plnili jsme věci, které trénujeme, ale ve třetí třetině jsme od toho upustili a nebylo to dobré. Což je škoda a musíme se toho vyvarovat. Těší nás, že nám vycházejí přesilovky a jsme celkem produktivní, musíme se ale stále věnovat obranné hře, tam jsou nedostatky, i když to tentokrát vyšlo s nulou. Děkujeme fanouškům za podporu a zveme všechny na středu, kdy přivítáme doma Hronov.“