Krajská liga

Jaroměř – Trutnov 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Fakta – branky a asistence: 45. Chytráček (Antonín), 50. Šimoníček, 53. Luštinec (Kozák). Rozhodčí: Svoboda. Vyloučení: 9:3. Využití: 0:1. Diváků: 220. HC Trutnov: Škop – Antonín, Kozák, Vaněk, Karlík, Poul, Procházka – Šimoníček, Janoušek, Zmítko – Veselý, Chytráček, Luštinec – Zítka, Perutek, Mašek.

Poměr střel 19 – 39, přesto dlouho nerozhodný stav. Trutnovská střelecká mašina, která na konci listopadu stihla během čtyř dnů nastřílet za dva zápasy dvacet branek, najednou jakoby se nemohla naplno rozjet. V Jaroměři za to nemohl nedostatek snahy. Vždyť hosté na domácí branku mířili jednu střelu za druhou. Jenže jaroměřskou svatyni strážil gólman Vacek, a ten byl dlouho nepřekonatelný. Až v čase 44:46 vypálil Chytráček a k radosti trutnovských fandů konečně prolomil střelecký pech. Zanedlouho se přidali ještě Šimoníček s Luštincem, a jelikož Škop na druhé straně puk za záda nepustil, mohl se Trutnov radovat z cenného tříbrankového vítězství.

HC Trutnov shání doučování Češtiny

Se zajímavou prosbou přišlo vedení zdejšího hokejového klubu. HC Trutnov totiž do svých řad angažoval talentovaného sedmnáctiletého ukrajinského brankáře Yuriho Gusara, jemuž by kluboví činovníci rádi vytvořili co nejlepší podmínky. Fanoušky se tak rozhodl oslovit předseda HC Zdeněk Poul, jehož výzvu přinesly internetové stránky klubu. „Vážení sportovní přátele a fanoušci trutnovského hokeje, obracím se na vás s prosbou, zda nám u Yuriho můžete pomoci s výukou českého jazyka, tedy z Ruštiny na Češtinu. Naše prosba míří do řad studentů, studentek Ruštiny, nebo učitelů Ruštiny. Yuri je velmi komunikativní a my máme zájem, aby se tady v Česku cítil co možná nejlépe, a svými výkony na ledě si naši podporu zaslouží. Děkuji vám za takovou pomoc," uvádí mimo jiné předseda klubu Zdeněk Poul.