Podruhé v řadě jste vyhráli 1:0. Byly si zápasy na Kobře a doma se Sokolovem hodně podobné?
Určitě jsme se v obou snažili vycházet z lepší obrany než v těch předchozích duelech, protože sami víme, jak se nadřeme na góly. Ty zápasy to svým skóre i potvrdily. Dokázali jsme dát jen jeden gól. Díky tomu, že máme skvělého brankáře, nám to na výhry stačilo, ale sami víme, že máme na čem pracovat. Podobné si ale oba zápasy byly. Ať už svými výsledky nebo i tím, jak chceme k hokeji přistupovat.

Utkání rozhodl váš gól ze 40. minuty. Jak jste akci viděl?
(smích) Na konci druhé třetiny jsme měli přesilovou hru a chtěli jsme v ní samozřejmě skórovat. Šli jsme do třetiny, kde jsem zkazil nahrávku, ale kluci puk naštěstí znovu vybojovali. Chtěl jsem nahrávat na Tomáše Bláhu, ale obránce si přede mne lehl, tak jsem mu udělal kličku a zkusil sám zakončit. Se štěstím to vyšlo.

Stalo se vám v bohaté kariéře, abyste rozhodl duel, který skončil výsledkem 1:0?
Abych řekl pravdu, tak myslím, že ne. Nějaké vítězné góly jsem už vstřelil, ale aby to skončilo 1:0, to ne. Samozřejmě je o to ten gól cennější. Byla to ale práce celého mužstva, hráli jsme výborně zezadu a největší díl jde za naším Kubou Soukupem.

Po nepříjemné sérii porážek jste dvakrát těsně vyhráli. Je to nejlepší lék pro náladu v kabině?
Určitě, nálada se zvedne. Pět porážek bylo hodně dlouhých a sami jsme viděli, že ta hra někdy nebyla špatná. Dopláceli jsme ale na individuální chyby a na neschopnost dát nějaký gól, takže nám to hodně pomohlo. Teď nás ale čeká Trutnov, takže se nesmíme nechat uspokojit a musíme jít do zápasu znovu naplno. V tabulce rozhodně nejsme tam, kde bychom chtěli být.

Co říkáte na výkony gólmana Jakuba Soukupa, pro kterého to v sobotu byla již pátá nula v sezoně?
Drží nás a je to jedině dobře pro nás, jako pro tým, ale i pro něho. V téhle soutěži si může ověřit, že patří jasně jinam. Já si to myslím taky a je jen dobře, že to svými čísly dokazuje. Snažíme se mu jako tým pomáhat, ale ty klíčové zákroky jsou vždycky na něm. Je jedině dobře, že mu to takhle chytá.

Ve středu vás čeká derby s Trutnovem. Propadl jste již těmto podkrkonošským šlágrům, které provází skvělá kulisa?
(usmívá se) Každý zápas takhle blízkých soupeřů je mnohem lepší. Lidi to zajímá, táhne je to do hlediště a já také mám podobná utkání rád. Zažíval jsem si derby mezi Spartou a Slavií, duely Pardubic s Hradcem Králové dokonce z obou stran. Jsem rád, že to i tady lidi berou, zápasy mají skvělou kulisu a mívá to grády už pár dní před samotným duelem.