I přes zdravotní problémy, kterými si během loňské sezony prošel, mu jeho pracovní vytrvalost může leckdo závidět. Na podobě druholigového kádru pro další rok s realizačním týmem pracoval celé léto. Na výsledky snažení jistě sám netrpělivě čeká.

Jste na prahu druhé sezony ve druhé lize. Jaké zkušenosti vám premiéra přinesla?
Máte pravdu v tom, že právě zkušenosti jsme se v prvním roce sbírat snažili.  Byli jsme nováčkem a šli do toho s nějakým kádrem. Musím uznat, že sestavy našich soupeřů byly silné a v této soutěži se hrál opravdu velmi dobrý hokej. Jedna věc mě ale zklamala. Můj názor je, že ve druhé lize by měli hrát mladí hráči s nějakou perspektivou. Je tomu ale naopak. Z extraligy nebo první ligy do soutěže přicházejí starší hráči, kteří si jdou vydělat ještě nějaké peníze. To je podle mě špatné. Druhá liga by měla sloužit právě těm mladým klukům.

VASIL TEODORIDISMajitel firmy Rodos V+J zabývající se mezinárodní automobilovou dopravou a spedicí. Do dvorského hokeje vstoupil před čtyřmi lety, aby nejprve zachránil jeho existenci a záhy klub z nejnižší soutěže dotáhl až do druhé ligy. Když mu to zdraví dovolí, nechybí na žádném domácím utkání.

Vy jste si loni splnili cíl, kterým byl postup do play off. Nyní ale kádr doznal řady změn, výrazně se posílil. Znamená to, že i vaše ambice jsou vyšší?
Jak už jsem před časem řekl, v nové sezoně chceme v naší skupině hrát o třetí příčku. Za tím si stojím, ať se to někomu líbí nebo ne. Hodně nadějí vkládám do trenéra Lubiny a stejně tak hráčský kádr jsme doplnili tak, aby mohl naše ambice naplňovat.

Za sebou máte poměrně dlouhou letní přípravu. Tým odehrál i řadu přátelských utkání. Jak jste s prací mužstva spokojena měl jste ho dostatečně na očích?
Na očích jsem je měl myslím dostatečně. Výsledky sice v přípravě nebyly leckdy ideální, ale ono je to spojené s tím, že se řada hráčů ani neznala, museli si na sebe zvykat. Tak to mají ale všude. Já věřím, že na sezonu bude už tým sehraný a výsledky budou kvalitní.

Hokejový duel 2. ligy Trutnov - Letňany (3:2).
Trutnov i Vrchlabí začaly druhou ligu vítězně. Rozhodly posily

Pro letošek se mění systém soutěže. Z většiny míst slyšíme pozitivní ohlasy, jak jetomu u vás?
Já to samozřejmě vidím podobně. Hlavně z ekonomického pohledu je to krok kupředu, znovu ubude cestování. Úleva je to i pro hráče, kteří chodí do práce nebo studují.

Dvůr se loni ve skupině pyšnil třetí až čtvrtou nejvyšší návštěvností. Vy jste se přesto nechal slyšet, že jste na dvorském zimáku očekával ještě vyšší návštěvnost. Věříte, že v nové sezoně půjdou čísla nahoru?
Já s tím vyloženě počítám (usmívá se). Prodali jsme více permanentek, lidi se na dění v klubu ptají a cítím, že se veřejnost na další ročník těší. Doufám, že na nášzimák bude chodit v průměru 650 diváků. Hlavně při derby to bude zase veliké.

Ondřej Poul na lavičce HC Trutnov.
Poul: Neschováme se za otřepané fráze

Novinkou pro fanoušky je vaše vlastní pivo…
Jako všichni majitelé klubů, i já sháním sponzory. S panem Kiriakovským z pivovaru Tambor jsem dohodl tuto možnost podpory. Tak jako mají hradečtí fotbalisté pivo Votrok, my budeme mít Teo Rodos. Samozřejmě vnímám, že lidé se k tomu staví všelijak. Já osobně nejsem pivař, ale chápu, že někteří jsou spokojení a jiní si dají radši svoji značku. Platí ale fakt, že jde o sponzoring, a kdo naše pivo pije, podporuje tím dvorský hokej.

Naše noviny pro letošní sezonu vyhlásily I. první ročník Poháru Krkonošského deníku. O ten se bude soutěžit v minitabulce podkrkonošských derby. Láká vás představa v premiéře zvítězit?
Koho by to nelákalo (úsměv). Na novinku se určitě těším a tabulku budeme samozřejmě po každém odehraném derby sledovat. Rozhodně by to i mohlo ještě více zvýšit prestiž okresních derby utkání a tím třeba i návštěvnost.

Zpátky u hokeje. Petr Dědek opustil v roce 2011 pozici majitele hokejového klubu ve Vrchlabí 
a začal se výrazně angažovat v golfu. S jeho návratem rostou  vrchlabské ambice.
Dědek chce Vrchlabí vytáhnout. Nikdo nemá vyšší ambice než my, říká