Před většinou týmů nyní zejí maximálně dva zápasy, po nichž přijdou na řadu závěrečné bitvy o konečné pozice. Všechny celky totiž v právě finišující druhé fázi soutěže budou mít odehráno devět utkání. Následně se liga opět rozdělí na klasické play off, kde se střetnou celky na 1. – 8. místě a dvě skupiny o umístění. Týmy na 9. až 16. místě se střetnou stejným vyřazovacím systémem, nejhorší čtyři mužstva si to pak rozdají o konečnou 17. pozici.

Dvacetičlennému startovnímu poli letos zatím kraluje celek Sokol Těpeře. Loňský neúspěšný finalista prohrál jediný zápas a před posledním kolem má pětibodový náskok nad Hořicemi. Tamní Grey Grizzlies mají ale ještě sobotní duel s Českými Letci k dobru a pokud by v něm zvítězili, utkali by se následně v přímém souboji s těpeřským lídrem 4. března o nejlepší výchozí pozici pro vyřazovací část. Letci se bodově mohou na Těpeře dotáhnout také, ale kvůli horšímu vzájemnému zápasu už z nejlepší pozice do play off vstupovat nemohou. Šanci na prvenství nemají už ani třetí Roztoky.

Vrcholí také boj o elitní osmičku, která zaručuje postup do play off. Na chvostu skupiny I.A se seřadily tři celky se ziskem čtyř bodů. O tom, kdo nakonec proklouzne do závěrečného boje o titul tak rozhodne úplný závěr nadstavbové fáze. Jistou účast mezi elitou totiž nemají například ani šestí hráči z oddílu Sklepy Nová Paka!

Ve skupině o umístění se nejvyšší produktivitou co do počtu vstřelených branek, ale i v zisku bodů, prezentují hokejisté Železného Brodu. Zatím drží jedenácté místo, k jehož uhájení jim stačí vyhrát jedno z posledních dvou utkání. Jistá je naopak čtveřice „odpadlíků", která bude v závěru hrát pouze o 17. pozici. Trochu nečekaně v této skupině uvízlo i Rovensko B, k němuž se přidaly Benešov, Mírová a Semily.