Mimo jiné se hrálo ve dvou podkrkonošských arénách. Do té Vrchlabské dorazili jako soupeři hráči pražské Slavie, tedy klubu, který v letech 2003 a 2008 získal extraligový titul. HC Rodos z nedalekého Dvora Králové nad Labem zase v přípravě na druhou ligu hostil tradičního soka z Jablonce nad Nisou.

Před oběma duely drželi přítomní diváci minutu ticha za náhle zesnulého trenéra Miloše Říhu, jenž nejen na východě Čech zanechal hlubokou stopu. Chybět nemohl ani potlesk na počest kouče uznávaného nejen v Čechách, ale i v zahraničí.

HC Stadion Vrchlabí – HC Slavia Praha 1:2

Oba týmy měly mít původně v den utkání jiný program. Stadionu však na poslední chvíli odpadl soupeř z Ústí nad Labem a Slavii byl zrušen plánovaný duel s Kladnem. Domluva klubů ale byla rychlá a náhradní zápas přišel vhod.

Jak by ne, vždyť souboj Vrchlabských s atraktivním soupeřem sliboval zajímavou konfrontaci nováčka Chance ligy s jedním z favoritů soutěže. Tým z Vršovic se ve svém kádru chlubí známými jmény, ať už jde o gólmana Málka (syn bývalé opory mistrovského týmu), obránce Jana Nováka, bývalého beka Stadionu Tadeáše Hejdu či Marka Tomicu a nedávno ještě oporu Východočechů Bednáře.

A byl to právě bývalý reprezentant, kdo platil za největší postavu utkání. Už v 16. minutě úvodní třetiny asistoval u vedoucí trefy Doležala, jemuž stačilo do přihrávky vložit hůl a usměrnit puk za záda gólmana Soukupa – 0:1.

Slávisté však nevedli dlouho. Po chvíli totiž nabídli soupeři dvojnásobnou přesilovku, kterou dokázala využít nejúdernější vrchlabská formace v přípravě, když ránu Nika ještě Heřman do sítě neprocpal, kanonýr Nouza už se nemýlil – 1:1.

Také v prostřední části se hrál slušný hokej a oba celky byly blízko dalším trefám. Ve 26. minutě se ale nenechal Soukup překonat dotírajícím Všetečkou a na druhé straně střele Urbana stála v cestě tyč.

V závěrečné periodě byli blíž vedoucí brance domácí, leč nevyužili tři početní výhody a při té jediné soupeřově inkasovali. A kdo jiný mohl prestižní duel rozhodnout než Jaroslav Bednář. Zkušený matador dostal v 56. minutě přesnou přihrávku od Nováka a souboj s nedávným spoluhráčem Soukupem vyhrál – 1:2.

Ve zbylých pěti minutách ještě domácí zkusili hnout nepříznivým stavem. Pomoci jim měla další přesilová hra. Ani při ní už ale gólman Málek neinkasoval a po porážce od Litoměřic tak Vrchlabští museli skousnout druhý nepříznivý výsledek v posledních dnech.

Fakta – branky a asistence: 19. Nouza (Heřman, Niko) – 16. Doležal (Bednář, Kafka), 56. Bednář (Novák, Šmerha). Rozhodčí: Vagner, Barek – Pechánek, Roischl. Vyloučení: 6:10, navíc Tomica (Slavia) 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 601. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1. HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Štěpánek) – Kynčl, Oliva, Kajínek, Niko, J. Moník, Jirků, Hrádek – Heřman, Chrtek, Nouza – Machač, Kratochvil, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – Chalupa, R. Šlaicher, F. Moník. HC Slavia Praha: Málek (Michajlov) – Hejda, Novák, Barák, Veber, Duda, Hovorka, Krejčí – Všetečka, Kuťák, Šmerha – Doležal, Bednář, Kafka – Tomica, Vrdlovec, Šteiner – Ondráček, Vlček, Petrov.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. - HC Vlci Jablonec n. N. 7:1

Již déle byli na přátelském utkání domluveni královédvorští hokejisté s jabloneckými Vlky. A odvetný duel (v Jablonci Rodos nedávno vyhrál 5:4 - pozn. aut.) přinesl jednoznačnou záležitost domácího celku. Hned ve třetí minutě využil úvodní přesilovou hru obránce Vašíček a v první třetině se trefily ještě ofenzivní posily Procházka s Bergerem – 3:0.

Čtyřiadvacátá minuta patřila povedenému zakončení Moučky, a když se v polovině utkání trefil i Havlas, vedl Rodos už 5:0.

Dvoráci v převaze pokračovali i v závěrečné periodě, kterou ozdobila hned dvě trestná střílení Rodosu. To první Hoskovec ukázkově pod klacek proměnil, naopak rána kanonýra Luštince se po chvíli jen otřela o horní tyčku.

Hosté se čestného úspěchu dočkali v čase 56:08 z hole Bouřila, poslední slovo ale patřilo domácímu obránci Petirovi, jenž v 58. minutě dokončil krásnou kombinaci s útočníky Procházkou a Hoskovcem.

Fakta – branky a asistence: 3. Vašíček (Moučka, Mert), 9. Procházka (Berger, Mert), 19. Berger (Procházka), 24. Moučka (Půhoný, Dušek), 31. Havlas (Luštinec, Petira), 44. Hoskovec, 57. Petira (Procházka, Hoskovec) – 57. Bouřil (Plíhal, Jursa . Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Brož. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 300. Třetiny: 3:0, 2:0, 2:1. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Čáp) – Tondr, Mert, Karlík, Petira, Vašíček, Voňka – Berger, Hoskovec, Procházka – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Dušek – Moravčík, Dvořák, Hašek. HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Kroten) – Mrkvička, Tržický, Pilek, Pulec, Kolmann, Kulda, Jursa, Bouřil, Homolka, Král, Kačírek, Brokeš, Plíhal.