Krajská liga

Trutnov – Jičín 4:3 (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0)

Nutno říci, že do prodloužení duel málem ani nedošel. Domácí v zápase stále jen dotahovali a proti dobře bránícímu soupeři se ne a ne prosadit. Jičín vedl od 17. minuty a po uplynutí poloviny zápasu utekl do stavu 0:2 díky trefě Weisse. Kouzla gólmana Pivrnce odčaroval až tři vteřiny (!) před koncem druhé části obránce Vaněk, jenž využil přihrávky Šimoníčka a svou premiérovou trefou v trutnovském dresu snížil na 1:2.

Závěrečná část již přinesla hlavně dobývání jičínského hradu. Hned po šesti minutách využil přesilovku Chytráček a po dalších šancích přišla obrovská příležitost pět minut před koncem. Luštinec byl faulován a sudí neváhal nařídit trestné střílení. Sám postižený ale nedal a o tři minuty později přišel pro takřka tři stovky diváků šok. Houser v brejku pálil na Vicha, poté se s brankářem srazil a kotouč doklouzal až do branky. Gól platil a před domácím týmem byl náročný úkol. Během dvou minut srovnat. Povedlo se. V čase 59:03 využil parádní příhry Luštince Šimoníček a vybojoval „drakům" prodloužení. V něm to byl znovu Šimoníček, kdo využil další přesilovou hru a k velké radosti publika vystřelil Trutnovu „alespoň" dva body!

V tabulce patří jedinému podkrkonošskému účastníkovi soutěže třetí příčka a v neděli se představí na ledě druhého a bodově zatím stoprocentního Náchoda (17.00).

Fakta – branky a asistence: 40. Vaněk (Šimoníček), 46. Chytráček (Luštinec), 60. Šimoníček (Luštinec), 63. Šimoníček (Zelenka) - 17. J. Hloušek (Kysela), 32. Weiss (Krupička), 59. Houser. Rozhodčí: Machač - Řezníček, Janovský. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváků: 276. HC Trutnov: Vich - Antonín, Vaněk, Karlík, Poul, Kozák, Malinský - Mašek, Šimoníček, Zelenka - Veselý, Chytráček, Luštinec - Perutek, Vondřejc, Zítka - Vacek, Smékal. HC Jičín: Pivrnec - Kaulfus, Anděl, Moucha, Houser, Starý, Buchar - Abel, Weiss, Mizera - J. Hloušek, L. Hloušek, Nový - Kysela, Krupička, Mašek.