Ve stejnou dobu bojovali na ledě Děčína hráči vrchlabského Stadionu. A bitva to byla úspěšná, vezou si tři body za přesvědčivou výhru 5:2.

Trutnov - Dvůr Králové nad Labem 4:5 pp

Třetí podkrkonošské derby střelecky zahájili lépe trutnovští hokejisté, které poslal do vedení už v 6. minutě Chára. Hosté bleskově odpověděli Valáškem, ale do šaten šli přece jen spokojenější domácí, kterým těsný náskok vrátil v čase 9:38 Kubinčák. Navýšit náskok Draků mohli Starý a hned dvakrát Svoboda, gól na 3:1 ale přišel až ve 36. minutě, kdy dvojnásobnou přesilovku využil Janoušek.

Dvoráci se však nevzdali. Na startu závěrečné periody snížil Ježek a po sérii dalších šancí Rodosu srovnal v 53. minutě Půhoný.

Vyrovnaný stav ale na světelné tabuli dlouho nevydržel. V čase 52:58 putoval za katr hostující Brokeš a přesně po minutě jej zpět na led poslal skórující Višňák – 4:3. Hosté se odhodlali k velkému náporu. Nejprve trefili tyč, pak Ašenbrenner odolal dvěma velkým šancím soupeře a v čase 58:11 šli Dvoráci do power-play.

A v té už udeřili. 47 vteřin před koncem vypálil Luštinec a domácí gólman puk před brankovou čarou neudržel. Hosté pak ofenzivní choutky potvrdili i v krátkém prodloužení, které po 93 vteřinách ukončil vítězným gólem Valášek.

Fakta – branky a asistence: 6. Chára, 10. Kubinčák (Faltys), 36. Janoušek (Svoboda, Kubinčák), 54. Višňák (Svoboda, Kubinčák) – 7. Valašek (Karlík, Ježek), 44. Ježek (Luštinec), 53. Půhoný (Dušek), 60. Luštinec (Dušek), 62. Valášek. Rozhodčí: Markovský – Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 6:8, navíc Dušek (DK) 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváci: 1008. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:3.

HC BAK Trutnov: Ašenbrenner – Pražák, Vácha, Kynčl, Junek, Faltys, Višňák, Suk – Starý, Fedulov, Svoboda – Chytráček, Janoušek, Bucek – Kubinčák, Martinec, Jedlička – Chára, Krsek, M. Poul.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Mocek, M. Tondr, Karlík, Matějíček, Petira, Franc – Brokeš, Hrazdira, Sedláček – Valášek, Ježek, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Šedivý.

Petr Vácha, trenér Trutnova: „Rád bych na úvod pogratuloval soupeři, který vyhrál po zásluze. Dvůr byl po celé utkání lepším týmem a šel si za vítězstvím. My jsme naopak byli špatní na puku, chyběla mi tam i větší vůle po úspěchu. Přesto jsme mohli vyhrát, ale při power-play soupeře přišla obrovská chyba v útočném pásmu a hosté z brejku vyrovnali. V utkání padlo devět branek, zápas se divákům musel líbit, mě jako trenérovi už tolik ne. Nedá se nic dělat, jedeme dál a připravíme se na další duely.“

Pavel Marek, asistent trenéra Dvora Králové: „Trutnov šel do utkání s cílem dobře forčekovat a donutit nás k chybám. To se domácím i povedlo a brzy vedli 1:0. My se štěstím vyrovnali a měli posléze i více šancí. Převaha však byla platonická a naopak přicházely chyby, které dokázal soupeř potrestat. Ve dvojnásobném oslabení jsme inkasovali potřetí a nevypadalo to s námi dobře. Třetí třetina však byla z naší strany hodně povedená. Více jsme se tlačili do zakončení a na konci jsme i při hře bez brankáře vyrovnali. V prodloužení jsme získali i druhý bod a výsledek určitě bereme.“

Tabulka Poháru Tabulka Poháru Krkonošského deníku:
1. Trutnov           2  1 0 1 0  6:6  4
2. Vrchlabí          2  1 0 0 1  4:3  3
3. Dvůr Králové   2  0 1 0 1  6:7  2

Děčín - Vrchlabí 2:5

Fakta – branky a asistence: 14. O. Sýkora (Petráš, Zajan), 27. Kaltenböck (Faigl, Oliverius) – 20. P. Sýkora (Urban), 29. Hlaváč, 35. Urban, 44. Jirků, 56. Hozák (Kastner). Rozhodčí: Místecký – Toman, Janíček. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Diváci: 450. Třetiny: 1:1, 1:2, 0:2.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Jirků, Havránek, Vágner, Bendík, Vašíček, Voženílek, J. Moník, Kynčl – Sýkora, Urban, Bednář – Hlaváč, Kastner, Mrňa – Hozák, Matějček, Chalupa – Dvořák, F. Jirásek, F. Moník.

Další výsledky 10. kola: Jablonec nad Nisou – Nová Paka 3:4pp (0:2, 0:0, 3:1 – 0:1), Řisuty – Bílina 5:4 pp (2:0, 0:2, 2:2 – 1:0).