Svěřenci trenéra Tomáše Jirků se tentikrát na úspěšný výsledek tolik nenadřeli. Odehráli totiž pouze dvě třetiny. Na startu závěrečné byl duel ukončen, jelikož se kvůli nefunkčním fukarům vytvořila mezi mantinely mlha. Za nerozhodného stavu se pouze uskutečnily samostatné nájezdy.

Jablonec nad Nisou – Vrchlabí 1:2 sn.

Vrchlabští začali duel dobře, v úvodní periodě se jim ale nedařilo proměňovat vytvořené gólové příležitosti a do šaten šli díky trefě Kačírka spokojenější domácí Vlci (1:0). Brzy po pauze vyrovnal Krsek a stav 1:1 vydržel až do konce prostřední části hry.

Vrchlabští hokejoví příznivci mohou být zatím s výkony mužstva v letní přípravě spokojení. Horalé si ve dvou duelech připsali dvě vítězství.
Výhra v přípravě, která má zvuk. Horalé si vyšlápli na B tým pardubického Dynama

Na začátku závěrečné periody byla hra díky mlze znemožněna a oba soupeři se dohodli alespoň na odjetí samostatných nájezdů. Při nich vrchlabský gólman Krinwald puk za svá záda nepustil, naopak na druhé straně se postupně prosadili Chrtek, Moník a Poppel.

Další přípravný duel odehrají Vrchlabští v poslední srpnový den v hale druholigového Hronova, o den později přijedou do Vrchlabí prvoligové Letňany.

Dres hradeckého Mountfieldu Adamovi Jirků slušel. Nejlépe se však devatenáctiletý hokejista cítí v barvách HC Stadion Vrchlabí.
Že mě trénuje brácha? V kabině si občas narážku vyslechnu, říká Adam Jirků

Fakta – branky a nahrávky: 11. Kačírek (Jursa) – 22. Krsek (Cerman), rozh. náj. Chrtek. HC Vlci Jablonec nad Nisou: Horák (Jelínek) – Kollert, Pavlů, Had, Abraham, M. Filip, Pilek – Plíhal, Dušek, Foerster – Strnad, Kačírek, Jursa – Bouřil, Folda, Jakubec. HC Stadion Vrchlabí: Krinwald (Vacek) – Vácha, Perička, Duran, Fiala, Kerekanič, J. Kynčl, Štembera – F. Moník, Chrtek, Poppel – Krsek, Jakub Tatar, A. Cerman – Šlaicher, Duchan, A. Jirků.

Ohlas trenéra

Tomáš Jirků, HC Stadion Vrchlabí: Celé utkání hodnotit nemůžu, jelikož jsme odehráli pouze dvě třetiny. První třetinu jsme odehráli výborně, dodržovali jsme herní systém a vytvořili si spoustu příležitostí, bohužel jsme žádnou neproměnili a po jedné individuálních chybě jsme naopak branku obdrželi. Ve druhé části jsme zaslouženě vyrovnali, ale trochu jsme odstoupili od naši hry, takže tam už taková spokojenost není. Ale celkově si myslím, že jsme byli jasně lepším týmem.

V sestavě Stadionu ve čtvrtek chyběla řada zkušených opor. Mimo jiné i útočník Patrik Urban, jenž ve stejném čase odehrál utkání mezi Kolínem a Slovanem Bratislava B (3:4). Vrchlabský kapitán v zápase dvakrát skóroval a v dresu Středočechů by v sezoně mohl působit formou střídavých startů.