Tři zápasy, tři vítězství. Sobotní program 14. kola druholigové skupiny Sever se krajskému triu povedl na výbornou. Hokejisté Nové Paky na vlastním ledě přestříleli celek Bíliny, Hronov si s přispěním prodloužení poradil s posledním týmem tabulky z Děčína. Velmi kvalitní partii nabídl ostře sledovaný souboj lídra tabulky ze Dvora Králové nad Labem v hale Mostu, kde Rodosu k vítězství 2:0 pomohl jak bezchybný gólman Brázdil, tak výhoda doslova domácího prostředí.

Nová Paka – Bílina 9:4

Druhou domácí výhru v řadě zapsali na své konto proti Bílině hokejisté Nové Paky. Na úvodní trefu Parshakova ještě outsider dokázal odpovědět, pak si ale nadlouho vzali slovo pouze domácí střelci.

Vrchlabští hokejisté mohou s fanoušky slavit nejen tři vydřené body, ale i tabulkový posun.
Bitvu tradičních rivalů vyhrál šťastnější. Horaly zachránila tyč. Jsou už čtvrtí

Nová Paka - BílinaNová Paka - BílinaZdroj: Petr ČepekOsmnáctá minuta nabídla trefu Krska a v prostřední části se Bruslaři prosadili hned pětkrát.

Závěrečná perioda se s ohledem na rozhodnutý zápas jen dohrávala a Severočeši alespoň kosmeticky upravili skóre. Zároveň domácí Nezbeda dokonal hattrick, desítky nakonec Novopačtí soupeře ušetřili.

Fakta – branky a asistence: 11. Parshakov (Nezbeda, Krsek), 18. Krsek (Parshakov, Komarov), 23. Klíma (Kerekanič, Šípek), 25. Parshakov (Nezbeda, Krsek), 30. Nezbeda (Foerster, Malík), 32. Hnik (Foerster, Malík), 37. Nezbeda (Parshakov, Suvorov), 42. Nezbeda (Parshakov, Krsek), 58. Netušil (Serov, Parshakov) – 14. Delrmarche (Daniel), 41. Zholbov (Kubinčák), 53. Uher (Zdeněk), 57. Mašek (Nerad, Druxa). Rozhodčí: Červenka - Juránek, J. Všetečka. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 235. Třetiny: 2:1, 5:0, 2:3.

BK Nová Paka: Vacek (51. Malyshev) – Komarov, Suvorov, Serov, Leder, Šípek, Filip – Malík, Hnik, Foerster – Krsek, Nezbeda, Paršakov – Netušil, Kerekanič, Pushkov (21. Klíma). HC Draci Bílina: Mikhailov (Kuchař) – Daniel, Delmarche, Druxa, Fábry, Jungvirt, Kobes – Kolíček, Kubinčák, Mareš – Mašek, Nerad, Sesina – Uher, Zdeněk, Zholobov.

Hronov – Děčín 4:3pp

V roli favorita šli do zápasu proti poslednímu Děčínu hokejisté Hronova, v jejichž brance se na úkor odpočívajícího Nečase pro tentokrát představil Ševců. Ten v šesté minutě inkasoval z hole Smoly a stejný střelec se podruhé prosadil i v nástupu do třetiny prostřední.

Hronov - DěčínHronov - DěčínZdroj: hchronov.czAž stav 0:2 jako by probudil domácí mužstvo a góly za zády brankáře Medvědů na sebe nenechaly dlouho čekat. Po střelec Kozáka dorážel puk do sítě Nazarov, o deset minut později srovnal účet zápasu Jirků a vzápětí k radosti diváků skóre zcela otočil Tyurin – 3:2.

Velká škoda, že si Hronovští nepřenesli euforii z konce druhé části do začátku té třetí. Naopak ve 44. minutě dovolili Smolovi dokonat hattrick, a protože oba celky ve finiši zahodily po jedné velké příležitosti, šlo se do prodloužení.

Při hře tří proti třem se rozhodlo v čase 64:17, kdy napřáhl v utkání produktivní Kozák (1+2) a vítěznou trefou ukončil dramatický zápas.

Fakta – branky a asistence: 27. Nazarov (Kozák, Kynčl), 37. Jirků (Kozák, Kynčl), 38. Ťjurin (Lavrenov), 65. Kozák (Duchan) – 6. Smola (Volráb), 23. Smola (Volráb), 44. Smola (Faigl). Rozhodčí: Glanc – Hradil, Dědek. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 275. Třetiny: 0:1, 3:1, 0:1 – 1:0.

HC Wikov Hronov: Ševců (Nečas) – Heligr, Degtěrev, Kynčl, D. Sýkora, Exner, Romanov – Nazarov, Lavrenov, Matouš – Bucek, Tyurin, Teuber – Duchan, Šlaicher, L. Kučera – Kozák, Jirků. HC Děčín: Sklíba (Skokan) – F. Černohorský, D. Kučera, Arnold, Loukota, Tenkrát, Gottfried, V. Tůma – Fojt, Zika, Smola – Oliverius, Faigl, Šeliga – J. Tůma, O. Sýkora, Volráb – Janoušek.

Mostečtí Lvi – Dvůr Králové n. L. 0:2

Souboj v aréně Mosteckých Lvů využili nejvěrnější fanoušci skupiny Sever k „Výjezdu sezony“ a Dvoráky tak na ledě třetího celku tabulky podporovala více než padesátka příznivců. Ti si dlouhý výlet užili na výbornou. Po návštěvě populární restaurace Severka totiž sledovali vítězný zápas svého Rodosu.

Most - Dvůr Králové n. L.Most - Dvůr Králové n. L.Zdroj: mostectilvi.czHrál se oboustranně nadprůměrný druholigový duel, ve kterém dlouho kralovali oba brankáři. Jak mostecký Hosnedl, tak Brázdil na straně hostů se doslova překonávali. Dvorská jednička dokonce v 17. minutě kryla trestné střílení Stříbrného.

Skóre se měnilo až v čase 50:35. To obral soupeře o puk Půhoný a samostatný únik proměnil ve vedoucí branku Rodosu. Po následném buly uteklo pouhých sedm (!) vteřin, když se k zakončení dostal Bláha a přesnou trefou rozradostnil kotel dvorských fanoušků podruhé.

Domácí v závěru vsadili všechno na útok, minutu a půl hráli při dvojnásobné přesilovce v šesti proti třem, přesto jim nadšeně bojující hosté skórovat nedovolili a duel dotáhli k tříbodovému zisku.

Fakta – branky a asistence: 51. Půhoný (Moučka, Vašíček), 51. Bláha (Voňka). Rozhodčí: Pastler – Baxa, Pěkný. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. Diváci: 259. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2.

Hradecký gólman Henri Kiviaho se na pardubickém ledě zapotil. Nakonec si ale odvezl dva body.
Hradec slaví: Neskutečný obrat v derby řídil třígólový Oksanen

Mostečtí Lvi: Hosnedl (Kubík) – Urbánek, Havlůj, Havlík, Fučík, Hoffmann, Nedrda – j. Procházka, Písařík, Šimeček – Mical, Řehoř, Drašar – Böhm, Kýhos, Stříbrný – Dohnal. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Vašíček, Muška, Franc, Matějíček, Petira, M. Tondr – M. Procházka, Bláha, Dušek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Vácha – M. Soukup.

Další výsledek 14. kola: Letňany – Jablonec nad Nisou 8:2.

Další program – dohrávka 9. kola – středa 18.00: Bílina – Děčín. 15. kolo – sobota 12.00: Bílina – Jablonec nad Nisou. 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Letňany, Nová Paka – Děčín. 17.30: Mostečtí Lvi – Hronov.