Hvězda Praha – Lomnice nad Popelkou 9:3 (3:1, 3:2, 3:0)

Domácí tým překvapivě poslední duel sezony ovládl. Po rychlých třech brankách Lomničtí stav stejným počtem gólů v průběhu duelu korigovali, ale brankáři Lomnice museli lovit ze sítě puk celkem devětkrát, tým se tak se sezonou rozloučil vysokou porážkou.

„Mně už trochu připadlo, že kluci, když prohráli s Vrchlabím a ztratili šanci na postup, dohrávali zápasy bez ambicí. Byli jsme u všeho o krok později, v některých pasážích jsme byli lepší, ale celkově nás Hvězda přehrála. Trochu to mrzí, protože jsme si možná pokazili celkový dojem ze slibně zvládnuté sezony,“ řekl hlavní trenér týmu Vladimír Čermák.

Fakta – branky a nahrávky: 1. Sýkora, 10. Fuks, 14. Hučko, 22. Němec, 28. Škripko, 36. Pavlíček, 45. Kukla, 55. Pavlíček, 59. Hučko – 15. Lemfeld (Junek), 31. Majdič (Lemfeld), 34. Majdič (Rudiš). Vyloučení: 7:6, navíc Grim 5+OK, Lemfeld 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 50.

Lomnice nad Popelkou: Skákalík (31. Dulák) – Kocourek, Bartoš, Pavlas, Svoboda,Martinec, Vágenknecht – Syrovátka J., Karásek, Matěja – Špaček, Rudiš, Majdič – Syrovátka L., Lemfeld, Junek – Rutkovský.

Sezona však Lomnici nad Popelkou vyšla. Po zisku titulu v krajské hokejové lize Libereckého kraje nastoupili hráči do mezikrajské kvalifikace s elánem. Se ziskem dvou premiérových výher ze Slaného a z domácího utkání s Hvězdou může být celý tým spokojený. Vrcholem se stal duel ve Vrchlabí, ve kterém Čermákovi svěřenci drželi dlouho nerozhodný stav a tím také naději na postup do baráže o 2. ligu. Nakonec se však raduje Vrchlabí.

„Na to, jaký máme kádr a jaká byla účast v tréninku, tak si myslím, že sezona byla pro Lomnici úspěšná. Chtělo by to na ní ale navázat. Musíme si sednout a nastavit si pro příští sezonu důslednější pravidla, abychom pak nedělali podobné výsledky jako ve středu. Přijde několik juniorů, kádr se zkvalitní a na letošní výsledky bychom měli navázat,“ zhodnotil krátce Vladimír Čermák.