TRUTNOV - LETŇANY 3:2

Branky a nahrávky: 22. Svoboda (Semorád, Suvorov), 31. Svoboda (Kubinčák), 54. Kalla (Kubinčák, Pražák) – 12. Fabiánek (Keller), 45. Dyrynk (Chlouba, Fabiánek). Rozhodčí: Battěk, Tasch, Schopf. Vyloučení: 4:4 + navíc Kubinčák 10 minut osobní trest, využití: 0:1. Diváků: 424. 
HC BAK Trutnov: Ašenbrenner – Junek, Vácha, Pražák, Fedulov, Suvorov, Suk, Bezděk, Vacek – Chytráček, Svoboda, Adolf - Martinec, Ukhin, Kalla - Semorád, Kubinčák, Smékal - Gabriel, Janoušek, Tatar. 
HC Letci Letňany: Žingor - Šorf, Valík, Eliáš, Fabiánek, Doležal, Horák, Dyrynk, Uhlíř, Beran (C), Gebell, Keller, Chlouba, Brabec, Nedorost, Švarc, Procházka, Šergl, Schwamberger, Šilhan, Heldák.

Do Bauer Hockey arény dorazil soupeř, který zde v minulé sezoně zaznamenal dvě porážky. A místní Draci chtěli v podobné bilanci pokračovat i tentokrát. Podpořit je na úvod přišlo 424 diváků a ti v první třetině sledovali převahu domácího celku. Slibné příležitosti měli Martinec, Svoboda či Tatar, z gólu se ale radovali hosté, kteří udeřili ve 12. minutě Fabiánkem.

Prostřední část se Trutnovu povedla mnohem lépe. Už po 119 vteřinách vybojoval puk Semorád a jeho vybídnutí využil dělovkou k vyrovnání Svoboda. Nápor pokračoval a krátce po uplynutí poloviny zápasu to byl znovu Svoboda, kdo druhým gólem zvrátil stav na stranu Draků – 2:1.

Hosté ve 45. minutě při přesilovce vyrovnali, ale poslední slovo patřilo zaslouženě jejich soupeři. V čase 53:29 si vzali slovo dva nejzkušenější borci v trutnovském dresu. Kubinčák přihrál novicovi Kallovi a jeho zakončení gólové situace ani nemohlo být povedenější – 3:2.

STŘELEC DVOU GÓLŮ CHVÁLIL FANOUŠKY
Za vítěznou domácí premiérou se ohlédl útočník Daniel Svoboda, jenž potvrdil svou střeleckou formu z letní přípravy.

K úrovni utkání
Očekával jsem jednodušší průběh zápasu. Jelikož jsme museli otáčet skóre, byl nakonec duel vcelku náročný.

Ke střelecké formě
Dostávám veliký prostor na ledě, díky čemuž si začínám více věřit. Nechci se ale zbytečně upínat jen na branky nebo kanadské bodování. Důležitější jsou pro mě výhry týmu.

K nervozitě před utkáním
Nervózní jsme byli možná v úvodu zápasu. Pak to ale opadlo. Naši fanoušci fandí čím dál lépe a pomáhají nám tím k lepším výkonům.

KOLÍN - VRCHLABÍ 0:1

Branky a nahrávky: 36. A. Půlpán (Jirků, Urban). Rozhodčí: Vokřál – Krátký, Šimánek. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 680. 
SC Kolín: Sejpal – Zdeněk, Pýcha, Sladký, Březina, Hanzl, Barták, Mlčoch – Kozák, Zumr, Němec, Semirád, Malý, R. Martínek, Kadlec, Černý, Netušil, Šafránek, Pilný.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Jirků, Havránek, Vašíček, Muška, Bendík, Voženílek, Kynčl – Procházka, Urban, A. Půlpán – Chalupa, Matějček, Hozák – T. Půlpán, Kastner, Mrňa – Bláha, Hidveghy.

Nikde jinde ve středu na druhou ligu nedorazilo více diváků, než právě na duel starých známých hokejových bašt. Kolínský zimák obsadilo bezmála sedm stovek hokejových příznivců, z nichž nemalá část přijela fandit hostujícímu celku.

Vrchlabským hokejistům zajistila vítězství jediná branka z hole Aleše Půlpána (na snímku)Zdroj: Anton Martinec

A byl to právě hlouček vrchlabských fanoušků, který se radoval z vítězství. První šance v utkání patřila domácímu Šafránkovi a ve druhé části úvodní periody Středočeši neproměnili tři po sobě jdoucí přesilovky.
O všem se rozhodlo v třetině prostřední. Nejprve aktivní Šafránek nevyzrál na betony gólmana Soukupa a pak si vzali na dlouhé minuty slovo hosté. Ve 27. se ještě Aleš Půlpán zastřeloval, když ostrá rána skončila na tyči Sejpalovy brány.

Po další velké šanci Procházky ale už udeřilo. Půlpánovi připravil palebnou pozici kapitán Jirků a domácí gólman poprvé lovil puk ze své sítě – 0:1.

Poprvé a zároveň naposledy. Jelikož se ale překonat nenechal ani jeho protějšek na straně druhé, skončil zápas fotbalovým skóre. I svůj třetí minisouboj se Soukupem totiž na startu závěrečné periody prohrál smolař zápasu Šafránek.

ALEŠ PŮLPÁN: NAŠE VÝKONY BUDOU MÍT VZESTUPNOU TENDENCI
Vrchlabským hokejistům zajistila vítězství jediná branka z hole Aleše Půlpána (na snímku).Zdroj: Anton MartinecJediný gól stačil vrchlabským hokejistům na tři body z kolínského ledu. Zajistila je branka letní posily Aleše Půlpána. Ten pro Krkonošský deník k duelu řekl:

K úrovni utkání
Zápas byl velice těžký, věděli jsme, že má Kolín velmi kvalitní kádr. Na obou stranách tam bylo hodně šancí a nakonec rozhodla jediná trefa. I tak si ale myslím, že se utkání fanouškům muselo líbit. Za tři body jsem opravdu hrozně rád. Pro start do soutěže jsou vždy důležité. Velmi dobře jsme také odehráli oslabení, a co se nepovedlo, chytil Kuba Soukup.

K vítězné brance
V naší třetině jsem prostrčil od mantinelu kotouč na Patrika Urbana, ten jej zatáhl až do útočného pásma, kde ho podporovali beci. Nikam jsem nespěchal a čekal na druhou vlnu. Tomáš Jirků mi to pak výborně přistrčil a já z první střílel. Brankář už se nestačil přesunout.

K novému působišti
Náš kádr se doplňoval postupně, hrajeme spolu chvíli a i proto máme radost, že jsme první zápas takhle zvládli. Myslím si, že naše výkony vzhledem k tomu, že jsme spolu tak krátce, budou mít vzestupnou tendenci.

Další známé výsledky:
Nymburk - Jablonec 2:3, Děčín - Most 4:9, Sokolov - Řisuty 7:3, Kobra Praha - Bílina 7:5.

Zpátky u hokeje. Petr Dědek opustil v roce 2011 pozici majitele hokejového klubu ve Vrchlabí 
a začal se výrazně angažovat v golfu. S jeho návratem rostou  vrchlabské ambice.
Dědek chce Vrchlabí vytáhnout. Nikdo nemá vyšší ambice než my, říká