2. liga

Trutnov – Kobra Praha 5:4 pp (1:1, 0:3, 3:0 – 1:0)

Fakta – branky a asistence: 11. A. Půlpán (Kastner, Poul), 46. Hlaváček (Malý, Smékal), 46. Kastner (Ukhin, A. Půlpán), 53. Chytráček (Ukhin, A. Půlpán), 62. Píša (A. Půlpán, Poul) – 15. Jedlička (Jakeš, Antončík), 25. Hlinka (Kuchta, Vlach), 29. Cafourek (Vlach, Kuchta), 40. Švaříček (Antončík, Jedlička). Rozhodčí: Horinek – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 345. HC BAK Trutnov: Jeschke – Píša, Poul, Abrahám, Bezděk (od 41. Junek), Vácha, Beneš – A. Půlpán, Kastner, Ukhin – Kysela, Chytráček, Fedulov – Smékal, Janoušek (od 41. Hlaváček), Malý.

Draci chtěli po dvou úspěších z hal soupeřů konečně vyhrát i doma, ale dvě třetiny tomuto cíli rozhodně nenasvědčovaly. V čase 39:40 Kobra zvyšovala svůj náskok na 1:4 a někteří fanoušci byli natolik zklamaní, že opouštěli arénu.

Jenže to udělali chybu. Za stavu 1:4 totiž do závěrečné periody nastoupil na led úplně jiný tým, plný odhodlání a chuti porvat se o zvrat. První krok k tomu trutnovští borci udělali ve 46. minutě, kdy se v rozmezí pouhých 32 vteřin za záda gólmana Langera trefili Hlaváček a Kastner. Oba soupeři si pak zahráli přesilovku a chvíli po té pražské ujel všem Chytráček a nezadržitelně skóroval.

Za vyrovnaného stavu Pražané domácím zle zatápěli, Trutnov ale nad vodou držel skvělý Jeschke. V prodloužení navíc hosté faulovali a výhodu čtyř proti třem proměnil ve vítěznou branku svou pověstnou dělovkou Aleš Píša.

Klášterec n. O. – Vrchlabí 6:3 (3:0, 0:3, 3:0)

Fakta – branky a asistence: 1. Deveri z TS, 4. Hrdlička (Mála), 16. Tupý (Strunz), 41. Hrdlička (Vrtek, Běhula), 53. Mála (Hrdlička, Vrtek), 59. Zdeněk – 23. Čurda, 30. Šťastný (Filip), 31. Šťastný (Filip, Čurda). Rozhodčí: Hucl – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:2. Diváci: 250. HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Kadavý, Jandejsek, Tržický – Procházka, Filip, Šťastný – Novák, Miškovský, Svoboda – Čurda, Šimoníček, Maďar – Opelt, Urban, Bláha.

Novému lídrovi tabulky se duel na Chomutovsku vůbec nevydařil. Vrchlabí inkasovalo už po 21 vteřinách z trestného střílení a první třetinu prohrálo rozdílem tří branek!

Prostřední část přinesla vyrovnání a choutky na dokonalý obrat. Jenže podobná pohádka jako v Trutnově se nekonala. Domácí i ve třetí části udeřili už v první minutě a duel dovedli do vítězného konce.

Krajská liga

Dvůr Králové – Nová Paka 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Fakta – branky a asistence: 12. Filip (Ježek, Hamerský), 32. Polák (Fořt), 34. Luštinec (Hamerský), 54. Filip (Luštinec, Ježek) – 19. Zvolenský. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Daňo, Karlík, Hamerský, Vitebský, Mišinec, Zmítko – Polák, Veselý, Fořt – Ježek, Filip, Luštinec – Szakal, Vacek, Rychtera – Háze, Rutrle.

Dvoráci vítězné zvládli i své třetí domácí představení a po čtyřech kolech se usadili na čele tabulky.