Vrchlabí - Kobra Praha 8:2 (2:0, 2:2, 4:0)

Fakta – branky a asistence: 12. Hlaváč (Pojkar, Urban), 19. Šťastný (Filip, Pilař), 21. Šťastný (Filip), 34. Šťastný (Filip, Pilař), 42. Procházka (Urban, Matějček), 54. Miškovský, 58. Pilař (Filip, Šťastný), 59. Miškovský (Pojkar, Šimoníček) – 31. Hlinka (Jedlička, R. Verbík), 32. Chlapík (Šteiner, Skočovský). Rozhodčí: Barek – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. Diváci: 1161. HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Tržický, Abraham, Niko, Matějček, Pojkar, Jirků – Pilař, M. Filip, Šťastný – J. Hlaváč, Urban, Procházka – Bláha (20. Miškovský), Šimoníček, Pšurný – Oppelt, Kerekanič, Chleborád. HC Kobra Praha: Bílek – Skočovský, Semrád, Šteiner, Drahorád, J. Verbík, R. Verbík – Mužík, Novák, Jedlička – Matějček, Tuma, Chlapík – Kellner, Hlinka, Antončík – Malovický.

Svěřenci kouče Petra Hlaváče šli do vyřazovacích bitev po dvou porážkách z konce základní části, na ty ale dali brzy zapomenout. První duel série s nepříjemnou Kobrou do hlediště Elektromont arény přilákal bezmála dvanáct stovek diváků a na první gól se čekalo 12 minut. Nahození Pojkara tečoval Jan Hlaváč a brankář Bílek puk zaznamenal až za svými zády. Už za 18 vteřin mohlo být vyrovnáno. Jirků nedovoleně zastavil Tumu a nařízeno bylo trestné střílení. To ale hostujícímu hráči zneškodnil Jelínek, a protože v závěru periody na druhé straně udeřil Šťastný, neslo si Vrchlabí do šaten dvoubrankový náskok.

Také prostřední část patřila domácímu celku. Šťastný už po necelé minutě přidal třetí úspěch horalů a zdálo se, že je rozhodnuto. V polovině zápasu ale hosté během jediné minuty využili dvě přesilovky a rázem bylo o drama postaráno. Pouze však na chvíli. Už v čase 33:55 totiž Tomáš Šťastný zkompletoval hattrick a v závěrečné periodě domácí před nadšeným publikem dalšími čtyřmi trefami ze zápasu udělali vlastní exhibici.

V sobotu se uskutečnil 63. ročník nejstaršího českého závodu běžkařů Krkonošská 70. Start a cíl byl v lyžařském středisku Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně.
Krkonošská 70: bobování, nudle s mákem a špatně namazaný Šlechtislav

Děčín - Trutnov 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Fakta – branky a asistence: 19. Hašek (Volráb, Zajan), 30. Hříbal (Volráb, Hašek), 49. Navarra (Oliverius, Kaltenböck) – 4. Kastner (T. Půlpán, Fedulov), 37. Kastner (T. Půlpán). Rozhodčí: Micka – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 733. HC Děčín: Dlouhý – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Málek, Loukota, Chmel, Vaněk, Molnár – Zajan, Volráb, Horák – Faigl, Oliverius, Chovanec – Petráš, Hašek, Zika – Navarra, Amirov. HC BAK Trutnov: Jeschke – Vácha, O. Poul, Fedulov, Bezděk, Suvorov, Suk, Vacek, Machač – Kubinčák, Baránek, A. Půlpán – T. Půlpán, Martinec, Kastner – Chytráček, Zahradník, Smékal – Voženílek, Malík, Svoboda.

Více než dva roky trvala neporazitelnost Trutnova ve vzájemných soubojích s děčínskými Medvědy. Ukončena ale byla v nejméně vhodnou chvíli. Severočeši totiž na startu série play off uzmuli úvodní bod, když Půlpánovu družinu přetlačili poměrem 3:2.

Hosté přitom zápas zahájili, jak nejlépe mohli. Přesně v polovině čtvrté minuty Tomáš Půlpán nabíjel Kastnerovi a kanonýr Draků ranou zápěstím prostřelil gólmana Dlouhého – 0:1. V 17. minutě zachránila Jeschkeho tyč, po chvíli už ale domácí slavili vyrovnání zásluhou Haška.

Ve druhé třetině pokračovala urputná bitva a tentokrát šli jako první do vedení Medvědi. Při vyloučení Fedulova vymyslel gólovou akci Volráb a za záda Jeschkeho uklízel kotouč Hříbal. S odpovědí ale Východočeši dlouho neváhali. Taktéž v přesilovce si dokázali vynutit tlak a dvojice Tomáš Půlpán – Lukáš Kastner si zopakovala gólovou spolupráci – 2:2.

Rozhodující moment vyrovnaného utkání přišel v čase 48:07. To se po spolupráci zkušených plejerů prosadil děčínský Navarra a na jeho branku už hosté nedokázali najít odpověď, když jim nepomohla ani více než minutová power-play.

Zlatá Ester Ledecká
Boj o Ester. Ozdobí olympijská vítězka Světový pohár v Česku?

Sokolov - Dvůr Králové 9:2 (3:0, 2:1, 4:1)

Fakta – branky a asistence: 6. Zadražil (Hruška, Šik), 7. Davídek (Harkabus, Přindiš), 16. Trapl (Strunz, Čejka), 27. Trapl (Čejka, Hohl), 30. Strunz (Čejka, Trapl), 42. Šik, 46. Čejka, 48. Kuběna (Trapl), 60. Strunz (Šik, Kuchař) – 29. Hrazdira (Hlaváč, Valášek), 53. Valášek. Rozhodčí: Šindel – Sedláček, Rubáš. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 940. HC Baník Sokolov: Kuchař – Kvapil, Weinhold, Michálek, Rulík, Přindiš, Šik, Hohl – Kašpar, Račanský, Kuběna – Harkabus, Strunz, Čejka – Šmejc, Davídek, Trapl – Zadražil, D. Hruška, T. Rohan. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (30. Veselý) – Junek, Hamerský, Petira, Hlaváč, Karlík, Vitebský – Luštinec, Ježek, Ukhin - D. Filip, Hrazdira, Valášek – Zmítko, Kocián, Hejna – Kmošek, Sedláček.

Dvorákům umístění po základní části zajistilo historickou účast v play off druhé ligy, zároveň ale také nejvzdálenějšího soupeře. A na tento dlouhý výlet svěřenci trenéra Juríka nebudou vzpomínat v dobrém. Na ledě Sokolova totiž inkasovali nejtěžší porážku celé sezony. Rozhodnuto bylo vlastně už po první třetině, kterou vysoce favorizovaní Západočeši vyhráli 3:0, když první dva góly zaznamenali v přesilových hrách.

Střelecky se v utkání prosadili i hosté, góly Hrazdiry s Valáškem ale byly labutí písní podkrkonošského mužstva. Domácí v zápase stihli branek devět, tu poslední za záda střídajícího brankáře Veselého vsítili sedm vteřin před koncem.

Další výsledky 1. kola osmifinále II. ligy: Jablonec nad Nisou – Bílina 6:5 po prodloužení, Havlíčkův Brod – David Servis České Budějovice 5:3, Žďár nad Sázavou – Klatovy 6:5 po prodloužení, Kolín – Nymburk 2:1 po prodloužení, Moravské Budějovice – Tábor 4:1.

Nyní si soupeři vymění pořadatelství a druhé zápasy odehrají v pondělí od 18 hodin. Série se hrají na tři vítězná utkání.