Trutnov zachránil kapitán, dvorský Fořt zařídil trenérům snovou premiéru

Trutnov – Hokejisté Trutnova doma zvládli nečekaně náročný duel s posledním týmem druholigové tabulky, když v dramatu přehráli Řisuty 4:3. Vítězný gól zařídil až v čase 58:54 domácí kapitán Aleš Půlpán. Duel vrchlabských hráčů s Bílinou se neuskutečnil. Hosté kvůli problémům s autobusem k zápasu nedorazili. Hlavním tématem 22. kola ale tentokrát byla premiéra kouče Juraje Juríka na lavičce Dvora Králové.

2.12.2017

Královédvorský útočník Patrik Fořt.Foto: Miloslav Knap

V týdnu vystřídal odstoupivšího Ivana Houdu, k sobě si přivedl asistenta Jiřího Antonína a společně pak dovedli tým hned na úvod své mise k překvapivému vítězství na ledě pražské Kobry!

Nutno dodat, že nový trenérský tandem v duelu využil žolíka v podobě útočníka Patrika Fořta. Ten se do sestavy vrátil po vleklém zranění a k úspěchu přispěl hattrickem!

Trutnov – Řisuty 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Fakta – branky a asistence: 33. Martinec (Suvorov), 36. O. Poul (Vácha, A. Půlpán), 52. Kastner (Fedulov, Bezděk), 59. A. Půlpán (Vácha, Martinec) – 27. Zderadička (Vyskočil, Kos), 39. Kos (Bílek, Fortelka), 58. Hampl (Dostál). Rozhodčí: Jechoutek – Tasch, Řezníček. Vyloučení: 7:10, navíc Krpata (ŘIS) 10 minut + OK. Využití: 2:1. Diváci: 505.
HC BAK Trutnov: Jeschke – O. Poul, Vácha, Fedulov, Suvorov, Suk, Bezděk, Machač – A. Půlpán, Zahradník, Chytráček – T. Půlpán, Svoboda, Kastner – Smékal, Martinec, Janoušek – Vacek.
HC Řisuty: Švihálek – Babický, Kužel, Havelka, Dostál, Bílek, Zderadička, Petržílka – Krpata, Kos, Vyskočil – Fortelka, Hampl, Záleský – Choc.

Draci duel zahájili, jak se na favorita patří a už ve 12. minutě mohl otevřít gólový účet zápasu Vácha. V cestě mu ale stála řisutská tyč. Jinak toho úvodní část moc nenabídla. To ve druhé už se začaly dít věci. Oba soupeři si nejprve vyzkoušeli krátkou přesilovku, když už ale byli v pěti lidech, ujeli hosté do přečíslení a na jeho konci bylo přesné zakončení Zderadičky, na které Jeschke nestačil – 0:1.

Z vedení se ale hosté dlouho neradovali. Už v polovině 33. minuty vyslal Suvorov do útočného pásma Jakuba Martince, jenž příliš neváhal a ranou po horní tyčku nezadržitelně skóroval. Chvíli na to domácí zachránila tyč po střele Fortelky, pak jim ale soupeř nabídl přesilovou hru, a tu bleskově využil povedenou ranou Poul – 2:1.

Většina z pěti set diváků v aréně doufala, že tento okamžik papírového outsidera omráčí. V závěru periody ale domácí vyprodukovali dva fauly a v přesilovce pěti proti třem vyrovnal na 2:2 Kos.

Také v závěrečné dvacetiminutovce se hodně vylučovalo a v přesilovce tentokrát udeřili domácí, když v 52. minutě uspěl další dělovkou Kastner. Hosté naposledy vyrovnali Hamplem, v čase 58:54 ale rozpoutal euforii mezi trutnovskými příznivci Aleš Půlpán, jenž parádní sólo z vlastní třetiny zakončil střelou, která propadla gólmanu Švihálkovi pod vyrážečkou a znamenala cenné tři body do vyrovnané tabulky.

Kobra Praha – Dvůr Králové 1:5 (0:0, 1:5, 0:0)
Fakta – branky a asistence: 26. Kellner (Semrád, Novák) – 24. Fořt (Karlík), 27. Luštinec (Valášek), 35. Fořt (Hrazdira), 39. Kocián, 39. Fořt (Hrazdira). Rozhodčí: Hornáček – Marek, Ovsík. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 100.
HC Kobra Praha: Mouček – Vokurka, Vacek, Ryzák, Šteiner, Kolařík, Verbík, Semrád, Skočovský – Antončík, Hlinka, Jedlička – Novák, Tuma, Kellner – Čurda, Matějíček, Chlapík.
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Hamerský, Petira, Karlík, Junek, Vitebský, Antonov – Valášek, Kocián, Luštinec – Ukhin, Hrazdira, Fořt – Zmítko, Ježek, Kmošek – D. Filip, Sedláček.

Dvoráci v sobotu cestovali na led týmu s jednoznačně nejlepší aktuální formou. Vždyť Kobra z posledních deseti zápasu osmkrát vyhrála, jednou padla v nájezdech a jen doma s Jabloncem nebodovala (1:3). Jenže tentokrát tvrdě narazila. Hosté nastoupili bez svého nejlepšího střelce Pozdnyakova, zato však s navrátilcem do sestavy Fořtem.

Už zahajovací třetina přinesla zajímavý hokej se spoustou šancí na obou stranách. Vynikající výkon ale předváděli oba brankáři. Na straně Pražanů Mouček, na opačné Josef Čáp. Co se však útočníkům nepovedlo v úvodu, přišlo po první přestávce. Skóre otevřel uzdravený Fořt, jemuž ve 24. minutě nabíjel obránce Karlík. Vyrovnat brzy dokázal Kellner, těžko ale tušil, co bude následovat. Hned za minutu vrátil Rodosu těsný náskok zcela osamocený Luštinec a klíčové momenty přišly v závěru prostřední části.

V čase 35:00 skvěle zafungovala spolupráce mozku dvorské hry Hrazdiry s Fořtem, na 1:4 z brejku zvyšoval Kocián a jen o 11 vteřin později završil svůj hattrick Patrik Fořt.

Bylo rozhodnuto. V poslední třetině si už soustředěně hrající Dvoráci náskok pohlídali a soupeři oplatili porážku z domácího ledu. Zároveň potvrdili, že v hlavním městě republiky se jim daří. V dubnu zde slavili postup do II. ligy, v hale Letňan uspěli i v říjnu a nyní si vyšlápli i na dlouhodobě silnější kubaturu. A pozor. Už ve středu nováček zamíří k derby do Vrchlabí, v sobotu doma přivítá Trutnov!

Další známé výsledky 22. kola:
Jablonec nad Nisou – Sokolov 4:7, Slaný – Letňany 0:5 kontumačně, Vrchlabí - Bílina odloženo.

Příště (ve středu) se hraje:
Vrchlabí – Dvůr Králové, Trutnov – Bílina, Kobra Praha – Sokolov, Jablonec nad Nisou – Letňany, Děčín – Řisuty.

Autor: Tomáš Otradovský

2.12.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 20 000 Kč

Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních Recepční. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: RECEPČNÍ - znalost NJ na velmi dobré úrovni podmínkou, AJ vítána, praxe v oboru., Požadujeme: komunikativní osobnost s příjemným vystupováním, s dobrou znalostí NJ a AJ , se vstřícným přístupem ke klientovi, organizačními schopnostmi, pečlivostí, samostatností., Znalost hotelového systému Opera velkou výhodou., V případě zájmu zašlete Váš motivační dopis se strukturovaným životopisem v českém jazyce. Rovněž prosíme o uvedení telefonického spojení na Vás., Nabízíme: možnost ubytování a stravování, balíček zaměstnaneckých benefitů, možnost kariérního růstu.. Pracoviště: Cpi hotels, a.s. - clarion hotel špindlerův mlýn ****, 543 51 Špindlerův Mlýn. Informace: Lucie Lodová, +420 725 730 338.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční poradce 55 000 Kč

Finanční poradci specialisté Oblastní manažer/ka. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 55000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Finanční Institut - společnost s rostoucím podílem na trhu a specialista na rodinné finance hledá zkušeného kolegu na pozici oblastní manažer/ka. , , Náplň práce: , - realizace smluvených schůzek s klienty, které zajišťuje centrála společnosti , - spolupráce s analytickým oddělením , - nastavení optimálního portfolia klienta, , - školení poradců pro rodinné finance , - zodpovědnost za výsledky svěřené obchodní skupiny , , Požadujeme: , - manažerské schopnosti , - výborné komunikační dovednosti , - vnitřní motivaci na sobě pracovat , - obchodní dovednosti , - ukončené SŠ nebo VŠ vzdělání – maturita , - licence PPZ od ČNB výhodou , - bezúhonnost , - ŘP skupiny B , - pozitivní přístup k práci , , Nabízíme: , - práci ve společnosti se silným kapitálem , - klientelu zajištěnou callcentrem společnosti - vybudovaný tým spolupracovníků ve svěřeném regionu , - nadprůměrné ohodnocení + odměny ze svěřeného týmu , - zázemí centrální kanceláře , - školení od producentů , - velký potenciál kariérního růstu , , V případě zájmu se do výběrového řízení prihlaště na http://www.vyberove-rizeni.com/. Pracoviště: Finanční institut, Žižkova, č.p. 498, 541 01 Trutnov 1. Informace: , .

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 18 800 Kč

Číšníci a servírky Číšník barman. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 18800 kč, mzda max. 21700 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: . Pracoviště: Nor a.s. - pracoviště, Horská, č.p. 1, 541 01 Trutnov 1. Informace: Karolína Hrušková, +420 499 850 111.

Výroba - Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě VÝROBNÍ 20 000 Kč

Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě VÝROBNÍ DĚLNÍK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Přijmeme šikovného a učenlivého pracovníka později technika pro kusou výrobu z plastů. Řidičský průkaz skupiny B výhodou., , kontakt:osobně - Areál firmy Bělá u Turnova PO-PA 8-12 a 13-16 hod. Pracoviště: Bazénplast s.r.o. - provozovna, 511 01 Turnov 1. Informace: Hlubučková, +420 720 170 569.

Podkrkonoší plánuje zaskočit lídry krajských soutěží

FIRMA RUDOLFA KASPERA věnovala Střední průmyslové škole Trutnov 200 tisíc korun.
6

Zručné pracovníky hledají už ve škole

Projekt Ukrajina už přivede do kraje jen sestry

Královéhradecko - V rámci projektu Ukrajina už do nemocnic další lékaři nepřijdou. Kraj však stále počítá s příchodem ukrajinských sester.

Ceny ředitele Správy Krkonošského národního parku získalo šest osobností

Vrchlabí - Historik a bývalý ředitel Krkonošského muzea ve Vrchlabí Miloslav Bartoš, bývalý náčelník Horské služby Krkonoše Jiří Dunka, pedagog a trenér olympijských medailistů původem z Vrchlabí Aleš Suk, lesník a ředitel výzkumné stanice v Opočně Antonín Jurásek a bývalí členové Horské služby Jan Messner a Štefan Spusta, oba in memoriam.

Akrobacie s hlavou v kanálu, záchrana bobra a pohřeb motorkáře: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 19. dubna 2018.

Ony to vážně dokázaly!

Trutnov - Naposledy před dvěma lety slavil trutnovský basketbal velkou medaili. Ženy tehdy na palubovce Hradce Králové famózním výkonem v závěrečné čtvrtině stáhly jedenáctibodovou ztrátu a zatím naposledy zvedly nad hlavu pohár pro bronzový tým nejvyšší domácí soutěže.