Trutnov zachránil kapitán, dvorský Fořt zařídil trenérům snovou premiéru

Trutnov – Hokejisté Trutnova doma zvládli nečekaně náročný duel s posledním týmem druholigové tabulky, když v dramatu přehráli Řisuty 4:3. Vítězný gól zařídil až v čase 58:54 domácí kapitán Aleš Půlpán. Duel vrchlabských hráčů s Bílinou se neuskutečnil. Hosté kvůli problémům s autobusem k zápasu nedorazili. Hlavním tématem 22. kola ale tentokrát byla premiéra kouče Juraje Juríka na lavičce Dvora Králové.

2.12.2017

Královédvorský útočník Patrik Fořt.Foto: Miloslav Knap

V týdnu vystřídal odstoupivšího Ivana Houdu, k sobě si přivedl asistenta Jiřího Antonína a společně pak dovedli tým hned na úvod své mise k překvapivému vítězství na ledě pražské Kobry!

Nutno dodat, že nový trenérský tandem v duelu využil žolíka v podobě útočníka Patrika Fořta. Ten se do sestavy vrátil po vleklém zranění a k úspěchu přispěl hattrickem!

Trutnov – Řisuty 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Fakta – branky a asistence: 33. Martinec (Suvorov), 36. O. Poul (Vácha, A. Půlpán), 52. Kastner (Fedulov, Bezděk), 59. A. Půlpán (Vácha, Martinec) – 27. Zderadička (Vyskočil, Kos), 39. Kos (Bílek, Fortelka), 58. Hampl (Dostál). Rozhodčí: Jechoutek – Tasch, Řezníček. Vyloučení: 7:10, navíc Krpata (ŘIS) 10 minut + OK. Využití: 2:1. Diváci: 505.
HC BAK Trutnov: Jeschke – O. Poul, Vácha, Fedulov, Suvorov, Suk, Bezděk, Machač – A. Půlpán, Zahradník, Chytráček – T. Půlpán, Svoboda, Kastner – Smékal, Martinec, Janoušek – Vacek.
HC Řisuty: Švihálek – Babický, Kužel, Havelka, Dostál, Bílek, Zderadička, Petržílka – Krpata, Kos, Vyskočil – Fortelka, Hampl, Záleský – Choc.

Draci duel zahájili, jak se na favorita patří a už ve 12. minutě mohl otevřít gólový účet zápasu Vácha. V cestě mu ale stála řisutská tyč. Jinak toho úvodní část moc nenabídla. To ve druhé už se začaly dít věci. Oba soupeři si nejprve vyzkoušeli krátkou přesilovku, když už ale byli v pěti lidech, ujeli hosté do přečíslení a na jeho konci bylo přesné zakončení Zderadičky, na které Jeschke nestačil – 0:1.

Z vedení se ale hosté dlouho neradovali. Už v polovině 33. minuty vyslal Suvorov do útočného pásma Jakuba Martince, jenž příliš neváhal a ranou po horní tyčku nezadržitelně skóroval. Chvíli na to domácí zachránila tyč po střele Fortelky, pak jim ale soupeř nabídl přesilovou hru, a tu bleskově využil povedenou ranou Poul – 2:1.

Většina z pěti set diváků v aréně doufala, že tento okamžik papírového outsidera omráčí. V závěru periody ale domácí vyprodukovali dva fauly a v přesilovce pěti proti třem vyrovnal na 2:2 Kos.

Také v závěrečné dvacetiminutovce se hodně vylučovalo a v přesilovce tentokrát udeřili domácí, když v 52. minutě uspěl další dělovkou Kastner. Hosté naposledy vyrovnali Hamplem, v čase 58:54 ale rozpoutal euforii mezi trutnovskými příznivci Aleš Půlpán, jenž parádní sólo z vlastní třetiny zakončil střelou, která propadla gólmanu Švihálkovi pod vyrážečkou a znamenala cenné tři body do vyrovnané tabulky.

Kobra Praha – Dvůr Králové 1:5 (0:0, 1:5, 0:0)
Fakta – branky a asistence: 26. Kellner (Semrád, Novák) – 24. Fořt (Karlík), 27. Luštinec (Valášek), 35. Fořt (Hrazdira), 39. Kocián, 39. Fořt (Hrazdira). Rozhodčí: Hornáček – Marek, Ovsík. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 100.
HC Kobra Praha: Mouček – Vokurka, Vacek, Ryzák, Šteiner, Kolařík, Verbík, Semrád, Skočovský – Antončík, Hlinka, Jedlička – Novák, Tuma, Kellner – Čurda, Matějíček, Chlapík.
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Hamerský, Petira, Karlík, Junek, Vitebský, Antonov – Valášek, Kocián, Luštinec – Ukhin, Hrazdira, Fořt – Zmítko, Ježek, Kmošek – D. Filip, Sedláček.

Dvoráci v sobotu cestovali na led týmu s jednoznačně nejlepší aktuální formou. Vždyť Kobra z posledních deseti zápasu osmkrát vyhrála, jednou padla v nájezdech a jen doma s Jabloncem nebodovala (1:3). Jenže tentokrát tvrdě narazila. Hosté nastoupili bez svého nejlepšího střelce Pozdnyakova, zato však s navrátilcem do sestavy Fořtem.

Už zahajovací třetina přinesla zajímavý hokej se spoustou šancí na obou stranách. Vynikající výkon ale předváděli oba brankáři. Na straně Pražanů Mouček, na opačné Josef Čáp. Co se však útočníkům nepovedlo v úvodu, přišlo po první přestávce. Skóre otevřel uzdravený Fořt, jemuž ve 24. minutě nabíjel obránce Karlík. Vyrovnat brzy dokázal Kellner, těžko ale tušil, co bude následovat. Hned za minutu vrátil Rodosu těsný náskok zcela osamocený Luštinec a klíčové momenty přišly v závěru prostřední části.

V čase 35:00 skvěle zafungovala spolupráce mozku dvorské hry Hrazdiry s Fořtem, na 1:4 z brejku zvyšoval Kocián a jen o 11 vteřin později završil svůj hattrick Patrik Fořt.

Bylo rozhodnuto. V poslední třetině si už soustředěně hrající Dvoráci náskok pohlídali a soupeři oplatili porážku z domácího ledu. Zároveň potvrdili, že v hlavním městě republiky se jim daří. V dubnu zde slavili postup do II. ligy, v hale Letňan uspěli i v říjnu a nyní si vyšlápli i na dlouhodobě silnější kubaturu. A pozor. Už ve středu nováček zamíří k derby do Vrchlabí, v sobotu doma přivítá Trutnov!

Další známé výsledky 22. kola:
Jablonec nad Nisou – Sokolov 4:7, Slaný – Letňany 0:5 kontumačně, Vrchlabí - Bílina odloženo.

Příště (ve středu) se hraje:
Vrchlabí – Dvůr Králové, Trutnov – Bílina, Kobra Praha – Sokolov, Jablonec nad Nisou – Letňany, Děčín – Řisuty.

Autor: Tomáš Otradovský

2.12.2017 VSTUP DO DISKUSE

Basketbalistky Trutnova prohrály v Mladé Boleslavi

„Lvice“ podle předpokladů, Lokomotivu postihl kolaps

Turnov - Dva dny žil Turnov oblíbenými Vánočními řemeslnickými trhy, které skončily v sobotu podvečer.

Polívková si připadá jako paní starostová, Vašut lyžoval závodně

Špindlerův Mlýn - Hlavní role ve filmu Špindl, který se natáčel v únoru a březnu v horském středisku, patří Anně Polívkové. Společně s dvěma sestrami vyrazí vstříc milostným dobrodružstvím do Krkonoš.

„Konečně přijelo áčko,“ užíval si Jakub Kohák zasněžený Špindl

Špindlerův Mlýn /FOTO, VIDEO, ROZHOVOR/ - Známý showman Jakub Kohák se objevil v sobotu ve Špindlerově Mlýně při slavnostním otevírání lyžařské sezony.

Dvůr v derby obrat nedotáhl. Rozhodl Svoboda

Trutnovsko - Podkrkonošský šlágr přinesl vyrovnanou bitvu, kterou gólově vyřešil druhý trutnovský útok.¶