Státní hymna v podání Evy Matouškové z místní Základní umělecké školy a čestné buly vhozené starostou Trutnova Ivanem Adamcem. Slavnostní úvod mělo dnešní utkání druhé hokejové ligy, které se hrálo v den dvacetiletého výročí pádu komunismu.

Jako soupeř do Podkrkonoší zavítal Benešov. Tedy tým, se kterým se Trutnov letos utkal už potřetí. Oba předchozí souboje vyhrál Benešov. A ten se nakonec radoval i potřetí.

První třetina patřila jednoznačně domácím, ale ti ze své převahy a šancí vytěžili pouze jednu branku. V 7. minutě se trefil Jindřich. Nečekaný úder hostů přišel v 18. minutě, kdy se od hrazení parádní střelou prosadil Kocman.

Také druhá třetina skončila nerozhodně 1:1 a do obou gólových situací byl „namočen“ domácí bek Klement. Nejprve tvrdým projektilem využil početní výhodu, aby pak v další přesilovce udělal kiks na modré a Kocman samostatný nájezd se štěstím proměnil.

Klement však své zaváhání napravil v 53. minutě, kdy další dělovkou v přesilovce rozvlnil benešovskou síť – 3:2. "Vyhraný" zápas měl pro domácí šokující závěr. V 56. minutě přesně vystřelil Bosas a 32 vteřin před koncem utkání, po trutnovské chybě, zakončil přečíslení Kocman – 3:4!

Trutnov – Benešov 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Fakta – branky a asistence: 7. Jindřich (Berger), 27. Klement (Mikolášek, Dlab)), 53. Klement (Jindřich) – 19. Bosas (Zeman), 38. Kocman, 56. Bosas, 60. Kocman (Kaňka). Rozhodčí: Chlaň. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 392.

HC Trutnov: J. Jágr – Antonín, Spudil, Pazdera, Měsíček, Mlejnek, Klement – Suchý, Berger, Jindřich – Dlab, Havlíček, Mikolášek – Šimoníček, Stehno, Chochola. HC Benešov: Malík – Bílek, Zeman, J. Verbík, Procházka, Beránek, Vejvoda – Kocman, Kaňka, Bosas – R. Verbík, R. Jágr, Nestrašil – Jaeger, Burda, Srdínko.

Radim Haupt, trenér HC Trutnov: "Utkání jsme v závěru prohráli po hrubých individuálních chybách. Benešov je zkušené mužstvo, které je dokázalo využít. Měli jsme smůlu. Už to je poněkolikáté. Velká škoda minimálně jednoho bodu. Kdyby to po první třetině bylo 4:1, nikdo se nemohl divit, ale takový je hokej. Musíme na to zapomenout a jít dál. Ještě není ani polovina soutěže."

Jan Vobecký, trenér HC Benešov: "Na zápas jsme odjížděli s osmi beky a sedmi útočníky, protože Holánek má zlomenou ruku a Dvořák nemohl z rodinných důvodů. Chtěli jsme hrát zezadu, čekat na chyby soupeře a dávat góly z brejků, což se nám podařilo. Hlavně Bosasovi s Kocmanem se dařilo střelecky, když dali po dvou gólech. Celé mužstvo podalo super výkon a brankář Malík nás podržel."